میهن داکیومنت بزرگترین مرجع و مرکز دانلود پایان نامه (متن کامل فرمت ورد) فروش پایان نامه - خرید پایان نامه (کاردانی ، کارشناسی)همه رشته ها
حقوق اقتصاد مدیریت روانشناسی ریاضی تربیت بدنی کامپیوتر نرم افزار و سخت افزار عمران معماری برق صنایع غذایی علوم اجتماعی هنر علوم سیاسی فیزیک مکانیک حسابداری

تبلیغات کلیکی - افزایش رتبه گوگل

اگهی رایگان

کارآفرینی آموزشگاه زبان


کد محصول : 10001017 نوع فایل : word تعداد صفحات : 32 صفحه قیمت محصول : 3000 تومان تعداد بازدید 957

فهرست مطالب و صفحات نخست


 آموزشگاه زبان

پيشگفتار
رشد روزافزون سطح تحصيلات افراد جامعه ، باعث افزايش ميزان استفاده از منابع مختلف علمي است. از ديگر سو ، حجم اين منابع به حدي است كه نه تنها ترجمه و انتشار تمام آنها عملي نيست ، بلكه حتي در صورت ترجمه شدن اين مطالب، مدت زماني كه صرف ترجمه مطلب مي‌شود ، باعث از دست رفتن تازگي آن مطلب مي‌گردد. به همين دليل آشنايي با زبان هاي خارجي، سهم بسزايي در سهولت استفاده از منابع علمي ، اعم از كتب و نشريات تخصصي و همچنين اينترنت دارد. ضمن اينكه تسلط به زبان هاي خارجي موجب استفاده سهل تر از نرم افزارهاي عمومي و تخصصي رايانه اي را نيز فراهم مي‌آورد.
   نكته ديگري كه اهميت يادگيري زبان هاي خارجي را دو چندان مي‌كند ، يكپارچگي اقتصادي جهان است كه موجب افزايش حجم مكاتبات خارجي بازرگاني و سفرهاي تجاري خارجي است. بديهي است تسلط به زبان مورد استفاده در مذاكرات تجاري مي‌تواند از بروز خطاهاي سهوي پيشگيري نمايد.
  
چکیده
   همچنين عدم تناسب آموزش زبان هاي خارجي در سيستم آموزش رسمي كشور با نيازهاي افراد در محيط اجتماعي ، ميل به شركت در كلاس هاي آزاد را كه آموزش كاربردي تري ارائه مي‌كنند افزايش مي‌دهد.
   و در نهايت، « يادگيري هر زبان جديد، آغاز يك زندگي تازه است. » اين جمله به تنهايي اهميت يادگيري زبان هاي خارجي را بيان مي‌كند.
   اجراي اين طرح ضمن اينكه پاسخي به نياز اقشار مختلف جامعه براي يادگيري زبان هاي خارجي است، مي‌تواند از بازدهي اقتصادي مناسبي نيز برخوردار بوده و همچنين زمينه ساز اشتغال نيروهاي متخصص به خصوص در رشته زبان هاي خارجي گردد. علاوه بر آن با توجه به اين كه طرح هاي آموزشي مي‌توانند براي آموزش پسران يا دختران اجرا شوند، در اجراي اين گونه طرح ها مي‌توان از نيروي كار بانوان تحصيلكرده نيز استفاده نمود.
مكان مورد نياز طرح ، شامل يك باب ساختمان با كاربري اداري به مساحت تقريبي 90 متر مربع مي‌باشد كه ارزش هر مترمربع آن چهار ميليون ريال وهزينه كل خريد محل 360 ميليون ريال برآورد مي‌شود.

مقدمه
اگرسطح زبان انگليسي شما مبتدي است  و يا از مهارت بالايي در زبان انگليسِي برخورداريد و يا مدرس زبان انگليسِي هستيد و مايل به اخذ گواهينامه هايي در روش تدرِيس ميباشيد ؛ مرکز آموزش ITEC در دبی دوره ويژه اي را براي هر سطحي از زبان انگليسي  در نظر دارد. ما در مرکز آموزش   ITEC معتقدیم ؛ بهترین راه آموزش زبان انگلیسی آموزش آن در محیطی انگلیسی زبان, و با استفاده از آخرین متدها و وسایل کمک آموزشی و با اساتید انگلیسی زبان است .دوره های طراحی شده در دپارتمان زبان  ITEC پاسخگوی نیازهای افراد زیر میباشند.
1- دانشجویانی که قصد ورود به دانشگاه های خارج از کشور را دارند.                            
2- دانشجویانی که قصد ارتقاء سطح زبان خود را تا مقاطع پیشرفته داشته و برای جذب در بازار کار بین المللی آماده میشوند.
3- دانش آموزانی که در سنین پائین قصد ادامه تحصیلات در دبیرستانها و سپس در دانشگاه های خارج از کشور را دارند.
4- خانواده هائی که قصد اقامت در خارج از کشور را دارند.

روش تحقيق
در این تحقیق روش کتابخانه ای می باشد که با مراجعه با کتابخانه و سایتهای اینترنتی و مراكز طرح موجود جمع بندی در مورد سریعترین و اصولیترین  روش یادگیری زبان انگليسي  بدست آورده شده که در این نگارش نوشته مي شود .

بیان مسأله و ضرورت انجام:
امروزه دیگر زبان انگلیسی به عنوان زبان بین المللی مطرح نمی باشد بلکه به عنوان یک مهارت ضروری به خصوص در محیط های دانشگاهی است و اصولاً ارتباطات کلامی و نگارشی بین المللی به زبان انگلیسی می باشد. از طرفی، با توجه به اینکه پیشرفت در مقوله های مختلف و از جمله مقوله آموزش مرهون توانمند بودن اعضای دانشگاه در امر برقراری ارتباطات و تبادل اطلاعات می باشد، لذا وجود واحدی مجزا به نام واحد توسعه زبان انگلیسی در مرکز مطالعات می تواند نقش عمده ای جهت ارتقاء و افزایش کیفیت امور مربوطه در این امر داشته باشد.
مخصوصاً اینکه گروه هدف اصلی مرکز مطالعات و توسعه آموزش اعضاء هیأت علمی دانشگاه می باشند و مسلماً در تبادلات علمی و بین دانشگاهی، تسلط کافی به زبان انگلیسی امری اجتناب ناپذیر به نظر می رسد.

فرضيات تحقيق
1- چگونه انگليسي ياد بگيريم ؟
2-  چه چيزي براي فراگيري صحيح زبان لازم است؟
3- آيا فراگيري زبان انگليسي در پيشرفت شغلي تاثير دارد ؟
4- تفاوت زبان انگليسي با زبان مادري در چيست ؟
5- چگونه مي توانيد زبان انگليسي خود را تقويت كنيد ؟
6- چرا زبان انگلیسی این قدر مهم جلوه می کند؟
اهداف تحقيق
هدف کلی این واحد افزایش توانمندی اعضاء هیأت علمی و کارشناسان دانشگاه در جنبه های مختلف زبان انگلیسی است.
 به طور کلی اهداف عینی این واحد به دو بخش کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم می شوند:
1-     اهداف کوتاه مدت:
•     برگزاری دوره های آموزشی زبان انگلیسی در سطوح مختلف
•     ترجمه مقالات و کتب مربوط به آموزش پزشکی
•     برگزاری کارگاه های آموزش پزشکی
•    ارائه محصولات آموزشی از جمله:
- ایجاد وب سایت واحد زبان انگلیسی
- توسعه وب سایت انگلیسی معاونت آموزشی
- تهیه پمفلت و کتابچه های مختلف در این زمینه
- تهیه بانک اطلاعاتی و توسعه کتب آموزش زبان انگلیسی کتابخانه مرکز

 2-     اهداف بلند مدت:
•    برگزاری کلاس های آموزشی online 
•    آموزش از راه دور زبان انگلیسی آکادمیک و تخصصی
•    ارتقاء سطح زبان اعضای هیات علمی تا سطحUpper Intermediate  و بالاتر
•    انجام پژوهش در آموزش Medical Terminology
•    نگارش کتب آموزش زبان تخصصی
سریعترین و اصولیترین  روش یادگیری زبان
چگونه انگليسي ياد بگيريم؟
1- انگيزه: مانند کسى باشيد که دوست دارد انگليسي بياموزد.
2- ديکشنري: يک ديکشنري انگليسي خوب تهيه کنيد.
3- اشتباه ممنوع: از اشتباهات پرهيز کنيد.
4- تلفظ: تلفظ اصوات انگليسي و علائم فونتيک را ياد بگيريد.
5- ورودي: با خواندن و شنيدن مکرر جملات، انگليسي را در ذهنتان ماندگار کنيد.

نحوه بازاريابي و كسب و تجارت و افزايش سود در كار آفريني
بازار يابي در كسب و كار امروز يك امر ضروري است ودر مو قعيت ساز مانها نقش اساسي ايفا مي كند.بازاريابي به فروش از طريق ويزيتوري يا تهيه آگهي هاي تبليغاتي محدود نمي شود و مفهوم بسيار جامع تري دارد و به همين دليل گفته مي شود تفكر بازار يابي بايد در كليه ي بخش ها و فرايند هاي سازماني نفوذ كند و مورد توجه قرار گيرد.خلق نام تجاري مناسب ، تبليغات مناسب ، توجه به تغير دائم در نيازها ودر نهايت بهره گيري ازفناوري روز از الزامات اساسي است.بازاريابي نتيجه ناگزيرو دوري ناپذير وضروري سرمايه داري است.البته اين بدان معنا نيست كه بازاريابي تنها به كشورهاي داراي نظام سرمايه داري محدود مي شود ، تكنيك هاي بازاريابي در تمام نظامهاي سياسي و بسياري از جنبه هاي زندگي كاربرد دارد.
بازار يابي :
بازاريابي اثر بخش به عـنوان ساختن چيـزي كه بتواند بفروشد و نه فروش آنچه كه مي توانيد بسازيد تعبيـر مي شود.
سازمانهايي كه آنجه را كه توليد مي كنند مي فروشند محصول مدار هستند يعني ابتدا محصول را توليد مي كنند و سپس بـراي محصولات خود به دنـبـال مـشـتـري هـسـتـنـد و به بازار يابي بعـنوان وسـيله اي براي ترغيب مشتـريان به خـريــد مي نگرند. موفق ترين سازمانها آنهايي هستند كه آنجه را كه مي توانند بفروشند توليد مي كنند ، آنها مشتري مدار هستند يعني در پاسخ به نيازهاي مشتري محصولات و خدمات خود را عـرضه مي كنند.
در نتيجه بازاريابي را مي توان ، به عنوان فعاليتي لازم براي تطبيق كالاها با نيازها و خواسته هاي بازار تعريف كرد و بازاريابي فعاليت هايي چون برنامه ريزي و قيمت گذاري و توزيع تبليغات و معرفي محصولات را شامل مي شود.

شر كتها در زمينه بازار يابي سه دسته اند :
1) شركت هاي پيشرو
2) شركت هاي پيرو
3) شركت هاي ايستا
شركت هاي پيشرو:
شر كتي فعال است ودرك درستي از بازار يابي دارد.در تحقيقات و رشد محصولات سرمايه گذاري مي كند و راهكارهاي بد يهي ارائه مي دهد.
شركت هاي پيرو:
خالي از هرگونه روحيه جسورانه است ممكن است موفق شود اما امكان موفقيت خيلي كم است چون تمايلي به خطرپذيري ندارد و ترجيح مي دهد خود را به خطر نياندازد و براي انتخاب راه منتظر بازار مي ماند.
شركت هاي ايستا:
همواره به يك شكل كار خود را ادامه مي دهدو دليلي براي تغير ندارد و منزوي و بي تفاوت است.
ابزار اصلي تشكيل دهنده ي بازار يابي به چهار P معروفند :
1) محصولات product
2) قيمت price
3) مكان place
4) تبليغات promation
يعني بازاريابي شامل طراحي و توليد محصول به شكلي كه نياز مصرف كننده را رفع كند. تعيين قيمت واقعي يعني قيمتي كه علاوه بر تضمين سود مشتري را راضي نگه دارد. عرضه محصولات در مكان مناسب (جايي كه مشتريان بتوانند محصول را بخرند).تبليغات براي تشويق مشتري ها براي خريد محصول است.اجزاي تشكيل دهنده اين آميزه در تمام سازمان ها مشابه است و تنها نسبت آنها متفاوت است.براي مثال در جايي كه قيمت براي مشتريان اهميت زيادي دارد اين قيمت است كه بر آميزه تسلط دارد.قيمت پايين در اغلب موارد نشانگر كيفيت پايين محصول است ومشتريان يك محصول را به دليل ارزاني آن نمي خرند آنها به خاطر نياز خود خريد مي كنند. توجه خود را به فروش مبتني بر ارزش معمطوف كنيد نه فروش بر مبناي قيمت.

تقاضانامه

خواهشمند است مطابق طرح پيشنهادي پيوست با صدور جواز تاسيس براي احداث يك واحد آموزشي زبان خارجي موافقت فرمائيد ضمنا جزوه مقررات و گردش كار صدور مجوزها را مطالعه نموده متعهد و ملزم به رعايت كليه مفاد آن مي باشم .
                  
1 - عنوان طرح:  آموزشگاه زبان خارجي 
2 - محل اجراي طرح : 
استان: فارس    شهرستان: شیراز    بخش:مركزي    روستا: -

ب : حقوقي:
نام شركت    نوع شركت    شماره ثبت    محل ثبت    تاريخ ثبت
آموزشگاه زبان نويد    آموزشي        شیراز    25

3 - مشخصات متقاضيان
حقيقي:
رديف    نام ونام خانوادگي    نام پدر    ميزان تحصيلات    تجربه
1       
4- هدف از اجرای طرح :
نام واحد : آموزشگاه زبان خارجي ارديبهشت 
محل اجراء : مركز شهر شيراز  

..........................................................................................................................................

5- شرایط و تعداد نوبت کاری :

*  این مرکز در تمام روزهای سال به جز ایام تعطیلی رسمی مشغول به فعالیت می باشد . به علت حساسيت کار و برای جلوگيري از ضرر و زيان فعالیت به صورت دو شیفت 6 ساعته می باشد و در این مقدار حداکثر بهره بری از کار می شود . و در كنار اين مدت يك نفر بطور مستمر در اين مرکز مراقب اوضاع مي باشد .
 
..........................................................................................................................................

6- معرفی خدمات طرح :
* محصول تولید این بخش آموزش زبانهاي خارجي می باشد .
* جامعه مراجعه کننده داخلی هستند . به علت استقبال از این فعالیت و نیز احتیاج جامعه به این مركز جواب خوبی را میدهد .
......................................................................................................................

7- شرح فرآیندکار و فلوچارت ( ( OPERATION  FLOW CHART


 8- تشریح فرآیند :

 تعداد دانش آموزان با توجه به ظرفيت آموزشگاه و وسايل سمعي و بصري موجود در آن در نظر گرفته شده است. همچنين طول هر دوره آموزشي 12 جلسه برابر با 36 ساعت در نظر گرفته شده و ايام كاري آموزشگاه نيز 6 روز در هفته و 9 ساعت در روز فرض شده است. بديهي است طول دوره و شهريه متعلقه بسته به نوع دوره و سطح دانش‌آموزان در هر دوره متغير خواهد بود. 


منابع :


 منابع


1-    دانشنامه رشد

2-     سايت اينترنتي ويكي پديا

 

 
طراحی سایت : سایت سازان