میهن داکیومنت بزرگترین مرجع و مرکز دانلود پایان نامه (متن کامل فرمت ورد) فروش پایان نامه - خرید پایان نامه (کاردانی ، کارشناسی)همه رشته ها
حقوق اقتصاد مدیریت روانشناسی ریاضی تربیت بدنی کامپیوتر نرم افزار و سخت افزار عمران معماری برق صنایع غذایی علوم اجتماعی هنر علوم سیاسی فیزیک مکانیک حسابداری

تبلیغات کلیکی - افزایش رتبه گوگل

اگهی رایگان

گزارش كارآموزي تاسيس آموزشگاه راهنمايي و رانندگي


کد محصول : 1000959 نوع فایل : word تعداد صفحات : 29 صفحه قیمت محصول : 3000 تومان تعداد بازدید 954

فهرست مطالب و صفحات نخست


تاسيس آموزشگاه راهنمايي و رانندگي

 پيشگفتار
چند سال قبل از حکومت رضاخان در زمانی که مستشاران نظامی سوئدی در ایران بودند در اداره نظمیه آن روز شعبه ای به نام تامین عبور و مرور تاسیس گردیداین شعبه در ضلع چپ خیابان باب همایون با 20 افسر و درجه درا یونیفرم پوش که وظیفه آن نظم و ترتیب 500 ارابه و درشکه که جزو وسایل نقلیه آن روز تهران بود تشکیل شدمامورین موظف بودند درشکه هایی را که بر خلاف نظامنامه ، چراغ فنر و صندلی نداشتند از کار باز دارند . در ضمن طبق نظامنامه رانندگان درشکه های عمومی باید دارای نشان و تصدیق باشند و این تصدیق حتما باید ممهور به مهر و امضا رئیس شعبه تامین عبور و مرور باشد چهار سال بعد برای اولین بار اتومبیل هایی از نوع سواری فورد و چند دستگاه اتوبوس با اطاق های فابریکی از نوع شورولت وارد تهران شد . در زمان حکومت رضاخان با زیادشدن تعداد اتومبیل شعبه تامین عبور و مرور که زیر نظر نظمیه بود تحت نظر شهربانی آن وقت قرار گرفت. مدتی بعد کمپانی های بزرگ مشغول وارد کردن تعداد زیادی اتوبوس ، اتومبیل باری ، اتومبیل سواری در ایران شدند و این شعبه تبدیل به دایره گشت شد و دو نفر متخصص فرانسوی به نام های پطروس و وایر جهت معاینه اتومبیل و آزمایش رانندگی و دادن گواهینامه به رانندگان استخدام شدند این دو نفر تابلوهایی را که بر گرفته از علائم راهنمایی و رانندگی در خارج از کشور بود نظیر تابلوایست ، آزادی راه ، ممنوعیت راه  ، سرعت سیر و توقف را تهیه و به مامورین تعیلم دادند . پاسبان هایی را که جهت فرمان دادن انتخاب کردند همه افراد قد بلند ، رشید و تعلیم یافته ای بودند که با یونیفرم تمیز و زیبا بر سر چهار راه ها و به خصوص میادین تهران ( میدان حسن آباد ،چهار راه مخبر الدوله ، بازار ، چهار راه سید علی) با سوت و دست کش های و کفیگرک سفید به اتومبیل ها و درشکه ها فرمان می دادند و این قضیه و این قضیه در ابتدا برای مردم آن چنان تازگی داشت که مردم دسته دسته برای تماشا می رفتند و ساعت ها آژان ها و فرمان دادن آنها را تماشا می کردند.اکنون با گذشت نزدیک به یک صد سال آن شعبه کوچک در نظمیه به نام تامین عبورو و مرور ، به دلیل پیشرفت جوامع بشری و استفاده روز افزون از اتومبیل تبدیل به سازمانی گسترده به دانش روز و تجهیزات مدرن و پیشرفته و هزاران نیروی متخصص و تحصیلکرده به نام معاونت راهنمائی و رانندگی زیر نظر نیروی انتظامی ایران فعالیت می نماید که وظایف و فعالیت آن به شرح زیر است :کلیه وظایف مرتبط با امور حمل و نقل و ترافیک شهری شامل ، کنترل تنظیم و تسهیل عبور و مرور کنترل معاینه فنی وسیله نقلیه ، امور مربوط به تصادفات ، اجرائیات و اخذ جرائم رانندگی ، آموزش همگانی و سایر مواردی که به موجب قوانین و مقررات به عهده نیروی انتظامی واگذار شده یا خواهد شد .
از جهت آنكه جان انسانها به علت عدم رعايت موارد راهنمائي و راهنمائي به راحتي از دست مي رود و بيشتر اين موارد بر اساس سرعت زياد و بيش از حد بوده در همين راستا با تاسيس آموزشگاه راهنمايي  و رانندگي تلاش شده تا بتوان در حد امكان جان انسانها و بويژه كودكان و سالمندان و افراد ناتوان را نجات داد .

     مقدمــه :
     افزايش جمعيت، رشد شهر نشيني و تمايل به مهاجرت به شهرها موجب رشد بي رويه شهرها شده است و به تبع آن مسافت مسافرت هاي درون‌شهري شهروندان افزايش يافته و آنان را ناگزير به استفاده از وسايل نقليه موتوري نموده است. از ديگر سو، فرسودگي ناوگان محدود حمل و نقل عمومي موجب عدم تمايل افراد به استفاده از اين گونه وسايل شده و موجبات استفاده وسيع تر از وسايل نقليه شخصي را فراهم مي‌آورد.
    از طرف ديگر، با توجه به عدم وجود فرهنگ صحيح ترافيك در سطح كلانشهرها و رعايت نشدن آيين نامه رانندگي كه ناشي از ناكافي بودن آموزش عملي رانندگي پيش از صدور گواهينامه است، شاهد اتلاف وقت شهروندان در ساعات پرازدحام رفت و آمد هستيم كه منجر به تحميل هزينه هاي بسيار سنگيني بر اقتصاد ملي مي‌گردد.   علاوه بر اين مطلب، رعايت نكردن اصول صحيح رانندگي، موجب شده است آمار تصادفات رانندگي ايران، بالاترين رتبه را در بين ملل جهان كسب كند. چنانكه مطابق آمار رسمي در سال 1380 بيش از هفده هزار نفر از هم ميهنانمان در تصادفات رانندگي جان باخته اند.
مطالب فوق‌الذكر لزوم آموزش كامل و صحيح رانندگي براي متقاضيان دريافت گواهينامه رانندگي را آشكار مي‌سازد. ضمن اينكه با توجه به تركيب جوان جمعيت كشور و تعداد زياد اين متقاضيان از يك سو و قوانين نوين اداره راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي مبني بر آموزش اجباري رانندگي در آموزشگاهها براي صدور گواهينامه توسط اين اداره و يا آموزشگاههاي رانندگي از ديگر سو، بازده مناسب اقتصادي براي اين فعاليت متصور است. همچنين با عنايت به نرخ بيشتر دختران در دوره هاي آموزشي اين آموزشگاهها ، اجراي چنين طرحي در قالب تعاوني هاي بانوان داراي مزيت بيشتري خواهد بود.
طرح مساله
تاسيس آموزشگاه راهنمايي و رانندگي تلاش شده تا بتوان در حد امكان جان انسانها و بويژه كودكان و سالمندان و افراد ناتوان را نجات داد .
روش تحقیق
این پروژه به بررسی اهمیت آموزشگاه راهنمایی و رانندگی در کشور با جمع آوری و تهیه این پروژه از طریق اداره راهنمایی و رانندگی از آموزشگاه های مختلف ومطالبی از سایتهای اینترنت سئوالاتی از مردم و با بررسی به بخش مالی این طرح و نتیجه گیری از طرح پیشنهادی  مورد بررسی و جمع آوری گردد .

فرضیات تحقیق
1-    اهمیت اموزشگاه راهنمایی و رانندگی
2-    تاثیر افزایش جمعیت بر آموزشگاه راهنمایی و رانندگی
      3 – میزان درآمد طرح موسس در قبال شهریه افراد

تاريخچه  آموزشگاه
اين آموزشگاه واقع در شيراز بلوار عدالت جنوبي آخرين ايستگاه عادل آباد انتهاي 16متري كوچه طالقاني  قراردارد كه در تاريخ 1385 به نام آموزشگاه آريا تاسيس شده است .

شرایط و تعداد نوبت کاری :

*  این مرکز در تمام روزهای سال به جز ایام تعطیلی مشغول به فعالیت می باشد . به علت حساسيت کار و برای جلوگيري از ضرر و زيان فعالیت به صورت یک شیفت 8 ساعته می باشد و در این مقدار حداکثر بهره بری از کار می شود . و در كنار اين مدت يك نفر بطور مستمر در اين مرکز مراقب اوضاع مي باشد .
 
معرفی خدمات طرح :
*خدمات اين واحد آموزش رانندگي و صدور گواهینامه پایه 2  و کاهش مشکلات رانندگی  می باشد .
* جامعه مراجعه کننده داخلی هستند . به علت استقبال از این فعالیت و نیز احتیاج جامعه به این بخش جواب خوبی را میدهد .

نحوه بازاريابي و كسب و تجارت و افزايش سود در كار آفريني
بازار يابي در كسب و كار امروز يك امر ضروري است ودر مو قعيت ساز مانها نقش اساسي ايفا مي كند.بازاريابي به فروش از طريق ويزيتوري يا تهيه آگهي هاي تبليغاتي محدود نمي شود و مفهوم بسيار جامع تري دارد و به همين دليل گفته مي شود تفكر بازار يابي بايد در كليه ي بخش ها و فرايند هاي سازماني نفوذ كند و مورد توجه قرار گيرد.خلق نام تجاري مناسب ، تبليغات مناسب ، توجه به تغير دائم در نيازها ودر نهايت بهره گيري ازفناوري روز از الزامات اساسي است.بازاريابي نتيجه ناگزيرو دوري ناپذير وضروري سرمايه داري است.البته اين بدان معنا نيست كه بازاريابي تنها به كشورهاي داراي نظام سرمايه داري محدود مي شود ، تكنيك هاي بازاريابي در تمام نظامهاي سياسي و بسياري از جنبه هاي زندگي كاربرد دارد.

روشهاي بازاريابي و تبليغات
1- بازار يابي :
بازاريابي اثر بخش به عـنوان ساختن چيـزي كه بتواند بفروشد و نه فروش آنچه كه مي توانيد بسازيد تعبيـر مي شود.
سازمانهايي كه آنجه را كه توليد مي كنند مي فروشند محصول مدار هستند يعني ابتدا محصول را توليد مي كنند و سپس بـراي محصولات خود به دنـبـال مـشـتـري هـسـتـنـد و به بازار يابي بعـنوان وسـيله اي براي ترغيب مشتـريان به خـريــد مي نگرند. موفق ترين سازمانها آنهايي هستند كه آنجه را كه مي توانند بفروشند توليد مي كنند ، آنها مشتري مدار هستند يعني در پاسخ به نيازهاي مشتري محصولات و خدمات خود را عـرضه مي كنند.
در نتيجه بازاريابي را مي توان ، به عنوان فعاليتي لازم براي تطبيق كالاها با نيازها و خواسته هاي بازار تعريف كرد و بازاريابي فعاليت هايي چون برنامه ريزي و قيمت گذاري و توزيع تبليغات و معرفي محصولات را شامل مي شود.
شر كتها در زمينه بازار يابي سه دسته اند :
1) شركت هاي پيشرو
2) شركت هاي پيرو
3) شركت هاي ايستا
شركت هاي پيشرو:
شر كتي فعال است ودرك درستي از بازار يابي دارد.در تحقيقات و رشد محصولات سرمايه گذاري مي كند و راهكارهاي بد يهي ارائه مي دهد.
شركت هاي پيرو:
خالي از هرگونه روحيه جسورانه است ممكن است موفق شود اما امكان موفقيت خيلي كم است چون تمايلي به خطرپذيري ندارد و ترجيح مي دهد خود را به خطر نياندازد و براي انتخاب راه منتظر بازار مي ماند.
شركت هاي ايستا:
همواره به يك شكل كار خود را ادامه مي دهدو دليلي براي تغير ندارد و منزوي و بي تفاوت است.
ابزار اصلي تشكيل دهنده ي بازار يابي به چهار P معروفند :
1) محصولات product
2) قيمت price
3) مكان place
4) تبليغات promation
يعني بازاريابي شامل طراحي و توليد محصول به شكلي كه نياز مصرف كننده را رفع كند. تعيين قيمت واقعي يعني قيمتي كه علاوه بر تضمين سود مشتري را راضي نگه دارد. عرضه محصولات در مكان مناسب (جايي كه مشتريان بتوانند محصول را بخرند).تبليغات براي تشويق مشتري ها براي خريد محصول است.اجزاي تشكيل دهنده اين آميزه در تمام سازمان ها مشابه است و تنها نسبت آنها متفاوت است.براي مثال در جايي كه قيمت براي مشتريان اهميت زيادي دارد اين قيمت است كه بر آميزه تسلط دارد.
قيمت پايين در اغلب موارد نشانگر كيفيت پايين محصول است ومشتريان يك محصول را به دليل ارزاني آن نمي خرند آنها به خاطر نياز خود خريد مي كنند. توجه خود را به فروش مبتني بر ارزش معمطوف كنيد نه فروش بر مبناي قيمت.
2- تبليغات :
شما از چه طريقي به مردم اطلاع مي‌دهيد و تبليغات خود را انجام مي‌دهيد؟
ما يك يا دو نفر را انتخاب مي‌كنيم تا در سرتاسر كشور برگه‌هاي تبليغاتي را پخش كنند و مردم از طريق اين برگه‌هاي تبليغاتي مي‌توانند با شماره تلفن تماس بگيرند و با مراجعه به آن برگه به مرکز آموزشی مراجعه کرده  . در ضمن  ما در ايام عيد نيز با پخش سر رسيد و تقويم  تبليغاتي را انجام ميدهيم كه مسمر ثمر مي باشد . گاهي وقتها نيز با چاپ آگهي در روزنامه و يا مجلات اقدام به تبليغات مي كنيم . هرچند كه تبليغات از طريق راديو و تلوزيون كمي گران مي باشد ولي براي پيشرفت در كار و فروش محصولات گاهي وقتها به اين دو رسانه متوسل شده و از اين طريق به تبليغات دست مي زنيم . در مورد بازاريابي نيز از طريق روزنامه و با درج آگهي مبني بر اينكه به چند بازارياب نياز داريم اين افراد را پس از تست انتخاب كرده و آنها را به صورت در صدي يا پورسانتي به كار مي گيريم تا هم آنها بيكار نباشند و هم محصولات ما با قيمت مناسب به فروش برسد  . 

نمونه برنامه زمانبندی برای 15ماه آتی
ماه

برحسب اولویت زمانها    1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12
جمع اوری اطلاعات                                               
تعیین مراحل اجرای کار                                                
انتخاب افراد                                               
تامین تجهیزات و براورد هزینه ها                                               
انام تحقیقات بازاریابی                                               
براورد سود و میزان تولید                                               
تقسیم کار بین افراد                                                
طراحی خط تولید                                               
شروع خط تولیذ                                               
ارزیابی محصول                                               
اصلاح خط تولید                                               
فروش محصول                                               
میزان سود و زیان                                               
بسمه تعالي

تقاضانامه

خواهشمند است مطابق طرح پيشنهادي پيوست با صدور جواز تاسيس براي احداث يك آموزشگاه راهنمايي و رانندگي  موافقت فرمائيد ضمنا جزوه مقررات و گردش كار صدور مجوزها را مطالعه نموده متعهد و ملزم به رعايت كليه مفاد آن مي باشم .

عنوان طرح:  آموزشگاه راهنمايي و رانندگي
محل اجراي طرح : 
استان: فارس    شهرستان: شيراز    بخش: -    روستا: -
ب : حقوقي:
نام شركت    نوع شركت    شماره ثبت    محل ثبت    تاريخ ثبت
آموشگاه رانندگي آريا      توليدي     -    -    -

مشخصات متقاضيان
حقيقي
رديف    نام ونام خانوادگي    نام پدر    شماره شناسنامه    ميزان تحصيلات    تجربه
1       

خلاصه طرح
موضوع طرح : آموزشگاه رانندگي آريا
 ظرفيت طرح : 1600 نفر هنرآموز در سال ( ده دستگاه اتومبيل آموزشي )
 محل اجراي طرح :  قابل اجرا در مناطق شهري سراسر كشور
 سرمايه گذاري كـل: 5/920 ميليون ريال
 سهم آوردة متقاضي: 5/10 ميليون ريال
 سهم تسهيلات: 820 ميليون ريال
 دورة بازگشـت سرمايه: چـهارده ماه
 اشتغالزايي : سيزده نفر
 
 سرمايه گذاري مورد نياز طرح
      الف – سرمايه ثابت
  1- مكان مورد نياز طرح ، شامل يك باب آپارتمان با كاربري اداري به مساحت تقريبي 50 متر مربع مي‌باشد كه ارزش هر مترمربع آن چهار ميليون ريال وهزينه كل خريد محل 200 ميليون ريال برآورد مي‌شود.
 
      2- تجهيزات فني :
 رديف    شــرح    تعداد    هزينه واحد    هزينه (ميليون ريال)
1
2
3    رايانه روميزي
چاپگر سياه و سفيد ليزرجت
سيستم تامين برق اضطراري (UPS)    1
1
1    4
3
2    4
3
2
       جمــــع    9
 

      3- اثاثيه اداري :
 رديف    شــرح    تعداد    هزينه (ميليون ريال)
1
2
3
4
5
6
7
8
9    ميز و صندلي اداري و ارباب رجوع
كمد و فايل
ميز و صندلي كامپيوتر
صندلي دانش‌آموزي ام‌دي‌اف 16
صندلي استاد
وايت برد
خط تلفن
گوشي تلفن
ساير ( لوازم روي‌ميز و آبدارخانه)    1 سري
1 سري
1 دستگاه
12
1
1
2
2
-    5/1
5/1
5/0
6/0
1/0
4/0
5
5/0
1
    جمـــع    1/11
 
 
      4- وسايل نقليه :
ارقام به ميليون ريال
شرح    تعداد    ارزش واحد    ارزش كل
پيكان سواري    10 دستگاه    61    610
          جـــــــمـــــــع    610
 
       5- هزينه هاي قبل از بهره برداري :
 
رديف    شـــرح    هزينه ( ميليون ريال )
1    هزينه تهيه طرح توجيهي و اخذ مجوز    2
      جمـــع    2
 
 
 جمع كل سرمايه گذاري ثابت
شـــرح    هزينه ( ميليون ريال )
ساختمان
تجهيزات فني
اثاثيه اداري
وسايل نقليه
هزينه هاي قبل از بهره برداري    200
9
1/11
610
2
جــــمــــع    1/832
پيش بيني نشــده ( معادل 5 % اقلام فوق )    6/41
جمـــــع كل    7/873
 
 
     ب- سرمايه در گردش :
 
    1- ملزومات اداري و آموزشي :
     شامل جزوات آموزشي و نرم افزارهاي اداري مورد استفاده ،انواع كاغذ هاي مورد استفاده در دستگاه پرينتر ، كاغذ هاي سربرگ دار و يادداشت ، انواع نوشـــت افزاردفتــري، تونر دســتگاه پرينتركلا بالغ بر 2 ميليون ريال در سال مي‌باشد.
     2- سوخت و انرژي :
 
رديف    شــرح    هزينه (ميليون ريال)
1
2
3
4    بــرق
تلفـن
بنزين ( و روغن موتور )
شارژ ساختمان    4
5
54
2
            جمـــع    65
 
 3- حقوق و دستمزد :
( ارقام به ميليون ريال )
رديف    شــرح    تعداد    حقوق ماهانه    23%سهم‌كارفرما    حقوق‌سالانه( 14 ماه)
1
2
3
4    مدير آموزشگاه
مدير آموزش‌وبرنامه ريزي
مربي
آبدارچي    1
1
10
1    2/1
1
1
7/0    31/3
76/2
6/27
93/1    71/17
76/16
6/167
73/11
      جمـــع    8/213
 
 
      4- هزينه استهلاك :
( ارقام به ميليون ريال )
رديف    شرح    ارزش دارايي    ضريب استهلاك    هزينه استهلاك
1
2
3
4    ساختمان
تجهيزات فني
اثاثيه اداري
وسايل نقليه    200
9
1/11
610    5%
20%
10%
20%    10
8/1
11/1
122
         جمـــع    91/134
 
 
       5- هزينه  نگهداري و تعميرات :
( ارقام به ميليون ريال )
رديف    شرح    ارزش دارايي    ضريب نت    هزينه نت
1
2
3
4    ساختمان
تجهيزات فني
اثاثيه اداري
وسايل نقليه    200
9
1/11
610    3%
10%
3%
10%    6
9/0
33/0
61
         جمـــع    23/68
 
 
  جدول هزينه هاي جاري طرح
 
رديف    شرح    هزينه كل ( ميليون ريال )
1
2
3
4
5
6    ملزومات اداري
سوخت و انرژي
حقوق و دستمزد
استهلاك
نگهداري و تعميرات
هزينه هاي پيش بيني نشده    2
65
8/213
91/134
23/68
16/24
           جــــمــع    1/508
   سرمايه در گردش
شرح    هزينه كل ( ميليون ريال )
سوخت و انرژي (دوماهه)
حقوق و دستمزد(دوماهه)
تنخواه گردان ( دو ماهه )    83/10
63/35
34/0
جمع    8/46
 
 
 
 جدول كل هزينه هاي طرح
رديف    شرح    مبلغ(ميليون ريال)
1
2
3
4
5
6    خريد محل كار
تجهيزات فني
لوازم اداري
هزينه هاي قبل از بهره برداري
وسايل نقليه
پيش بيني نشده    200
9
1/11
2
610
6/41
جمع هزينه هاي ثابت    7/873
سرمايه در گردش ( طبق جدول فوق )    8/46
جمع كل هزينه هاي طرح    5/920
     برآورد هزينه هاي عملياتي و غير عملياتي:
رديف    شرح    مبلغ(ميليون ريال)
1
2    استهلاك هزينه هاي قبل از بهره‌برداري ( 4ساله )
هزينه تبليغ و اداري ( معادل 2% مبلغ شهريه )    5/0
4/22
      جمــع    9/22
 
        درآمد طــرح :
 
رديف    شــرح    تعداد     شهريه (ريال)    جمـع(ميليون‌ريال)
1    شهريه هر ساعت آموزشي عملي*
شهريه دوره آموزش آيين‌نامه    32000ساعت-نفر
1600نفر     30000
100000    960
160
        جــمــع    1120
 
*- تعداد جلسات آموزشي دوره عملي با توجه به قوانين اداره راهنمايي و رانندگي در نظر گرفته شده است. همچنين با توجه به فعاليت آموزشگاههاي رانندگي در ايام تعطيل ، سي روز تعطيلي در سال فرض شده است. ضمن اينكه آموزش آيين نامه نيز مطابق با قوانين جاري ، اجباري بوده و مستقيما توسط افسران راهنمايي و رانندگي در محل آموزشگاه انجام مي‌پذيرد.
پيش‌بيني مالي طرح
 
شرح    ميليون ريال
درآمد طرح    1120
كسر مي‌شود :
    هزينه تمام شده     
1/508
سود ناويژه    9/611
كسر ميشود:
     هزينه هاي اداري      
4/22
سود عملياتي    5/589
استهلاك هزينه هاي قبل از بهره برداري    5/0
سود ويژه قبل از كسر ماليات    589
 
 محاسبه دوره بازگشت سرمايه:
 
دوره بازگشت سرمايه = 13/1 سال (تقريبا معادل چهارده ماه )
 
محاسبه نقطه سر به سر:
( ارقام به ميليون ريال )
شــرح    هزينة متغير    هزينة ثابت    هزينة كــل
    مبلغ    درصد    مبلغ    درصد   
مــلزومات اداري    2    100    -    -    2
حقوق و دستـمزد    8/74    35    139    65    8/213
سوخت و انـرژي    52    80    13    20    65
تعمير و نگهداري    58/54    80    65/13    20    23/68
اســـــتــــهلاك    -    -    91/134    100    91/134
هزيـنه هاي اداري    4/22    100    -    -    4/22
استهلاك قبل ازبهره برداري    -    -    5/0    100    5/0
پيش بينـــي نشده    54/20    85    62/3    15    16/24
جمـــع    32/226    -    68/304    -    531
  
نقطه سر به سر= 09/34%
 
   محاسبه كارمزد وام :
( ارقام به ميليون ريال )
1) عقد مشاركت مدني:
    مبلغ قرارداد
    مدت قرارداد
    نرخ كارمزد
    كارمزد عقد مشاركت مدني     
820 ميليون ريال
سه ماه
19%
95/.38 ميليون ريال
 
2) عقد فروش اقساطي:
    مبلغ قرارداد
    مدت قرارداد
    كارمزد تسهيلات
    كارمزد عقد فروش اقساطي
    كل كارمزد تسهيلات
    كارمزد سالانه
     اصل تسهيلات سالانه     
95/858  ميليون ريال
33 ماه
19%
4/224 ميليون ريال
35/263 ميليون ريال
76/95  ميليون ريال
18/298 ميليون ريال
 
 جدول بازپرداخت اصل و كارمزد تسهيلات
شرح    سال اول    سال دوم    سال سـوم
بازپرداخت اصل تسهيلات    63/223    18/298    18/298
كارمزد تســهيلات    82/71    76/95    76/95
جمـــع    45/295    94/393    94/393
 


منابع :


منابع


1-    واحد های آموزش راهنمایی و رانندگی

2-     سایت اینترنتی راهنمایی و رانندگی کشور

3-     سایت اینترنتی وزارت تعاون

4-     سایت کارآفرین

 

 
طراحی سایت : سایت سازان