میهن داکیومنت بزرگترین مرجع و مرکز دانلود پایان نامه (متن کامل فرمت ورد) فروش پایان نامه - خرید پایان نامه (کاردانی ، کارشناسی)همه رشته ها
حقوق اقتصاد مدیریت روانشناسی ریاضی تربیت بدنی کامپیوتر نرم افزار و سخت افزار عمران معماری برق صنایع غذایی علوم اجتماعی هنر علوم سیاسی فیزیک مکانیک حسابداری

تبلیغات کلیکی - افزایش رتبه گوگل

اگهی رایگان

كار آفريني گچ قالب سازي


کد محصول : 10001022 نوع فایل : word تعداد صفحات : 35 صفحه قیمت محصول : 3000 تومان تعداد بازدید 975

فهرست مطالب و صفحات نخست


گچ قالب سازي

پيشگفتار
رويكرد اكثر كشورهاي جهان در دهه‌هاي اخير به موضوع كارآفريني و توسعه آن، موجب گرديده‌ موجي از سياستهاي توسعه كارآفريني در دنيا ايجاد شود. كشورهاي مختلف راه حلي راكه در سه دهه گذشته براي فائق آمدن بر مشكلات مختلف اقتصادي و اجتماعي به آن روي آورده‌اند، توسعه فرهنگ كارآفريني، انجام حمايت‌هاي لازم از كارآفرينان، ارائه آموزشهاي مورد نياز به آنان و انجام تحقيقات و پژوهشهاي لازم در اين زمينه بوده است. تأمل در وضعيت اقتصادي و روند مراحل پيشرفت و توسعه در كشورهاي پيشرفته و در حال توسعه كه به موضوع كارآفريني توجه نموده‌اند، نشانگر آن است كه اين كشورها توانسته‌اند به پيشرفت‌هاي چشمگيري در زمينه‌هاي مختلف اقتصادي و اجتماعي دست يابند و يا حداقل بحرانهاي پيش‌آمده را به سلامت پشت سر گذاشته و بحرانهايي كه وقوع آنها را در آينده پيش‌بيني مي‌كردند را مهار نمايند. از جمله اين كشورها مي‌توان به ايالات متحده، كشورهاي اتحاديه اروپايي، كشورهاي جنوب شرق آسيا، چين، برخي از كشورهاي آمريكاي لاتين و آفريقايي و اقيانوسيه را نام برداز آنجا كه مفاهيم مطرح در علوم انساني همانند مفاهيم مطرح در علوم تجربي قطعي نيستند، لذا ارائه تعريف قطعي و مشخصي براي آنها دشوار يا غير ممكن است. كارآفريني هم كه از واژه ‌هاي مطرح در علوم انساني است، از اين قاعده مستثني نيست. دانشمندان و محققين علوم مختلف اقتصادي، اجتماعي، روانشناسي و مديريت كه در مورد كارآفريني مطالعه و نظراتي ارائه كرده‌اند، تعاريف مختلفي از كارآفريني مطرح نموده‌اند كه تفاوت‌هاي گاه مغاير و متناقضي دارند. تعريفي از كارآفريني كه تقريباً شامل همه تعريفهاي ارائه شده از آنان باشد، عبارت است از:
«كارآفريني فرايندي است كه فرد كارآفرين با ايده‌هاي نو و خلاق و شناسايي فرصتهاي جديد و با بسيح منابع ،‌مبادرت به ايجاد كسب و كار و شركت‌هاي نو، سازمانهاي جديد و نوآور و رشد يابنده نموده كه توأم با پذيرش مخاطره و ريسك است و منجر به معرفي محصول و يا خدمت جديدي به جامعه مي‌گردد.» کار آفرینی زمینه های لازم را برای یافتن فرصتها  در  بازار کار وتولید  برای توانایی فردی مورد  بررسی قرار می دهد  و مجموعه دانش و مهارتهایی را که برای ورود به بازار کار ورد نیاز است و همچنین راهبردهای لازم را برای موفقیت در کسب و کار ارائه می نماید تا پس ازفراغت ازتحصیل چنانچه  تمایل داشته  باشی به  جای استخدام و کار برای یگران در حد توان مالی و تخصصی به تنهایی یا به کمک دوستان و نزدیکان نسبت به راه اندازی و اداره یک واحد کوچک صنعتی،کشاورزی،خدماتی ویا هنری برای کسب وکارتولیدی اقدام نمایی.سرعت روند تحولات فن اوری واقتصادی درجهان به گونه ای است که حتی راه اندازی و اداره واحدهای تولیدی وخدماتی کوچک نیز نیازمند اطلاعات و دانش است که در این  مجموعه  سعی شده است این گونه اطلاعات در حد امکان و ضرورت ارائه شود.روحیه و تفکر کار افرینی هم در واحد های بزرگ تولیدی و خدماتی و هم درواحد های کوچک کاربرد فراوان دارد و می تواند خلا قیتها ، نواوریها و موفقیتهای زیادی را به دنبال داشته باشد اما جایگاه اصلی توسعه تفکر کار آفرینی در واحد های کوچک تولیدی و یا خدماتی است.
موقعيت جغرافيايي - استان فارس
 استان‌ فارس‌ با 133 هزار كيلومتر مربع‌ وسعت‌ در جنوب‌ استان‌ اصفهان‌ قرار دارد. آباده‌، استهبان‌، اقليد، بوانات‌، جهرم‌، داراب‌، سپيدان‌، شيراز، فسا، فيروز آباد، كازرون‌، لار، لامرد، مرودشت‌، ممسني‌، نيريز شهرستانهاي‌ استان‌ فارس‌ هستند و شهر زيباي‌ شيراز مركز آن‌ مي‌باشد.استان‌ فارس‌ در سال‌ 1375 حدود 3817 هزار نفر جمعيت‌ داشته‌ است‌ كه‌ 7/56 درصد آن‌ شهر نشين‌، 9/41درصد روستانشين‌ و 4/1 درصد غير ساكن‌ و عشاير بوده‌ است‌.كوههاي‌ زاگرس‌ با جهت‌ شمال‌ غربي‌ - جنوب‌ شرقي‌، استان‌ فارس‌ را به‌ دو ناحيه‌ مشخص‌ طبيعي‌ شامل‌ناحيه‌ شمال‌ - شمال‌ غربي‌ و ناحيه‌ جنوب‌ - جنوب‌ شرقي‌ تقسيم‌ كرده‌ است‌. ارتفاعات‌ ناحيه‌ شمالي‌ ازكوههاي‌ سميرم‌ شروع‌ و در جهت‌ شمال‌ غربي‌ امتداد مي‌يابد. ارتفاعات‌ ناحيه‌ جنوبي‌ كوههاي‌ اطراف‌ شيراز وكوههاي‌ مهارلو، خرمن‌ و تودج‌ را در بر مي‌گيرد. ارتفاعات‌ غربي‌ در امتداد ارتفاعات‌ كهگيلويه‌ تا كوههاي‌ممسني‌ و ارتفاعات‌ جنوبي‌ مشتمل‌ بر كوههاي‌ داراب‌ و ارتفاعات‌ تنگستان‌ مي‌باشد.  
آب و هوا - استان فارس
در استان‌ فارس‌ سه‌ ناحيه‌ مشخص‌ آب‌ و هوايي‌ وجود دارد. اول‌، ناحيه‌ كوهستاني‌ شمال‌ و شمال‌غرب‌ كه‌ زمستان‌هاي‌ سرد معتدل‌ و پوشش‌ گياهي‌ مناسبي‌ دارد. دوم‌ ناحيه‌ مركزي‌ كه‌ در زمستان‌ها آب‌ و هواي‌نسبتاً معتدل‌ توأم‌ با بارندگي‌ و در تابستان‌ها هوايي‌ گرم‌ و خشك‌ دارد. سوم‌ ناحيه‌ جنوب‌ و جنوب‌ شرقي‌ كه‌ به‌علت‌ كاهش‌ ارتفاع‌ و عرض‌ جغرافيايي‌ و نحوه‌ استقرار كوهها ميزان‌ بارندگي‌ آن‌ در فصل‌ زمستان‌ نسبت‌ به‌ دو فصل‌ بهار و پائيز كمتر است‌ و هواي‌ آن‌ نيز در زمستان‌ها معتدل‌ و در تابستان‌ها بسيار گرم‌ است‌. متوسط‌ حرارت ‌شهر شيراز 8/16 درجه‌ و حداكثر و حداقل‌ مطلق‌ دماي‌ آن‌ به‌ ترتيب‌ 2/29 و 7/4 درجه‌ سانتي‌ گراد است‌.  
وضعيت اقتصادي استان
از نظر وضعيت اقتصادي استان فارس از قطبهاي اقتصادي كشور به خصوص در زمينه كشاورزي، صنعت و صادرات مي‌باشد. بخشهاي اقتصادي استان به شرح ذيل به طور خلاصه درج مي‌گردد :
1-     قابليتها و امكانات بخش اقتصادي :
استان فارس از نظر كشاورزي در سطح كشور داراي جايگاه ممتازي است. اراضي مورد استفاده در اين بخش حدود 6/1 ميليون هكتار مي‌باشد كه 12% كل مساحت اراضي مورد استفاده را در سطح كشور تشكيل مي‌دهد. در توليد محصولات كشاورزي اين استان از نظر توليد گندم در سطح كشور مقام اول، توليد برنج مقام چهارم و توليد چغندر قند مقام دوم را دارا مي‌باشد. از نظر توليد محصولات باغي استان فارس از نظر توليد انجير مقام اول ، توليد مركبات مقام دوم ، توليد خرما و انگور مقام سوم را در سطح كشور دارا مي‌باشد. ميزان جمعيت شاغل در بخش كشاورزي در استان برابر با 211482 نفر (24% جمعيت شاغل) است.
2-     قابليتها و امكانات بخش صنعت :
سهم صنعت استان فارس از نظر تعداد واحدهاي صنعتي، تعداد شاغلين، ارزش توليدات و ارزش افزوده نسبت به صنايع بزرگ كشور ، 4% است . در اين ميان سهم صنايع شيميايي استان در كشور بالغ بر 10% ، صنايع غذايي بالغ بر 6% و كاني هاي غير فلزي حدود 4% است. اين صنايع ضمن آن كه بخش عمده‌اي از صنايع استان را تشكيل  مي‌دهد، به لحاظ ارزش افزوده نيز نقش تعيين كننده اي در استان دارد. با توجه به وضعيت استان فارس و امكانات زيربنايي موجود از جنبه هاي گوناگون عمده ترين صنايعي كه مي‌تواند در اين استان گسترش يابد عبارتند از صنايع الكترونيك، شيميايي، غذايي، ماشين‌آلات و تجهيزات.
3-     قابليتها و مزيتهاي نسبي صادرات :
از دير باز تاكنون استان فارس بعنوان مركز ورود و پخش كالاهاي وارداتي و مناسب‌ترين محل براي تدارك كالاهاي صادراتي به خليج فارس و بنادر آن مطرح بوده است به طوري كه از فارس بعنوان مهد تجاري فلات ايران نام برده شده است. اين استان از امكانات و قابليتهاي مناسبي از لحاظ توليد و صادرات محصولات كشاورزي ، صنعتي ، ساختماني و ... برخوردار است . در اين استان نيروي كار متخصص و دانشگاهي زمينهاي كشاورزي گسترده و صنايع مرتبط با آن و ساير امكانات توليد براي تامين نيازهاي داخلي و صادرات به ديگر استانها و خارج از كشور موجود است.
نقشه استان فارس

 معرفي شركت
شركت  توليد گچ قاب سازي پاسارگاد واقع در مرودشت كه در تاريخ 1375 شروع به كار كرده و اين شركت تعداد كاركنان اين شركت 15 نفر مي باشد و اين  به خاطر تبليغات خوب و توليد استاندارد از درآمدي خوبي برخوردار است .

توجیه اقتصادی شركت
    ایجاد اشتغالزایی
    عدم وابستگی
    بهبود رونق اقتصادی
    درآمد برای فرد
    عدم فقر و بیکاری

روشهای بازار یابی  شركت
    بازاریابی برای جلب مشتری
    کیفیت خوب
    کسب اعتبار
    استاندارد کردن محصولات
   

روش تبلیغات شركت

    تبلیغات از طریق پیام بازر گانی
    تراکت و پوستر
    پخش پاگهی از طریق رادیو
    شرکت در قرعه کشی
    ارسال تبلیغ با پست 
    درج آگهی در مجلات،روزنامه ها


نمونه برنامه زمانبندی برای یک سال کاری
ماه

برحسب اولویت زمانها    1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12
جمع اوری اطلاعات                                               
تعیین مراحل اجرای کار                                                
انتخاب افراد                                               
تامین تجهیزات و براورد هزینه ها                                               
انام تحقیقات بازاریابی                                               
براورد سود و میزان تولید                                               
تقسیم کار بین افراد                                                
طراحی خط تولید                                               
شروع خط تولیذ                                               
ارزیابی محصول                                               
اصلاح خط تولید                                               
فروش محصول                                               
میزان سود و زیان                                               

بسم الله الرحمن الرحيم
تقاضانامه
وزارت تعاون/ اداره كل تعاون استان ………………
اينجانبان هيئت مؤسس شركت / اتحاديه تعاونی در شرف تاسيس …………………ضمن ارائه كليات طرح پيشنهادی و معرفی آقای/خانم ……………. فرزند……………….به شماره شناسنامه ………………صادره از……………..بعنوان نماينده تام الاختيار اين هيئت جهت مذاكره و دريافت مدارك و ساير اقدامات لازم, بدينوسيله درخواست موافقت با تشكيل شركت/ اتحاديه تعاونی …………………….را مي نماييم .
 
عنوان طرح:  توليد گچ قالب سازي پاسارگاد
محل اجراي طرح : 
استان: فارس    شهرستان: شیراز    بخش:مركزي    روستا: -


ب : حقوقي:
نام شركت    نوع شركت    شماره ثبت    محل ثبت    تاريخ ثبت
توليد گچ قالب سازي    توليدي    -    -    -

هدف از اجرای طرح :
نام واحد : توليد گچ قالب سازي پاسارگاد
محل اجراء : استان فارس ، شهرستان مرودشت

..........................................................................................................................................

شرایط و تعداد نوبت کاری :

*  این مرکز در تمام روزهای سال به جز ایام تعطیلی رسمی مشغول به فعالیت می باشد . به علت آساني کار و برای جلوگيري از ضرر و زيان فعالیت به صورت شبانه روز  می باشد و در این مقدار حداکثر بهره بری از کار می شود . و در كنار اين مدت يك نفر بطور مستمر در اين مرکز مراقب اوضاع مي باشد .
 
..........................................................................................................................................


معرفی محصولات طرح :
* محصول تولید شده در این بخش توليد گچ قالب سازي می باشد .
* جامعه مصرف كننده کننده داخلی هستند . به علت استقبال از این فعالیت و نیز احتیاج جامعه به این محصول جواب خوبی را میدهد .
......................................................................................................................

تاریخچه کوتاه از گچ وسنگ گچ و فرآيند توليد گچ قالب سازي
گَچ: سولفات دوکلسیم آبدار طبیعی است که در تشکیلات خاکی پوسته جامد کره زمین بصورت قشرهای نسبتاً ضخیم فراوان است که آن را استخراج می‌کنند و مورد استفاده قرار می‌‌دهند . معمولاً گچ همیشه در طبیعت باسایر ترکیبات خالی وناخالصیها همراه است. گچ را پس از استخراج از معدن مانند آهک بکوره می‌‌برند وکمی حرارت می‌‌دهند تا مقداری از مولکولهای آب تبلورش را از دست بدهد وبصورت گچ قابل استفاده در بنایی وقالب گیری در آید.‎2CaSO4 • 4H2O → 2CaSO4 • H2O + 3H2O به صورت بخار متصاعد می‌شود
تاريخچه گچ
قدیمی ترین آثار بجای مانده از گچ مربوط به 9000 سال قبل می باشد که در آناتولی و سوریه کشف شده اند. 5000 سال قبل مصری ها سنگ گچ را در هوای آزاد در درون آتش می سوزاندندو سپس آنرا می کوبیدند و تبدیل به پودر می کردند و در نهایت این پودر را با آب ترکیب می کردند و دیواره های کاخ ها و معابد خود را با گچ می پوشاندند . برخی از نمونه های اولیه گچ در اهرام مصر کشف شده اند. علاوه براین یونانی ها از گچ بصورت خاص (گچ سلنیوم که شفاف می باشد ) بعنوان پنجره معابدشان استفاده می کردند . رومی ها با استفاده از گچ از هزاران مجسمه یونانی کپی برداری کرده اند.
بشر در طی قرن ها در نقاط مختلف جهان درخصوص پخت گچ مهارت هایی را کسب کرده بود . در سالهای 1700 میلادی پاریس مرکز گچ بود ( گچ پاریس ) چرا که تمامی دیوارهای خانه های چوبی برای جلوگیری از آتش سوزی با گچ پوشیده می شد. پادشاه فرانسه این قانون را بعد از اینکه لندن بزرگ در سال 1666 در اثر آتش سوزی از بین رفت اجباری نمود .
دانش ما در زمینه استفاده از گچ در قبل از قرن نوزدهم محدود می باشد. با این وجود تحقیقات نشان می دهد که در قرن شانزدهم گچ همراه آهک در کف ها دیوارها و سقف ها مورد استفاده قرار می گر فته است اما ثابت گردیده است که گچ بری تزئینی که قبلا یکی از موارد استفاده از گچ در نظر گرفته می شده است در این دوران دارای سوابق بسیار مختصری می باشد.تاریخ استفاده بشر از سنگ گچ بعنوان اندود گچی جهت سفیدکاری دیواره مقبره ها به پنج هزار سال پیش در کشور مصر می رسد. در ایران نیز گچ رابطه نزدیکی با صنعت ساختمان سازی داشته و از قدیم یکی از مصالح ساختمانی سنتی بوده است. گچ در بیشتر ساختمانهای باستانی و از زمان اشکانیان در ایران به صورت آثار گچ بریهای زیبا دیده می شود که نمایانگر خلاقیت و هنر استادکاران ایرانی است.
تاریخچه گچ در ایران
در ايران نيز گچ رابطه نزديكي با صنعت ساختمان سازي داشته و از قديم يكي از مصالح ساختماني سنتي ايران بوده است . گچ در بيشتـر ساختمانهاي باستاني كه تا كنون باقي مانده اند بصورت آثار گچ بريهاي زيبا ديده مي شود . از زمان اشكانيان ابنيه هايي با تزئينات گچي بجا مانده است كه نمايانگر خلاقيت و هنر استادكاران ايراني مي باشد . از دوران اسلام نيز گچ بريهاي فراواني بجا مانده كه نمودار پيشرفته اين هنر در سرزمين ايران مي باشد. عالي قاپو ، كاخ هشت بهشت و گچ بريهاي زيباي مسجد جامع اروميه از جمله بارزترين جلوه هاي اين هنر مي باشد . كف سراسر تالار و پـلكان و ستـونهــاي كاخ لاله زار تهران در خيابان سعدي با سنگ گچ مرمري ساخته شده بود. کاربرد گچ در پوشش قوسی کانال ها در قسمتی از بناهای تخت جمشید از دوره هخامنشی به یادگار مانده است. ملات گچ در دوره ساسانیان در اسکلت سازی بناها وهمچنین جهت نماسازی کاربرد فراوان داشته است. یکی از پدیده های هنری در معماری بی همتای ایران هتر گچبری است که در کاوش های باستان شناسی نمونه ها و نشانه هایی از رواج این هنر در روزگار ساسانی به دست آمده است . یکی از کاربردهای ویژه گچ ، اندود کردن دیوارها و آراستن سطوح داخلی ساختمانها است و هنر گچبری این آراستگی را به حد کمال و دلنوازی می رساند . آثار گچبری را در دوره های مختلف تاریخ ایران می توان مشاهده کرد برای نمونه در دوره سلجوقی به مسجد علویان در همدان – در دوره ایلخانی به بقعه بایزید بسطامی در بسطام – در دوره تیموری به بقعه شیخ احمد جامی در تربت جام – در دوره صفویه به کاخ عالی قاپو در اصفهان – در دوره زندیه به عمارت کلاه فرنگی در شیراز و در دوره قاجار به کاخ گلستان در تهران می توان اشاره نمود .
روش تولید : در معدن پس از انفجار، سنگ شکن موبایل فوق سنگین و مدرن با ظرفیت 1200 تن در ساعت خود را به سنگها می رساند. سپس سنگها توسط بیل مکانیکی در قیف تغذیه سنگ شکن موبایل به سایز 800-0 میلیمتر ریخته می شود و پس از جدا سازی باطله ( حدود 20 تا 40 درصد ) و خردایش اولیه تا سایز 250-0 میلیمتر به سمت تسمه نقاله های موبایل و پس از آن توسط تسمه نقاله های ثابت به سوی دپوی 35 هزار تنی در محوطه کارخانه انتقال می یابند. در این مرحله سنگ ها توسط تسمه نقاله تونل بتنی زیر دپو، به سنگ شکن ثانویه و بعد از آن به سرند انتقال می یابد. سپس محصول نهایی با ابعاد 70-0 میلیمتر (با توجه به سفارش مشتری ) در چندین دپو انبار شده و مجددا توسط تسمه نقاله در تونل زیر دپو به 5 سیلوی بارگیری اتوماتیک انتقال می یابند که کلیه مراحل تولید در این سیستم، از استخراج تا بارگیری کامیون به صورت 100% اتوماتیک انجام می شود.

 کاربرد های گچ :
 مهمترین موارد استفاده گچ در ذیل خلاصه شده است :
▪ در ساختمان سازی : اندود، سفید کاری، تمیز کاری، پرداخت، گچ بری، ملاتهای گچی، آجر، گچ و ماسه، عایق حرارتی و صوتی، صفحات پیش ساخته سقف، کف، دیوار، مجسمه سازی
▪ صنعت سیمان : افزایش زمان گیرایی ( دیر گیر )
▪ صنایع چینی سازی و سرامیک : قالب چینی و سرامیک
▪ صنعت شیشه سازی : تنظیم ویسکوزیته مذاب ( از نظر میزان اکسیژن حل شده یا نشده )
▪ صنعت ریخته گری : گچ نسوز
▪ کشاورزی : تهیه کود شیمیایی، تهویه کننده خاک، تهیه سمهای شیمیایی، بهینه سازی زمینهای خشک
▪ پزشکی : باند پزشکی، قالب دندان، تهیه قرص در حشره کش ها و رشد مخمر ها
▪ صنعت کاغذ سازی : شفافیت کاغذ
▪ صنعت پترو شیمی : خشک کن
▪ صنعت چرم سازی : جدا کننده مواد شاخی از پوست
▪ تهیه سولفات دو سود
 


منابع :


 
طراحی سایت : سایت سازان