میهن داکیومنت بزرگترین مرجع و مرکز دانلود پایان نامه (متن کامل فرمت ورد) فروش پایان نامه - خرید پایان نامه (کاردانی ، کارشناسی)همه رشته ها
حقوق اقتصاد مدیریت روانشناسی ریاضی تربیت بدنی کامپیوتر نرم افزار و سخت افزار عمران معماری برق صنایع غذایی علوم اجتماعی هنر علوم سیاسی فیزیک مکانیک حسابداری

تبلیغات کلیکی - افزایش رتبه گوگل

اگهی رایگان

گزارش كارآموزي بانک ملت شعبه شیروان


کد محصول : 1000941 نوع فایل : word تعداد صفحات : 16 صفحه قیمت محصول : 1000 تومان تعداد بازدید 963

فهرست مطالب و صفحات نخست


بانک ملت شعبه شیروان


چارت سازمانی وتعداد کارکنان شعبه
تعداد کارکنان این شعبه 15 نفر بوده که به صورت چارت سازمانی زیر             وظیفه می نمایند.
رئیس شعبه
معاون شعبه

رئیس دایره       رئیس دایره      رئیس دایره        ممیز حساب      تحصیلدار   بایگان   خدمتگزار
صندوق            اعتبارات

                         کارمند اعتبارات

مختصری از شرح وظایف کارکنان شعبه :
1.    رئیس شعبه : مسئولیت شعبه با رئیس می باشد که مدیریت ونظارت  به کلیه امور است شعبه وارتباط با مشتریان وجذب منابع  وتصویب اعتبار رابه عهده دارد.
2.    معاون شعبه: در واقع مدیر داخلی بوده که مسئولیت ونظارت برعملکرد سایر پرسنل وامورات داخلی باشد را دارد.
3.    رئیس دایره صندوق : مسئولیت کلیه عملیات مربوط به خزانه وصندوق شعبه را بر عهده داشته وکنترل ، تامین وجه نقد مورد نیاز شعبه،تقسیم اسکنا س وایران چک بین تحویلداران با شروع روز کاری ،کنترل وتحویل مانده موجودی صندوق کلیه تحویلداران در پایان روز کاری واعاده آن به خزانه ،  مطابقت مانده خزانه با              دفتر کل رابه عهده دارد.
 تحویلداران:
امورمربوط به افتتاح انواع حسابهای بانکی ، دریافت و پرداخت وجه نقد و ایران چک ، واریز وجه به حساب مشتریان ، پرداخت چکهای مشتریان ، صدور گواهی نامه عدم پرداخت چک ، صدور دسته چک ، فروش تمبر مالیات دریافت قبوض اب و برق و گاز و تلفن ثابت و همراه و ... و سرویس دهی و پول گذاری دستگاههای خودپرداز را انجام می دهند.
مثلا اگر مشتری A  مبلغ 10000 ریال به حساب جاری 120 خود واریز می نماید سند ذیل توسط تحویلدارصادر و ماشین می گردد.
حساب صندوق                            بدهکار                                                    بستانکار
                                         10000 حساب جاری مشتری                            10000
                                                 
یا اگر مشتری B  مبلغ 5000 ریال از حساب پس انداز قرض الحسنه خود برداشت نماید سند به شرح ذیل صادر می شود.
حساب سپرده پس انداز                        بدهکار
                                                         50000
                                                         صندوق شبکه                 50000
دایره حوالجات :
کلیه امورات مربوط به حواله وجوه مشتریان به سایر شهرستانها دریافت حواله از سایر شهرستانها و واریز به حساب مشتری ، وصول چکهای سایر شهرستانها از طریق فاکس ، است و وصول چکهای عمده شعب شهرستان از طریق اتاق اسناد و پایاپای و ... را انجام می دهد.
مثلا اگر برای یک مشتری به حساب جاری 130 حواله ای به مبلغ 50000 ریال از شهرستان کرج وصول می گردد سند ذیل صادر می نماید.
حوالجات عمده ما                        بدهکار                                     بستانکار
                                              50000 حساب جاری                      50000 
ممیز حساب:
عملیات مربوط به حسابداری شعبه را انجام می دهد که کلیه اسناد صادره از واحد های صندوق ، اعتبارات و حوالجات و سایر قسمتها را جمع آوری نمودهو پساز ممیزی و تفکیک به ترتیب سر فصل های صندوق دفتر کل و جمع اسناد در سر فصل و مطابقت با صندوق دفتر کل و بالانس حسابها اسناد را تحویل بایگان می دهد.
تهیه صورت مغایرتبانکی ، درخواست وجه از خزانه دارای مدیریت شعب خراسان شمالی را و کنترل            باز مثل بستانکاران وبدهکاران ، صدور انواع چکهای بانکی ، صدور اسناد حقوق و چکهای مالیات و ... ب ععهده حسابدار شعبه می باشد.
تحصیلدار : تحصیلدار شعبه کار نامه رسان و روابط بین بانکها و ادارات شهرستان و سایر امور محرمانه از طرف رئیس شعبه را بر عهده دارد.
خدمتگزار شعبه :
 امورات مربوط به خدمات و پذیرایی و تنظیمات را انجام می دهد.
دایره اعتبارات :
اهم وظایف قسمت اعتبارات که در واقع بیشترین امور حسابداری و اسناد حسابدار در این قسمت انجام می گردد به شرح ذیل می باش:
1- مطالعه دقیق دستوالعملهای صادره و رعایت سیاستهای اعتباری سالیانه ، کنترل و نظارت دائم حدود اعتبارات تعیین شده برای شعبه در رابطه با عقود مختلف
2- اخذ و بررسی تقاضاهای واصله از مشتریان در خصوص تقاضای تهسیلات و بررسی آنها و موافقت با اعطای تهسیلات ، تظیم پیشنهاد مربوطه و ارسال به مراجع تصویب اعتبار.
3- تشکیل پرونده اعتباری پر از تصویب تسهیلات و اخذ مدارک لازم در خصوص هر یک از تسهیلات
4- استعلام میزان تعمیرات و بدهی متقاضیان وبررسی وضعیت حساب و چک برگشتی آنها قبل از اعطای تسهیلات.
5- اعطای تسهیلات با توجه به مطابقت شغلی مشتری با انواع تسهیلات مثل فروش اقساطی ، مشارکت مندی ، مضاربه ، سلف ، اجاره به شرط تملیک ، حواله و ....
6- صدور انواع ضمانتنامه بانکی جهت شرکتها ، پیمانکاران و سایر اشخاص حقیقی و حقوقی باتوجه بهنوع درخواست مشتری.
7- اخذ تضمین کافی ( سفته ، غیر منقول ، اواراق بهادر و ....) از مشتریان با ضامن معتبر و نگهداری آنها در محیطایمن تا هنگام تسویه بدهی مشتری
8- تنظیم کلیه قردادهای عقود اسناد با مشتریان و امضاء آنها
9- اعطا انواع تسهیلات به مشتریان پس از طی مراحل فوق
10-پیگیری وصول اقساط مشتری در سه رسید و اقدامات جهت وصول تسهیلاتی که در سه رسید پرداخت نشده و اقساط معوق رسیده است.
11- صدور و امضاء اسناد حسابداری مربوط به کلیه تسهیلات و ثبت کد سر سر فصل کل و معین حساب مربوطه در اسناد و اوارق صادره و تحویل آنها به واحد حسابداری
12- ورود اطلاعات مشتری و ثبت تسهیلات اعطایی در سیستم های رایانه ای
13- شناسایی سود و درآمد اقساط سررسید شده در اول روزکاری و ثبت اسناد در سیستم رایانه ای
14- بالانس نمودن       معین کلیه تسهیلات با صندوق دفتر کل شعبه در پایان هر روز.
15- تسویه حجساب با مشریان در سر  رسید                     تضمین آنان پر پر از تسویه امل بدهی
16 – حفظ اطلاعات محرمانه مشتریان که سرمایه های بانک بوده و تکریم و احترام ارباب رجوع .

معرفی انواع محصولات خدمات بانک ملت :
1-    حسابهای جاری الکترونیک (جام) : نوع حساب قرض الحسنه جاری است که واریز و برداشت از حساب در تمامی شعب این بانک که به صورت لحظه ای (on line )  امکان پذیر است با استفاده از حساب جام فاصله ها کوتاه گردیده و مشتریان نیاز به مراحعه حضوری به شعبه افتتاح کننده حساب نداشته و می توانند با مراجعه به نزدیکترین شعبه بان ملت نسبت به دریافت خدمات متنوع (دیافت دسته چک ، واریز ، دریافت وجه واگذاری چک دریافت موجودی ، گردش حساب و ...) از حساب جام اقدام نماید .
2-    حسابهای سپرده قرض الحسنه و مدت دار الکترونیک بانک ملت : با افتتاح حساب الکترونیک قرض الحسنه امکان دریافت و پرداخت در تمام شعب بانک شعب بانک ملت سراسر کشور و شرکت در قرعه کشی و استفاده از تسهیلات بانکی با توجه به معدل حساب برای مشتریان فراهم بود و حسابهای الکترونیک سپرده کوتاه و بلند مدت سود علی الحساب معادل نرخ اعلام شده از سوی بانکمرکزی تعلق گرفته و ماهیانه به حساب مشتری واریز می گردددر حال حاضر نرخ سود سپرده های کوتاه مدت 7% و بلند مدت 6 ماهه 12% یک 14 درصد در سال 15 درصد سه ساله 5/15 چهر ساله 16 و 5/16 درصد می باشد.
3-    خدمات اینترنتی 24 ساعته:
    امکان انجام مدام اینترنتی فی ، بین تمامی حسابهای الکترونیک در لحظه به دو صورت محدود و سقف بالا ( با استفاده از سخت افزار و نرمافزار ویژه که از سوی بانک در اختیار مشتری قرار می گیرد.)
    دریافت می گردد در آخر هر یک از حسابهای الکترونیک به صورت online
    پرداخت قبوض آب ، برق ، گاز ، تلفن ثابت و همراه
    امکان خرید اینترنتی کارو و خدمات
    امکان دریافت صورت حساب تا 200          و ارسال به آدرس پست الکترونیک
    امکان تغییر نامه کاربری و کلمه عبور
4-    همراه بانک ملت:
نرم افزار کوچک است که دارندگان هر یک از حسابهای متمرکز ، می توانند با نصب به روی گوشی تلفن همراه خود از خدمات مثل اعلام مانده            در اخر حساب ، پرداخت قبوض ، انتقال وجه بین حساب های ملت کارت و سایر حسابهای متمرکز ، تایید مبلغ و تاریخ حسابهای جاری و تغییر رمز عبور استفاده نمایند.
5-    پیامک 20033 و تلفن بانک جام 813200 نیز امکان پرداخت قبوض – اعلام موجودی – دریافت صئرت حساب از طریق نمابر و اطلاع از یک سند خاص را به مشتری می دهد.
6-    ملت کارت متمرکز :
کارتی است برای ارائه خدمات شبانه روزی و به هنگام (on line )  به دارندگان حسابهای متمرکز بانک ملت نظیر جام ، قرض الحسنه پرداخت از الکترونیک و سپرده سرمایه گذاری کوته مدت الکترونیک و امکان برداشت وجه از خودپردازهای عضو شتاب و خرید از فروشگاها و انتقال وجه به حسابهای متمرکز و کارتهای سایر بانکی ، خرید اینترنتی را به مشتری می دهد.
7-    پایانه پرداخت الکترونیکی فروشگاهی :
این دستگاه امکان خرید از طریق کارتهای الکترونیک را به مشتریان فروشگاها می دهد با عبور دادن کارت الکترونیک از شیار دستگاه کارت خوان و وارد کردن مبلغ مورد نظر و شماره رمز توسط دارنگان کارت تراکنش انجام شده و رسید خرید کالا صادر می گردد و وجه کالا از حساب دارنده کارت کسر و به حساب الکترونیکی حساب فروشگاه واریز می گردد
8-    بن کارت ملت:
ادارات و نهاد ها و کارخانه جات می توانند کمکهای غیر نقدی کارکنان خود را تحت بن کارت به بانک سفارش داده و بانک با صدور بنکارت و شارژ مبلغ دستوری توسط اداره مورد نظر با رمز های اختصاصی بنام کارکنان در اختیار آنها قرار داده و امکان خرید کالا از فروشگاههای اداری پایانه الکترونیکی را به کارکنان می دهد.
9-    هدیه کارت ملت:
مشتریان می توانند جهت مناسبتهایمختلف یا سهولت در حمل اسکناس نسبت به خرید هدیه کارت تا یک میلیون ریالی اقدام نمایند . هدیه کارت قابل دریافت وجه نقد از خودپرداز و یا خرید کالا از فروشگاههای دارای پایانه می باشد.
10- انواع نسهیلات بانکی عبارتند از قرض الحسنه ، مضاریه ، معاملات سلف ، مشارکت مه نما ، فروش اقساط ملی اجاره به شرط تملیک ، حباله ، مزارع مساقات  و طی نت نامه بانکی  که تراز نامه جز دارایی های بانک می باشد که در فصل عقد داشتند به جزئیات آنها اشاره خواهد شد.
 


منابع :


 
طراحی سایت : سایت سازان