میهن داکیومنت بزرگترین مرجع و مرکز دانلود پایان نامه (متن کامل فرمت ورد) فروش پایان نامه - خرید پایان نامه (کاردانی ، کارشناسی)همه رشته ها
حقوق اقتصاد مدیریت روانشناسی ریاضی تربیت بدنی کامپیوتر نرم افزار و سخت افزار عمران معماری برق صنایع غذایی علوم اجتماعی هنر علوم سیاسی فیزیک مکانیک حسابداری

تبلیغات کلیکی - افزایش رتبه گوگل

اگهی رایگان

کارآفرینی قواعد آموزش خیاطی


کد محصول : 10001001 نوع فایل : word تعداد صفحات : 30 صفحه قیمت محصول : 3000 تومان تعداد بازدید 952

فهرست مطالب و صفحات نخست


قواعد آموزش خیاطی

فهرست مطالب
عنوان                                صفحه
آشنايي با چرخ    1
توضيح كامل درباره دوخت    3
دوخت موازي    4
نيش بخيه    5
منحني دوزي    6   
زاويه دوزي    7
دايره دوزي    8
لب تا    9
اصول شكافتن    10
زيگزال دوزي    11
جا دگمه با چرخ    12
نوار دوزي    13
مغزي دوزي    14
چين شصتي    15
جيب كج،گرد، توي درز    16
زيپ شلوار    17
جيب فيلتو    18
كش دوزي    19
جيب از رو    20
دوختن زيپ    21
قاپك دوزي    22
دوخت دايره به مستطيل    23
جا دگمه با پارچه    24
يقه دوزي    25
خرد دادن با چرخ    26
اصول اتو كاري    27
پس دوزي    28
 
آشنايي با چرخ
1)آشنايي با چرخ و عملكرد آن ، طريقة نخ كردن چرخ و چك كردن روغن اگر چرخ صنعتي باشد .
2) اگر سوزن برعكس بسته باشد نخ پاره مي شود شيار سوزن سمت چپ چرخ بايد قرار بگيرد .
3) اگر نخ گره داشته باشد نخ پاره مي شود .
4) اگر تاب نخ گرفته نشده باشد نخ پاره مي شود تاب نخ توسط تاب گير چرخ گرفته مي شود .
5) خوردن سوزن هنگام شكستن روي صفحة چرخ شيار ايجاد كرده و نخ داخل آن گير كرده و پاره مي شود .
6) در اثر زياد كاركردن چرخ ، نخ روي كمپلت شيار ايجاد كرده و باعث پاره شدن نخ مي گردد .
7) فنر فنتول بيش از حد سفت باشد نخ پاره مي شود و بيش از حد شل باشد دوخت نامنظم شده و نخ زير مي ريزد و دوخت شل انجام مي شود .
8) ماكو بيش از حد سفت باشد نخ زير پاره مي شود و بيش از حد شل باشد نخ رو مي ريزد و دوخت شل انجام مي شود .
9) در سرعت اوليه چرخ اگر زير پايه خالي از كار با شد نخ پاره مي شود و نخ زير چرخ جمع مي شود .
10) سوزن كج باشد يا نوكش پريده باشد (خراب باشد ) نخ پاره مي شود و پارچه را نخ كش مي كند .
11) رد كردن دوخت به علت پايين و يا بالا بودن سوزن يا پيچيدن نخ دور سوزن مي باشد .
12) قبل از شروع به كار ماسوره زاپاس را در ماسوره پركن قرار داده تا اتوماتيك ماسوره پر شود و تأخير در كار نيافتد .
 
توضيح كامل درباره دوخت ، دوخت منظم و حفظ حالت پارچه
قبل از انجام دوخت حتماً نخ زير و روي چرخ كنترل شود كه تنظيم باشد تا دوخت منظم انجام شود . براي دوخت منظم بست نبايد بيشتر از يك سانتيمتر باشد و از لب پارچه هم نبايد فاصله بيش از يك سانتي متر باشد و بعد از بست زدن در اول كار بايد نخ اضافه را گرفت و آخر كار نيز بست زده و اضافه نخ زده شود و حتماً بايد زير پايه كار پيش بر كار (پارچه) باشد تا بست زده شود و زير پايه خالي نباشد كه در اينصورت دوخت انجام نمي شود و در درازمدت بين پايه و كار پيش بر اصطكاك ايجاد شده و زير پايه و دنده كار پيش بر خورده مي شود و باعث مي شود كه كار خوب جلو نرود و يا خيلي كند جلو رود .
 
دوخت موازي نيم ، يك ، يك و نيم ، دو سانتي متر
براي هر دوخت اول سر قائمي زده و بعد تا آخر كار موازي لبه پارچه دوخت بزنيد و براي دوخت هاي بعدي از دوخت اول ، دوخت موازي و منظم زده شود و دوختهاي بعدي را هم موازي دوخت اول تا چشم به فاصله هاي دوخت عادت كند .
حالت گرفتن كار : دست چپ طرف چپ كار و دست راست زير كار گرفته شود .

نيش بخيه يك و دو ميليمتري
براي دوخت نيش بخيه همانطور كه از اسمش پيداست دوخت را به لبه دولاي كار كه نيش كار حساب مي شود بايد زد . لب كار را بايد دولا تا زده و بعد با كنترل پارچه سعي كنيد كه بخيه را به نقطة ابتدايي پارچه بزنيد حالت دست دو انگشت دست راست روي تاي پارچه حدود 10 سانتي متر پائين تر از پايه كار پيش بر تنظيم و همراه با كار به طرف چرخ حركت بكند .

منحني دوزي فاصله ها از هم نيم پايه
براي منحني دوزي بايد منحني ها را با نوك انگشتان دست چپ و راست كنترل كرد و شكل هلال و منحني را بايد روي پارچه حفظ كرد .

زاويه دوزي فاصله نيم پايه (با الگو و بدون  الگو)
اول با الگو زاويه ها را يك بار خط بكشيد بعد روي آن را دوخت بزنيد و بعد با دوختهاي موازي نيم پايه در كنار هم دوخت كنيد . توجه داشته باشيد كه در هر گوشه زاويه ها خط دوخت نيم پايه رعايت شود و تمام خط ها در آخر به يك شكل و اندازه باشد . در گوشه زاويه ها بايد سوزن را درداخل كار نگه داشته و به كمك زانوئي پايه را بلند كرده وكار را بچرخانيد تا خط بعدي موازي پايه كار پيش بر قرار بگيرد و دوخت را ادامه دهيد .

دايره موازي فاصله نيم پايه
اول دور دايره را يكبار از نقطه شروع دوخت زده و كمي به نقطه شروع مانده به فاصله نيم پايه داخل شويد . پارچه را با دو دست بصورت گرد كنترل كنيد تا آخر كه به نقطه مركز دايره برسد .

لب تا و نيش بخيه
اول لب پارچه را سه ميلي متر تا كنيد و تاي دوم را نيم سانتيمتر تا زده و تاي اول را روي پارچه قرار دهيد ولب تاي دوم را نيش بخيه بزنيد كه ضمن سه پيچ شدن كار نيش بخيه هم به آن زده شود .

اصول شكافتن (1- با سوزن ،2- با تيغ،3- با بشكاف)
الف – براي اينكه در موقع شكافتن دوخت پارچه پاره نشود نخ را موقع شكافتن يكبار از زير بكشيد و وقتي پاره شد دوباره يك بار از رو كشيده تا آخر دوخت ادامه دهيد .
ب -  با تيغ = وسط دوخت را باز كرده و زير كار را به كمك پايه چرخ نگه داشته و روي كار را بكشيد كه بين پارچه باز و معلوم شود و بعد با تيغ  طوري كه به پارچه صدمه اي وارد نشود نخ دوخت را بريده و كار را بشكافيد .
ج- با بشكاف موارد (ب) را انجام داده و بجاي تيغ با نوك بشكاف دوخت را  ريز ريز بشكافيد .
 
زيگزال دوزي (راسته دوزي ، گرديها ، گوشه ها )
اول نخ كردن زيگزال را ياد بگيريد بعد نخهاي زيگزال را تنظيم كنيد كه به هم گره نخورده باشد دوخت زيگزال را روي لبه پارچه انجام دهيد تا به چرخ زيگزال دوزي مسلط شويد . بعد شروع به كار كنيد . بايد پارچه را بعد از بالا بردن پايه چرخ با لب تيغ تنظيم كرده طوري كه موقع دوخت كار نه زير تيغ برود و نه فاصله پيدا كند كه چرخ لبه پارچه را دوخت كند فقط كافي است ريشه هاي پارچه را تيغ آرايش كند .
براي زاويه دوزي براي اينكه پارچه دوخته شود و زير تيغ هم نرود از اول پارچه تا سر زاويه را دوخت بزنيد بعد وقتي سوزن و تيغ به انتهاي زاويه رسيد چرخ را نگه داشته پارچه را تا كرده بطوريكه پارچه از زير دوخت بيرون نرود و براي بيرون آوردن پارچه از زير زيگزال بعد از اتمام پارچه و دوخت چند سانتي متر بايد خالي كار كند تا نخها به هم بافته شود و از زير چرخ بيرون بيايد و بعد نخ را با تيغ چرخ قطع كنيد .
             عدد      عدد
 
جا دگمه با چرخ (باز كردن جا دگمه با قيچي معمولي ، قيچي مخصوص و بشكاف)
بعد از تنظيم چرخ و نخ سوزن و ماكو ، لب دولاي پارچه را دو يا سه ميلي متر بيشتر از اندازه دگمه اي كه مي خواهيد جا دگمه داشته باشد علامت گذاري كرده پارچه را زير پايه قرار داده از اول علامت شروع به دوخت كنيد .
روي درجه چرخ ها 3 علامت (1.2.3) هست . علامت 1 براي سمت چپ جا دگمه و براي جلو آمدن ، علامت 2 وسط براي بست زدن بالا و پايين جادگمه و شماره 3 براي عقب رفتن قسمت راست جا دگمه مي باشد .
كار را از شماره 1 شروع كنيد و دوباره روي شماره 1 تمام كنيد .
                         عدد
 1-نو ار دوزي ،2- لب كار به دو طرف زيرو رو،3- لب كار به رو ،4-وسط كار
نوار دوزي دو طرف : يك نوار 3 سانتي متري بريده و از زير كار به پهناي نيم پايه به لبه پارچه دوخت زده و بعد آن را روي پارچه طوري برگردانيد كه زير و رو نيم پايه بماند و بعد از روي نوار نيش بخيه بزنيد كه زير و روي آن مغزي داشته و يكي شود . براي نوار دوزي دو طرفه در كارهاي تيراژ بالا مي توانيد از پايه نواردوزي استفاده كنيد پايه نوار دوزي نوار را از زير و رو تا كرده و نيش بخيه مي زند پهن و باريكي نوار بستگي به درجه پايه نوار دوزي دارد .
نوار دوزي يك طرفه : الف- نوار را مثل مراحل اول انجام دهيد و كل نوار را به رو بر گردانيد واز رو لبه بيرون را دوخت نيش بخيه زده و طرف ديگر نوار را به داخل تا زده لبه نوار را از رو دوخت نيش بخيه بزنيد .
ب : نوار را روي پارچه قرا داده و يك پايه دوخت زده اضافه نوار را به زير تا كرده روي آن را نيم  سانتيمتر تنظيم كرده و نيش بخيه به لبه داخل نوار زده شود زير كار نگه داشته شود تا خرد نخورد .
نوار دوزي به وسط كار : نوار بريده شده را از دو طرف تا كرده و اطو بزنيد تا بصورت يك نوار يك سانتي متري در آيد و آن را وسط پارچه گذاشته و دو طرف آن را نيش بخيه بزنيد .
                         عدد         عدد
 
مغزي دوزي لب كار ، وسط كار
الف ) نوار 3 سانتي متري را از وسط تا كرده و قسمت دولاي نوار را به طرف داخل پارچه گذاشته يك پايه از طرف دولا دوخت بزنيد و پارچه دوم را روي همان پارچه قرار داده دو پارچه را با هم برگردانيد و پشت دوخت قبلي دوخت بزنيد كه بعد از دوخت از روي پارچه دوخت قبلي معلوم نشود . وقتي دو تكه پارچه و نوار به هم دوخته شد پارچه را به رو برگردانيد و تكه روي كار را از اول تا آخر نيش بخيه بزنيد .
ب ) براي مغزي دوزي لب كار مراحل بالا را انجام داده تكه زيري را به زير برگردانده و زير كار و روي را از لب روي كار با هم نيش بخيه بزنيد .

چين شصتي  (1-2-3- سانتي متري ، 1- كم چين و 2- پرچين  و سوزني )
1-    ابتدا لب پارچه را به اندازه هاي يك سانتي متر علامت زده و براي چين نيم پر چينها را يك در ميان روي هم قرار داده فاصله هر چين 1 سانتي متر شده و چينها از زير نيم سانتي متر ديده مي شود ولي در چين پر دو تا 1 سانتي متر را روي هم قرار داده و بعد 1 سانت فاصله بدهيد كه چين ها روي هم قرار بگيرد . 2و3 سانتي متر را هم به همين روش انجام دهيد .بعد از مشخص كردن چين ها يك پايه دوخت بزنيد.
2- براي چين سوزني سه روش ممكن است : الف – پايه هاي مخصوص كه به چرخ بسته مي شود و تنظيم چين با شل و سفت بودن نخ چرخ و ريز و درشت كردن درجه دوخت تغيير مي كند .
ب ) دوخت درشت با نخ شل را روي لبه پارچه انجام داده و اول كار بست زده آخر كار بست نخورد . يك مقدار نخ اضافه نگه داشته و نخ زير را به اندازه دلخواه كشيده و با دست چپ چينها را تنظيم كرده و آخر نخها را بهم گره بزنيد كه چينها باز نشود .
ج) با درجه درشت و پايه معمولي يك سوزن ته گرد را وسط پايه كار پيش بر قرار داده و با دست چپ پشت پايه را گرفته و دوخت يك پايه از لب پارچه را انجام دهيد اول و آخر كار بست بخورد و به اين ترتيب پارچه چين مي خورد .
                      عدد
 
جيب كج ، گرد ، توي درز براي شلوار ، دامن و غيره
1) جيب كج : پارچه 20 20 چهار عدد برداشته ، 2 عدد براي آستري رنگ مخالف پشت پارچه كارعلامت زده شود كه دو تكه كار قرينه هم باشد بالا و پهلوي جيب مورد نظر چرت زده و با اطو به طرف پشت پارچه تا شود بعد تاي پارچه را باز كرده روي آستري قرار داده پشت تاي اطو دوخت زده شود سپس اضافه آستري را آرايش كرده پارچه را روي آستري قرار داده لب پارچه يا تركي پارچه باشد يا زيگزال شود يا تا شود سپس نيش بخيه زده شود بعد به روي كار برگشته يك پايه دوخت زده شود دوخت پايه سليقه اي است و بعد كار را روي آستري گذاشته جيب از بالا و پايين بست بخورد سپس وسط آستري رااز پائين  چرت زده اگر خواستيد غلفتي شود از پهلو چرت بخورد و از داخل جيب دوخته شود . اگر نوار دوزي خواستيد از بيرون آستري دوخته و دور آستري نواردوزي شود .
2) جيب گرد :  مثل مورد 1 عمل شود . اندازه دهانه جيب بريده شده يك پايه دوخت گرفته هلال جيب را چند تا چرت زده به زير كار برگردانيد و از روي دوخت نيش و پايه بزنيد آستري را فقط از پائين جيب غلفتي كنيد .
3) جيت تو درز: دهانة جيب را مشخص كنيد از بالا تا پائين دوخت بزنيد و چرت زده به زير كار برگردانيد و از روي كار دوخت پايه بزنيد (دوخت سليقه اي است ) لب جيب را بست زده و دور جيب را دوخت پايه زده بعداً از زيگزال بزنيد .
             عدد رنگ مخالف   عدد
 
زيپ شلوار قاپك سرخود و جدا
1- پارچه را از چرت بالا تا پائين به طرف داخل تا كنيد واطو بزنيد . پارچه سمت راست را اندازه نصف پهناي زيپ نگه داشته دوباره به بيرون تا كنيد و زيپ را طوري قرار دهيد كه لاي پارچه قرار گيرد و روي كار را در امتداد زيپ نيش بخيه بزنيد كه به زيپ وصل شود و سمت چپ پارچه را روي سمت راست قرار دهيد كه از زير كار نيم سانتي متر فاصله داشته باشد و پائين كار را از لب تاي رويي دوخت بزنيد و كل كار را برگردانيد نقاب روي پارچه را زير زيپ قرار داده وسط زيپ را دوخت بزنيد بعد كار را به رو برگردانده و قسمت روي نقاب را از پائين به بالا دوخت بزنيد .
2- براي زيپ شلوار قاپك جدا تيكه جدايي نقاب را به كاروصل كنيد كه مثل تيكه سرخود شود و براي زير نقاب از پارچه دولا استفاده كنيد و بقيه مثل مورد 1 دوخته شود .
 
جيب فيلتو 1-دو لب و 2-يك لب با عرض و طول 8 15
الف ) جيب دو فيلتو ابتدا روي پارچه جاي دوخت جيب را مشخص كنيد . آماده كردن پارچه براي دو فيلتاب پائين پارچه 12 10 را اول 5/1 سانتي متر تا كرده و بعد دوباره 6/2 سانتي متر تا كنيد . بعد روي علامت جيب قرار داده و هر دو لب كار را 7 ميلي متر خط كشي كرده روي خط را دوخت بزنيد بعد تكه جيب را از اول تا آخر بريده و فيلتو ها را كنار زده و خود كار را نيز از وسط كار تا يك سانتيمتر مانده به آخر و اول دوخت قيچي كنيد و يك سانتي متر بقيه را حالت زاويه 45 درجه چرت بزنيد تا نوك دوخت برسد و كا ر را برگردانيد و نوك فيلتو را گرفته به داخل كار برگردانيد . فيلتو ها را صاف كرده روي تكه زاويه را دوخت بزنيد . دوخت روي كار نخورد و با اطو كار صاف شود .
ب) جيب يك فيلتو پهناي فيلتو سليقه اي و نسبت به مدل كار مي باشد روي پارچه 12 10 را دو برابر پهناي فيلتاب يك ميلي متر كمتر با اطو تا كرده روي تاي پهن پارچه اندازه فيلتاب را خط كشي كرده دوخت كنيد . لب تكه پهن را بالا زده پارچه 12 6 را زير فيلتاب قرار داده و لب تكه رويي را دوخت كنيد . بريدن كار مثل دو فيلتاب از وسط كار بريده گوشه ها را حالت زاويه 45 درجه چرت بزنيد . بعد فيلتو را برگردانده تكه 6 سانت را صاف كرده نوك فيلتو را بطرف بالا كشيده گوشه جيب را دوخت كنيد و بعد از اتمام كار با اطو صافكاري شود .
                      عدد       عدد     عدد
كش دوزي : كش ماسوره ، كش پهن و باريك وسط كار
الف ) كش ماسوره : كش ماسوره  پيچيده شده را داخل ماكو قرار دهيد بعد كمي پيچ ماكو را شل كرده و نخ سوزن را كمي سفت كنيد .درجه چرخ را درشت كرده واز ابتداي كار تا آخر كار را يكسره دوخت بزنيد .
ب ) كش پهن كمر : دو لب كش را به هم وصل كنيد و دو لب پارچه را به هم دوخت بزنيد بعد كش و پارچه را به چهار قسمت مساوي تقسيم كرده ، كش را داخل كمر قرار داده از جلو و پشت پارچه و كش را بكشيد كه كش اندازه كار شود و در موقع كشيدن كمر بايد سوزن چرخ پائين باشد كه در اثر كشيدن كار سوزن نشكند براي زيبايي كار پهناي كش را به چند قسمت مساوي تقسيم كرده و چند دوخت يكنواخت روي پارچه زده شود .
ج ) كش يك سانتي را در جاي مورد نظر كار قرار داده كش را كشيده و دو طرف كش را دوخت بزنيد .
                          عدد
جيب از رو (گوشه تيز و گوشه گرد ، دوخت يك بخيه و دو بخيه)
الگوي جيب را داخل پارچه كوچك گذاشته و دور آن را با اطو به شكل الگو اطو بزنيد تا پارچه شكل الگوي جيب شود بالاي جيب را لب تا بزنيد و بعد اضافه دور پارچه را نيم سانت نگه داشته و بقيه آن را آرايش كرده و در جاي مورد نظر قرار داده و دور آن را نيش بخيه يا دو بخيه بزنيد .
توجه !  براي دوخت دور جيب سعي شود از سر قائمي استفاده شود و براي دوخت دو بخيه دور تا دور جيب يك سره دوخته شود .

زيپ دوختن (زيپ معمولي يك لب مخصوص دامن و دو لب براي بالا تنه و زيپ مخفي )
1- اندازه زيپ را روي پارچه نگه داشته و بقيه پارچه را با درجه ريز دوخت بزنيد بعد درز را باز كرده و اطو بزنيد تاي زير پارچه را دو سه ميلي متر به زير برگردانيد دوباره اطو بزنيد و زيپ را لبه پائين قرار دهيد ونيش بخيه بزنيد و تاي رويي را از رو طوري كه كار روي زيپ را بپوشاند دوخت بزنيد .
2- زيپ دوطرف پارچه را مثل مورد 1 انجام دهيد . زيپ را وسط درز باز شده گذاشته با پايه زيپ دو طرف كار را اندازه يك پايه دوخت بزنيد .
3- زيپ مخفي پارچه طبق مورد 2 دوخته و اطو شود با پايه مخصوص يا پايه زيپ از پشت كار لبه زيپ دوخته شود . اين زيپ دراكثر لباسها مورد استفاده قرار مي گيرد .

سه حالت جلو بسته از رو مخفي ، از زير مخفي ، هر دو مخفي
1) پارچه اندازه 15 15  را روي پارچه 20 20 قراردهيد . وسط آن را به پهناي 5/2 و طول 10 سانتي متر دوخت موازي بزنيد . بعد وسط نقاب را از بالا تا پائين قيچي كرده و پارچه زير را بريده ، تا لب دوخت چرت بزنيد قاپك را برگردانيد لبه هاي قاپك را نيم سانت تا كرده روي دوخت زيري گذاشته و بخيه نيش بزنيد . سپس از زير كار دو قاپك را بهم وصل كرده اضافه آن را آرايش كنيد .
2) از زير مخفي را مثل 1 عمل كرده فقط قاپك رويي را از رو تا كرده (سه گوش مثلث يا مستطيل ) و نيش بخيه بزنيد .
3) براي مخفي دو عدد پارچه 8 15 را يكي از زير كار و يكي از روي كار قرار داده وسط آن را خط كشيده كه از بالا 1 سانتي متر فاصله و از پائين صفر باشد و روي خطها را دوخت ريز زده وسط دوخت را قيچي زده و كار را برگردانيد و سجاف ها را دوتايي با هم اطو بزنيد و لب هر كدام را جفتي  سردوز زده يا به هم دوخت بزنيد و از زير هر دو را مثل زير قاپك مخفي به هم وصل كنيد .

              عدد       عدد      عدد رنگ مخالف
 
دوخت دايره به مستطيل
دايره و مستطيل را به چهار قسمت مساوي تقسيم كرده و علامت بزنيد . اگر كار بزرگتر بود به تعداد بيشتر و مساوي تقسيم شود و لب دايره و مستطيل را روي هم گذاشته و يك پايه دوخت بزنيد درموقع دوخت ضمن اينكه دو پارچه را روي هم قرار مي دهيد دو لب پارچه و دوخت نيم پايه را هم كنترل كنيد كه دوخت پهن و باريك نشود . دايره را كه اريپ بريده شده زير قرارداده و نمي كشيد ولي مستطيل را كه راسته بريده شده بايد نگه داريد كه پارچه زيري اضافه نياورد .

2 عدد         دايره
                    4 عدد        مستطيل       
 
جا دگمه با پارچه دو حالت دو لب و بدون لب
1) در حالت دو لب پارچه 6 6 به راه پارچه برداشته و مثل جيب دو فيلتو دوخت را انجام دهيد .
2) حالت دوم پارچه را اندازه 6 6 حالت بيراه روي كار گذاشته و وسط آن را به عرض 5/1 سانت و طول آن به اندازه دگمه دور تا دور دوخت بزنيد و دقيقاً از وسط چرت زده برگردانيد و درزهاي دو طرف را باز كرده از وسط ميزان كرده و اطو بزنيد بعد دو طرف را از زير بست بزنيد .
3) حالت سوم بدون لب پارچه اريب اندازه 6 6 راروي كار گذاشته درجه چرخ را ريز كرده و نخ را سفت كنيد و يك مستطيل كشيده و دور تا دور آن را به فاصلة 2 ميلي متر دوخت بزنيد و وسط دوخت را چرت زده به زير برگردانيد و طوري اطو بزنيد كه از روي كار لبه زيري معلوم نشود .
درهر سه حالت دور لبه هاي داخل كار را لايه چسب بچسبانيد .
 


منابع :


 
طراحی سایت : سایت سازان