میهن داکیومنت بزرگترین مرجع و مرکز دانلود پایان نامه (متن کامل فرمت ورد) فروش پایان نامه - خرید پایان نامه (کاردانی ، کارشناسی)همه رشته ها
حقوق اقتصاد مدیریت روانشناسی ریاضی تربیت بدنی کامپیوتر نرم افزار و سخت افزار عمران معماری برق صنایع غذایی علوم اجتماعی هنر علوم سیاسی فیزیک مکانیک حسابداری

تبلیغات کلیکی - افزایش رتبه گوگل

اگهی رایگان

کارآفرینی طرح احداث شركت ماكاروني


کد محصول : 1000995 نوع فایل : word تعداد صفحات : 56 صفحه قیمت محصول : 7000 تومان تعداد بازدید 963

فهرست مطالب و صفحات نخست


طرح احداث شركت ماكاروني

بخش اول: كليات طرح تهيه ماكاروني

ـ مقدمه
مصرف انواع ماكاروني در جهان به دلايل مختلف افزايش يافته و همچنان مصرف آن در حال توسعه مي باشد، در راستاي تأمين نياز جامعه و يا حتي در جهت تشويق به مصرف آن، كشورهاي صنعتي سرمايه هايي در اين راه به كار انداخته و با تبليغات به خوردن ماكاروني عادت كرده اند. اتخاذ سياست خود اتكايي در جهت ميل به استقلال اقتصادي كشور ايجاب مي كند كه توليد ماكاروني با استفاده از ماد اوليه داخلي و مطابق طبع و ذائقه مورد نظر مردم كشورمان مورد حمايت قرار گيرد كه امكانات جالبي براي تهيه انواع ماكاروني سالم فراهم مي نمايد. گسترش بهره برداري از ماكاروني براي توليد آن ضمن اينكه گام مهمي در جهت توسعه كشاورزي از نظر مواد اوليه و حمايت از زارعين كشور مي باشد فرآورده حاصله نسبت به ماكاروني هاي موجود در استان از ارزش غذايي بالاتري برخوردار مي باشد. در حال حاضر واحدهاي ماكاروني در نقاط مختلف كشور به ظرفيت اسمي حدود 10 هزار تن در سال در حال بهره برداري است.
اميد است با بهره برداري از اين كارخانه گامي در جهت افزايش توليد و قطع وابستگي برداشته و نيز خدمتي به كشور، مردم و منطقه محسوب مي گردد.

ـ نتايج آمارگيري صنايع رشته و ماكاروني:

گزارش زير نتايج آمارگيري از كارخانجات رشته ماكاروني سازي ايران مي باشد. از 78 كارخانه تهيه رشته و ماكاروني كه تماماً خصوصي مي باشند تقريباً از صد در صد كارخانجات كشور آمارگيري به عمل آمده است.
نتايج آمار گيري به عمل آمده شامل موارد زير مي باشد:
تعداد واحدها، وضع مملكت، تعداد پرسنل، ميزان مواد اوليه مصرفي عمده و غير عمده ، مواد شيميايي و ميزان وابستگي آنها، ميزان فرآورده هاي توليدي و نيز اشكالات تهيه مواد بسته بندي و اشكالات توليدي( شامل اشكالات فني كمبود قطعات يدكي) با بررسي كه در مورد اشكالات اساسي كارخانجات به عمل آمده و مي توان نتيجه گرفت كه در زمينه مواد اوليه بيته بندي و توليدي اشكال اساسي وجود دارد.
ظرفيت اسمي كارگاههاي ماكاروني طبق مواد موجود در گرمخانه‌ها كه محاسبه شده حدود 960000 تن در سال به ازاء هشت ساعت كار روزانه بدست آمده است.
وابستگي ماشين آلات در خط توليد ماكاروني نداريم و دستگاههاي توليدي واحد ماكاروني در كارخانجات توليدي ميكرون‌ (نور افشان) ، بهنام ، فرهمند و…  ساخته ميشود و توسط متخصصان كارخانجات سازنده در محل نصب مي گردد.
1ـ تعداد واحدها وضع مالكيت بصورت در صد كارخانجات بر مبناي تعداد در كل و همچنين تعداد كاركنان مطابق جدول زير مشخص مي گردد.

تعداد كل كارخانه    درصد دولتي و ملي شده    درصد خصوصي    درصد مختلط    تعداد كل كاركنان
                داخلي    فصلي
78    ــ    100%    ــ    11270    2008

ـ فرآورده هاي توليدات كارخانجات رشته و ماكاروني:


رديف    نام ماده    نام واحد    ميزان توليد در سال 75    ميزان توليد در سال 76    ملاحظات
1
2    انواع ماكاروني
رشته    تن
تن    75228
11353    960000
20606   

ظرفيت اسمي آمارگيري شده 960000 تن در سال بر اساس مقدار مواد موجود در گرمخانه طبق آمار موجود مي باشد.

 
ـ ميزان مواد اوليه مصرفي كارخانجات ماكاروني:

آرد مصرفي در صنايع رشته ماكاروني در بازار داخلي تأمين مي شود.


رديف    نام ماده    نام واحد    ميزان توليد در سال 75    ميزان توليد در سال 76
            داخلي    خارجي    داخلي    خارجي
1
2    آرد دو صفر و 3 صفر
آرد ستاره    تن
تن    75581
11000    ــ
ــ    880606
100000    ــ
ــ
جمع    86581        980606   


ـ ميزان ساير مواد اوليه كارخانجات ماكاروني:

رديف    نام ماده    نام واحد    ميزان توليد در سال 75    ميزان توليد در سال 76
            داخلي    خارجي    داخلي     خارجي
1
2
3    رنگ خوراكي
گندم سخت ونرم
زرده تخم مرغ    تن
تن
تن    ــ
15000
32%    ــ
ــ
ــ    ــ
22640
7/23%    ــ
ــ
ــ
جمع    32/15000    ــ    23/22640   

مواد بسته بندي مورد استفاده در اين صنعت كارتن و سلوفان مي باشد، در زمينه كارتن اشكالي وجود ندارد و از داخل تأمين مي گردد ولي سلوفان از خارج تهيه مي گردد كه توسط مراكز تهيه و توزيع مواد شيميايي سلوفان طبق سهميه بندي وزارت صنايع جهت واحد هاي ماكاروني تهيه مي گردد.

ـ پراكندگي واحدهاي ماكاروني در چند شهر ايران:


رديف    نام استان    تعداد كارخانه
1
2
3
4
5
6
7    آذربايجان شرقي و غربي
اصفهان
تهران
خراسان
فارس
مركزي
يـــزد    17
12
24
13
6
9
2
ـ نمودار‌پراكندگي‌واحدهاي ماكاروني در چند استان‌كشور:

ـ تعريف چند نوع مختلف ماكاروني:

ماكاروني به چند صورت توليد مي شود كه مختصراً به شرح زير مي باشد:
الف) ماكاروني بلند لوله اي نازك ، به شعاع 5/0 تا 8/0 ميليمتر كه به اسم ورميشل معروف است اعم از آنكه به شكل طبيعي مستقيم يا پيچيده شده يا يكنواخت بريده شده يا اشكالهاي ديگر به آن داده باشد.
ب) ماكاروني كوتاه به اشكال صدفي ، حلزوني ، مارپيچ ، ريسماني تابيده و غيره كه به صورت صاف يا خط دار يا لنگره اي و غيره پر يا ميان خالي معروف به راويولي و كوكيت مي باشد.
ج) ماكاروني بلند تخت لب كنگره اي به پهناي 11 تا 60 ميليمتر.
د) ماكاروني مطلق، لوله اي است بلند و ميان خالي اعم از آنكه جدار خارجي آن صاف يا خط دار باشد. شعاع ماكاروني صاف مي تواند از 4 تا 9 ميليمتر و يا 19 ميليمتر باشد و شعاع ماكاروني خط دار مي تواند 8 يا 14 يا 18 ميليمتر باشد.
هـ) ماكاروني هاي ديگر به اشكال برنجي ، ستاره اي ، مثلث سوراخ دار حبهاي و عدسي انگشتري الفبا حلقه اي ، اعداد و غيره كه بيشتر براي مصرف سوپ مناسب هستند.
توليد ماكاروني آنچنان تابع ضوابط و مقررات خاص مي باشد كه شايد نتوان در بررسي اوليه متوجه شد ، چرا كه آنچه در ايران در حال حاضر به عنوان ماكاروني در بازارها عرضه مي شود مي توان به جرأت گفت كه 80% محصولات توليدي غير استاندارد بوده و يا فقط تركيب از آرد و رنگ مي باشد.
در حاليكه ماكاروني به عنوان يك غذاي ساده در بازارهاي جهاني مطرح است و مصرف كننده توقع دارد كه در عين اينكه محصول را به طور آماده مصرف مي نمايد ، همزمان با اين سرعت عمل بتواند پاره اي از ويتامينها و پروتئين هاي مجاز را نيز به بدن برساند ، و در ايران اين مطلب كمتر مورد توجه قرار دارد و يا اصلاً مورد توجه نيست و بر همين اساس است كه ماكاروني هاي وارداتي كه اغلب توسط مسافرين و يا بعضي از تجار و با قيمتي حدود 5 برابر محصول داخلي وارد بازار مي گردد. اما با تأسف ملاحظه مي گردد كه خريدار توجه بيشتري به خريد كالاي وارداتي دارد چرا كه محصول وارداتي با فرمولي متفاوت و با طعمي مطلوب و مطابق سليقه هر مصرف كننده توليد گرديده ، از نظر مؤسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران كه با توجه به استاندارد آمريكا تهيه گرديده است.

«بخش دوم»

ـ هدف و نكات مهم طرح:

احداث يك واحد ماكاروني به ظرفيت هفتصد و پنجاه تن در سال در شهرستان كرج مورد تقاضا است. مواد اوليه مورد مصرف از آرد سمولينا و گندم دروم است كه توليد داخلي خواهد بود.
بازار مصرف اين محصول در شهرستان كرج و شهرها و استانهاي مجاور آن پيش بيني   مي گردد و در صورت بهره برداري از اين واحد مصرف در شهرستان كرج داراي سرانه 2 كيلوگرم در سال براي هر نفر مي باشد و اطلاعات موجود وجود بازار مناسب و كافي را نشان مي دهد. احداث اين واحد علاوه بر تأمين ماكاروني با كيفيت مناسب و ارزش غذايي بالاتر موجب ايجاد اشتغال 10 نفر مي شود كه علاوه بر آن تعدادي از قبيل توزيعين فروشندگان و ساير نيز از قبل آن به صورت غير مستقيم بهره مند مي شوند.
در طرح ارائه شده هزينه ثابت احداث اين واحد حدود1.069.345.670ريال و هزينه جاري آن حدود 241.834.470 ريال پيش بيني گرديده است.
قيمت تمام شده ماكاروني 1550 ريال برآورد گرديده است.
روش توليد محصول بر اساس استانداردهاي موجود ايران پيش بيني گرديده و انتخاب ماشين آلات و تجهيزات با توجه به حداكثر استفاده از امكانات ساخت داخل با مخلوط نمودن تكنولوژي ساده و رعايت صرفه و صلاح منطقه در كشور انجام گرديده است.

ـ نوع محصول:

نوع محصول كارخانه عبارت است از انواع ماكاروني كه در بسته هاي 450 و 900 گرمي در داخل سلوفان ، نايلون يا كاغذهاي نخ دار بسته بندي شده و به بازار عرضه مي شود.

ـ ظرفيت توليد و زمان كار در كارخانه:

ظرفيت توليد كارخانه در حدود 750 تن انواع ماكاروني كه معادل 750000 كيلو كه در بسته بندي 450 و 900 گرمي عرضه مي شود.
مدت زمان كار كارخانه با توجه به تعطيلات و غيره عملاً 275 روز كاري و در يك شيفت كار 8 ساعته در نظر گرفته شده است. به اين ترتيب توليد روزانه كارخانه 7/2 تن معادل 2700 كيلو مي باشد.

ـ ميزان مواد اوليه مورد نياز كارخانه:

مواد اوليه مورد نياز كارخانه آرد سمولينا (گندم دوروم) مي باشد.

1ـ مواد اوليه آرد سمولينا 758 تن
2ـ سلوفان يا نايلون 750000 بسته
 
ـ روش كار و نحوه فرآيند:

ابتدا آرد توسط الك ويبره شده سپس توسط ديتگاه هم زن به وسيله تركيب با آب خمير ماكاروني تهيه مي شود. در مرحله بعد توسط دستگاه اكسترودر فرم و شكل مي گيرد.
ماكاروني شكل داده شده روي ني هاي مخصوص قرار گرفته و سپس درگرمخانه خشك شده بعد برش داده مي شود و سپس در بسته هاي 450 و 900 گرمي به وسيله سلوفان و نايلون بسته بندي شده و به بازار عرضه مي گردد.
‎آرد ماكاروني بايستي از آرد سمولينا تهيه شود كه مشخصات آن شامل رطوبت 8 الي 12، پروتئين حداقل 5/9 الي 5/18، چربي1/1 الي 4/2 ، فيبر 5/0% الي 2% و خاكستر 5/0% الي 2% مي باشد. محصول بايد عاري از سوراخ ، شكاف ، لك و كپك زدگي باشد و در موقع استعمال زبري نداشته باشد و رنگ عوض ننمايد و در موقع نبايد خمير وله شود يا به

هم بچسبد و يا بوي خمير و ترشي يا تلخي و طعمهاي زننده داشتئه باشد. PH  ماكاروني نبايد كمتر از 6 و بيشتر از 7 باشد. بسته بندي بايد در پاكتهاي سلوفان و يا پاكتهاي نخ دار باشد ، كالا بر طبق استاندارد ملي بايستي ساخته شود و شماره استاندارد ملي ماكاروني در ايران جهت توليد ماكاروني 213 مي باشد.
 
ـ كنترل كيفيت:

امروزه در صنايع غذايي بخش كنترل كيفي به عنوان يك بخش حياتي تلقي مي شود.

بخش كنترل با برقراري يك سيستم دقيق سعي در ارائه محصولي با كيفيت پيش بيني شده، مناسب و يكنواخت كه با ويژگيها و استانداردهاي مربوطه تطابق داشته باشد مينمايد. مفهوم كنوني كنترل كيفيت در صنايع غذايي بر خلاف گذشته كه صرفاً به چند آزمايش و آناليز شيميايي و ميكروبي بر روي محصول تمام شده اطلاق مي شده است نبوده ، بلكه مسئوليت كنترل تمامي مراحل توليد را در بر مي گيرد و در حقيقت يك سيستم كنترل كيفي كار با كنترل مواد اوليه ، كنترل ضمن فرآيند ، كنترل محصول تمام شده و انبار و كنترل محصول تا زماني كه مصرف كننده آنرا به مصرف مي رساند را دقيقاً به عهده بگيرد و ضمناً در آزمايشگاه واحد توليدي مشخصات ظاهري محصول ميزان PH و درصد رطوبت محصول تست مي گردد كه اين عمل بعد از خشك كن يا فرم دهي انجام ميگيرد.
براي بررسي آرد مصرفي مي توان از آزمايشگاه مواد غذايي اداره بهداري شهرستان استفاده نمود. همچنين آب مصرفي از نظر درصد سرب ، آرسبيك ، سلينم و …  بايستي آزمايش شود كه قبل از تركيب با آرد بايستي اين عمل انجام گيرد ، البته در صورتي كه از آب لوله كشي بهداشتي استفاده شود اين عمل ضرورت ندارد.

ـ ماشين آلات مورد نياز كارخانه (توليد) :


با توجه به روش نحوة فرآيند مذكور در بند 5 ماشين آلات مورد نياز خط توليد 750 تن ماكاروني در سال برابر 7/2 تن در روز و معادل 2700 كيلو در يك شيفت به شرح زير است:

1ـ پرس دو اكسترودر به ظرفيت حدود 450 كيلو در ساعت               
2ـ الك و آرد كن بزرگ (ويبره)                                                        
3ـ الك و آرد كن كوچك مدل 66                                                    
4ـ قيچي اتوماتيك 120 تني با باد كامل                                               5ـ قالب شور                                                                                        
6ـ اره ماكاروني                                                                                    
7ـ ميز برش                                                                                           
8ـ دستگاه فرم زن (گوش ماهي)                                                              يك دستگاه
يك دستگاه
يك دستگاه
يك دستگاه
يك دستگاه
يك دستگاه
يك دستگاه
يك دستگاه

ـ چگونگي‌استقرار‌ماشين‌آلات‌و‌فضاي‌مورد‌نياز‌در سالن توليد:

بر اساس ابعاد و اندازة ماشين آلات و چگونگي گردش كار جهت توليد ماكاروني مورد نظر حداقل سطح زير بناي مورد نياز جهت سالن توليد10×50 متر معادل 500 متر مربع به ارتفاع 6 متر در پاي ديوار مي باشد. از نظر گردش كار ابتدا مواد اوليه شامل آرد سمولينا (گندم دوروم) از انبار مواد اوليه به وسيله دستگاه الك و آرد كن ويبره شده و به دستگاه پرس سه اكسترودر فرم و شكل مي‌گيرد.
بر اساس شماره هاي مندرج در نقشه و استقرار ماشين آلات به شرح زير است:
1ـ الك آرد كن ويبره            2ـ دستگاه دو اكسترودر
3ـ پمپ و اكيوم                4ـ دستگاه فرم زن گوش ماهي
5ـ قيچي                    6ـ قالبشور
7ـ اره ماكاروني                8 ـ ميز برش   
 
ـ زمين و ساختمانهاي كارخانه:

الف ـ زمين

كارخانه در شهرستان X در زميني به وسعت 5000 متر مربع كه از طريق شركت شهركهاي صنعتي يا اداره كل كشاورزي در اختيار قرار خواهد گرفت ، احداث خواهد شد.
طول و عرض تقريبي زمين 50 × 100 متر پيش بيني مي گردد و عمليات مورد نظر جهت آماده سازي زمين به شرح زير خواهد بود:
ـ خاكبرداري و تسطيح با عمق 15 سانتي متر
ـ ديوار كشي بر اساس ابعاد زمين براي حدود 300 متر طول ديوار به ارتفاع 2 متر مربع كلاً حدود 600 متر ديوار.
ـ خيابان كشي ، پاركينگ و فضاي سبز

ب ـ ساختمانهاي كارخانه:
ساختمانهاي اصلي كارخانه به ابعاد 21 × 44 متر معادل 924 متر مربع است كه شامل سالن توليد به طول 30 متر و به عرض 7/16 متر و انبارها و قسمت اداري و مالي به طول 30 و به عرض 1/14 متر است. ارتفاع كلي اين ساختمان در پاي ديوار 6 متر و به صورت اسكلت فلزي يا سوله با دهانه هاي 15 متري و 12 متري و با فواصل 6 متر از يكديگر خواهد بود.
قسمت هاي سرايداري و سرويس ها داراي 3 متر ارتفاع مي باشند.

قسمت اداري و مالي كارخانه در 72 متر مربع مساحت مي باشد.
قسمت توالت و حمام دستشويي شامل 3 دستگاه توالت ، دو دستگاه حمام و سه دستگاه دستشويي است.
بر اساس پلان ساختمانهاي كلي كارخانه وضعيت ابعاد ساختمانهاي كارخانه به شرح زير است:

ـ تأمين برق:

نيروي برق مورد نياز كارخانه در حدو 104 كيلو وات در ساعت مي باشد كه به طريق زير توزيع مي شود:
1ـ ماشين آلات اصلي كارخانه                  68 كيلو وات        34 اسب              100 آمپر
2ـ بخاريهاي كارگاهي                                  1 كيلو وات          1 اسب                 2 آمپر
3ـ مصارف عمومي و روشنائي تأسيسات  35 كيلو وات         18 اسب                67 آمپر

جمع                                                            104 كيلو وات    53 اسب            169 آمپر

كيلو وات مصرف روزانه                                                832 =  8  ×   104
كيلو وات مصرف ساليانه                                             228800 =  275  × 832
ارزش برق مصرفي در سال به ريال                   57.200.000 = 25  ×  228800

ـ سوخت:

با توجه به نياز استفاده از وسائل گرمايش در داخل سالنها و ساختمانهاي رفاهي كارخانه نياز به دو دستگاه بخاري كارگاهي مي باشد كه مصرف سوخت بخاريها در هر ساعت حدود 10 ليتر گازوئيل مي باشد كه خواهيم داشت:
مصرف سوخت در روز                                                  80 =  8 ×  10
كل سوخت مصرفي بخاريها در سال به ليتر           220000 =  275  ×  80
ارزش كل سوخت مصرفي در سال به ريال       1.100.000 = 5  ×  22000

و با توجه به خشك كردن ماكاروني كه احتياج به گرمخانه دارد دستگاه شوفاژ و اپراتورها كه در داخل سالن خشك كن مي باشد، مصرف سوخت خشك‌كنها عبارتست از:
مصرف سوخت خشك كن در سال                             30800 =  275  ×  112

سوخت به هدر رفته                                             31000 =  200  +  30800
ارزش مصرف سوخت خشك كن در سال           1.550.000 =  50  ×  31000
كل سوخت مصرفي در سال به ليتر                       53000 =  22000  +  31000
ارزش كل سوخت مصرفي در سال                     2.650.000 =  50  ×  53000

هزينه بنزين  : اگر خودرو در روز 24 ليتر مصرف كند:
  مصرف بنزين در سال                                                 6600 =  275  × 24
  هزينه مصرف بنزين در سال به ريال                      5.280.000 = 800  × 6600

ـ آب :

واحد مورد بحث به انگيزه مصرف آب در توليد ماكاروني به مقدار 5 متر مكعب روزانه احتياج داريم ، بنابراين خواهيم داشت:

مصرف آب در سال به متر مكعب                                       1375 =  275  ×  5
ارزش مصرف آب در سال به ريال                          687.500 =  500  ×  1375
تفكيك آن به شرح زير:

مصرف آب در روز جهت كارگران                                        1 =  100  ×  10
مصرف آب در سال جهت كارگران                                       275 = 275  ×  1
ارزش مصرف آب در سال براي كارگران                 500 ،137 =  500  ×  275


جهت فضاي سبز و شستشوي ماشين آلات و غيره حدود 5/0 متر مكعب در روز احتياج به آب مي باشد. مصرف آب در سال جهت فضاي سبز و شستشوي ماشين آلات و غيره:
متر مكعب   5/137 =  275  ×  5/0
ارزش مصرف آب در سال به ريال                           68.750 =  500  ×  5/137
جهت مصرف توليد احتياج به 5/3 متر مكعب آب در روز احتياج داريم:

متر مكعب   5/962 =  275  ×  5/3
ارزش مصرف آب جهت توليد در سال                  481.250=   500  ×  5/962
مصرف آب در سال جهت كارخانه به متر مكعب
1375= 5/962+ 5/137+ 275
هزينه مصرف آب در سال جهت كارخانه به ريال
687.500 = 481.250 + 68.750 + 137.500
هزينه كل هزينه انرژي در سال به ريال
65.817.500 = 57.200.000 + 5.280.000 + 2.650.000 + 687.500

ـ فاضلاب:

فاضلاب كارخانه از دو قسمت به شرح زير تشكيل شده است:
1ـ فاضلاب ناشي از شستشوي ماشين آلات و نظافت سالنها.
2ـ فاضلاب حاصله از سرويس هاي بهــداشتي.
الف ـ فاضلاب حاصل از شستشوي ماشين آلات و نظافت سالنها براي آبياري و فضاي سبز محوطه نيز مي توان استفاده كرد.
ب ـ فاضلاب حاصله از سرويس هاي بهداشتي ، اين فاضلاب به سپتيك تانك متصل شده و پس از ته نشين شدن لجن آن را هر چند ماه يك بار تخليه و به خارج منتقل مي گردد.

ـ تهويه و اطفاء حريق:

الف ـ تهويه:
علاوه بر طراحي پنجره ها و سالن به صورت مقابل و عمل هواكش ها كه موجب تهويه و جريان هوا در سالن مي شود ، در تابستانها از تعدادي كولر آبي مناسب و در زمستان از بخاري استفاده خواهد شد.

ب ـ اعلام و اطفاء حريق:
در بخش هاي مختلف كارخانه سيستم اطفاء حريق (آژير) نصب خواهد شد و براي اطفاء حريق از كپسولهاي آتش نشاني به صورت متحرك و ثابت شامل


انواع گاز انيدريد كربنيك و پودرهاي خشك و غيره به تعداد 4 دستگاه استفاده خواهد شد.

ـ لوازم و تجهيزات اداري:

لوازم و تجهيزات اداري شامل دو عدد ميز كار اداري ، دو عدد صندلي، سه عدد فايل ، كابينت دو عدد، ماشين حساب ، رايانه و نوشت ابزار و كاغذ و انواع فرم جهت حسابداري و انبار و غيره خواهد بود.

ـ لوازم حمل و نقل و جابجايي:

به منظور ايجاد سهولت در رفت و آمد روزمره و فروش ماكاروني ، يك دستگاه وانت مورد احتياج است كه براي كارخانه در نظر گرفته شده است.

ـ وضعيت پرسنلي و كارگري كارخانه:

برنامه ريزي و اداره كارخانه توسط هيئت مديرة شركتي كه پس از موافقت اصولي به ثبت خواهد رسيد ، انجام شده و در ارتباط با انجام امور كارخانه پرسنل زير فعاليت خواهند داشت:
1ـ سرپرست كارخانه                             يك نفر
2ـ مهندس مسئول فني                            يك نفر
3ـ تكنسين توليد                                    يك نفر
4ـ كارگر                                                6 نفر
5ـ پرسنل تأسيسات برق و مكانيك          2 نفر
6ـ پرسنل اداري و خدماتي                      2 نفر

جمع                                                      13 نفر

«بخش سوم»

الف ـ هزينه هاي زمين و ساختمانهاي كارخانه:

1ـ هزينه زمين:

به عنوان هزينه تأمين زمين 5000 متر مربع زمين شامل هزينة خريد زمين ، هزينة واگذاري و انتقال و غيره از قرار متر مربعي 25000 ريال به مبلغ 125.000.000ريال در نظر گرفته مي شود.

2ـ هزينه هاي خاكبرداري ، ديواركشي و محوطه سازي :

جهت خاكبرداري و تسطيح با عمق 15 سانتيمتر خيابان كشي و پاركينگ فضاي سبز و ديوار كشي موارد هزينه ان به شرح زير مي باشد:
بر اساس 300 متر طول ديوار با ارتفاع 2 متر مربع احتياج به 600 متر ديوار كشي مي باشد كه هزينه آن به شرح زير است:
هزينه ديوار كشي به ريال              24.000.000=  40.000  ×  600
جهت فضاي سبز                           4.000.000  ريال
كلاً اعتباري معادل 28.000.000 ريال جهت هزينه محوطه سازي در نظر گرفته مي شود.

 


منابع :


 
طراحی سایت : سایت سازان