میهن داکیومنت بزرگترین مرجع و مرکز دانلود پایان نامه (متن کامل فرمت ورد) فروش پایان نامه - خرید پایان نامه (کاردانی ، کارشناسی)همه رشته ها
حقوق اقتصاد مدیریت روانشناسی ریاضی تربیت بدنی کامپیوتر نرم افزار و سخت افزار عمران معماری برق صنایع غذایی علوم اجتماعی هنر علوم سیاسی فیزیک مکانیک حسابداری

تبلیغات کلیکی - افزایش رتبه گوگل

اگهی رایگان

مقاله مفاهیم سخت افزاری ، اسمبل و تنظیمات ستاپ


کد محصول : 10001601 نوع فایل : word تعداد صفحات : 31 صفحه قیمت محصول : 3000 تومان تعداد بازدید 969

فهرست مطالب و صفحات نخست


مفاهیم سخت افزاری ، اسمبل و تنظیمات ستاپ

واحد پردازش مرکزی(CPU):

   این مادربرد از پردازنده 478 pin حمایت میکند.این مادربرد از یک پایه گیرcpu به نام PGA478  برای آسانتر نصب شدن CPU  به کار میرود. زمانیکه شما در حا ل نصب CPU  هستید مطمئن شوید که بر روی CPU شما یک فن گرماگیر و خنک کننده جهت جلوگیری از گرم شدن بیش از حد CPU  وجود دارد. اگر شما فن گرما گیر و خنک کننده نداشتید با محل خریداری سیستمتان تماس بگیرید وآنها را قبل از روشن کردن کامپیوترتان نصب کنید.
سرعت CPU  :
یادآوری:
گرم شدن زیاد باعث آسیب رساندن به CPU و سیستم میشود همیشه مطمئن شوید که فن خنک کننده صحیح کار می کندواز گرم شدن CPU محافظت میکند.
طریقه نصبCPU  478 پایه:
1.لطفا قبل از هر کاری سیم حامل جریان برق را قطع کنید.
2.اهرم جانبی پایه CPU  که کنار آن قرار دارد را بلند کنید به طوریکه یک زاویه 90 درجه ایجاد شود.
3.پیکان طلایی رنگ آن را پیدا کنید. جهت این پیکان طلایی رنگ باید به سوی اهرم تاشونده باشد. CPU  فقط در این جهت جای میگیرد.
4.اگرCPU  دقیق نصب شده باشد پایه های آن باید کاملا داخل سوکت آن جاسازی شود. لطفا در هنگام نصب دقت کنید اشتباه نصب نکنید چون ممکن است خسارت جبران ناپذیر و دائمی به مادربردتان وارد شود. 
5.CPU را ثابت برروی سوکت قرار دهید و اهرم آن را ببندید. زمانیکه میخواهید اهرم آن را ببندید با انگشتتانCPU  را نگهدارید تا جابه جا نشود وکامل داخل سوکت جاسازی شود.   
طریقه نصب فن CPU :
همزمان با تکنولوژی به وجود آمدن پردازنده های با سرعت بیشتر و عملکرد بالاتر مدیریت حرارتی به صورت روز افزون مهم شده اند.برای پراکنده کردن گرما شما باید که یک فن وخنک کننده بر رویcpu  نصب کنید که درادامه طریقه نصب آن بیان شده است.
1.محفظه نگهدارنده آن بر روی مادربرد اطراف قرار دارد.
2.خنک کننده داخل آن قرار می گیرد.
3.فن رابر روی خنک کننده سوار کنید و به سمت پایین فشار دهید تا بر روی محفظه نگهدارنده قرار بگیرد .
4.دو اهرم فن رابه سمت پایین محکم کنید.هر اهرم به یک جهت بسته می شود.
5.کابل جریان برق فن را از پایه های(سه پایه) به مادربرد وصل کنید.

حافظه (memory) :
این مادربرد 2/3 slot با 184 پایه وDDR DIMM مستقل و حافظه با بزرگی 2GB  و3GB بدون ECC را پشتیبانی میکند.شما میتوانید DDR266/DDR400/DDR SDRAM را مستقل برروی شکاف(slot) DDR DIMM نصب کنید. 
معرفی DDR SDRAM:
DDR SDRAM شبیه SDRAM  قراردادی است.اما نسبت مضاعف به وسیله انتقال داده ها در هرچرخه دو برابر می شود.DDR     SDRAM2.5 ولت استفاده می کند بر خلاف آنSDR SDRAM  از 3.3 ولت استفاده می کند همچنین به 184 پایه DIMM سریع تر از 168 پایه DIMM  که برایSTR SDRAM استفاده میشود.
قواعد جامعیت DDR:
هرslot  (شکاف) DDR  به اندازه 1GB را ساپورت می کند.کاربران میتوانند هر دو مدل(یک رویه و دو رویه) حافظه (بسته به نیاز خود) را نصب کنند.مدل848 PV  فقط یک رویه است. ولی مدل 865 PEV هر دونوع (یک رویه و دو رویه) را ساپورت میکند.
طریقه نصب حافظه DDR:
1.DDR DIMM فقط یک سوراخ در وسط دارد این قطعه باید در جهت راست جا سازی  شود.
2.حافظه ی DIMM را به صورت عمودی درslot شکاف مربوطه وارد کنید. سپس آن را فشار دهید تا این قطعه درون سوکت جاسازی شود.
3. گیره های پلاستیکی که در دو طرف DIMM قرار دارند به طور خودکار بسته میشوند.

منبع تغذیه:
این مادربرد از منبع تغذیه ATX برای تغذیه سیستم استفاده میکند. همیشه قبل ازدرج کردن منبع تغذیه  مطمئن شوید که اجزای آن به طور دقیق نصب هستند و تضمین کنید که خسارت نبینند.
اتصال دهنده پاور20 پایه ATX1:
شما میتوانید این اتصال دهنده راهمیشه به منبع تغذیه ATX متصل کنید.برای اتصال یک منبع تغذیه ATX مطمئن شوید که منبع تغذیه درمکان مناسب قرار کرفته است و پایه های آن تنظیم بندی شده اند. سپس منبع تغذیه را داخل بسط محکم کنید .
اتصال دهنده پاور12وا ت ATX(JPW1):
    این اتصال دهنده پاور 12 وا ت برای افزایش نیروی CPU به کارمی رود.(منابع تغذیه 300 وا ت و بیشترنشان دهنده توانایی سیستم هستند. )
نقشه های پشت CASE:
نقشه های پشت CASE به صورت زیر می باشد.

اتصال دهنده ماوس:
مادربرد دارای یک اتصال دهنده های چند بیتی ریز (استانداردPS2) برای متصل کردن ماوس است . شما میتوانید ماوس را به طور مستقیم به آن متصل کنید.
اتصال دهنده ی صفحه کلید:
مادربرد دارای یک اتصال دهنده های چند بیتی ریز (استانداردPS2) برای متصل کردن صفحه کلید است . شما میتوانید صفحه کلید را به طور مستقیم به آن متصل کنید.
اتصال دهنده های درگاه سری:
مادر برد 9 پایه ی اتصال دهنده درگاه سری دارد به نام COM A
این درگاههادارای سرعت بالای ارتباط برای دریافت و فرستادن 16بایت ورودی و خروجی( 16550).شما می توانید یک ماوس سری یا هر وسیله سری دیگری را به طور مستقیم به آن متصل کنید.
اتصال دهنده های USB(پورت سریال جهانی):
مادربرددارای یک UHCL (رابط کنترل کننده میزبان جهانی)برای متصل کردن وسایلی با پورت سریال جهانی مانند: ماوس و صفحه کلید و دیگر وسایل سازگار با این مدل.شما می توانیدوسایل را مستقیما به این رابط متصل کنید.

خروجی اتصال دهنده درگاه(SPDIF):
SPDIF  خروجی  یک اتصال (جک) با اتصالات هم محور برای مخابره داده های دیجیتالی صوتی است.  
اتصال RG-45 برای شبکه های محلی  LAN:
مادربرد2 استاندارد اتصال RG-45 را برای شنکه های محلی فراهم می کند.شبکه محلی LAN گیگابایت قادراست داده ها را در1000 یا 1000mbps انتقال دهد.شمامیتوانید کابل شبکه را به جک متصل کنید. نوع جایگزینی های پایه به نرخ سرعت انتقال داده بستگی دارد.باید توجه داشته باشید که پایه های 1-2 و3-6 و 4-5 و 7-8 باید به صورت زوج و با هم باشند.
اتصالات درگاه صوتی:
برای اتصال بلندگوها و گوشیها یک خط خروجی وجود دارد.خط ورودی برای وسایل خارجی مانند CD و نوار و یا وسایل صوتی دیگر استفاده میشود. MIC یک اتصال دهنده برای میکروفن می باشد.
اتصالات درگاه موازی(LPT1):
مادربرد یک رابط 25 پایه کنترل کننده به نام LPT1 دارد. یک درگاه موازی استاندارد برای پرینترویک درگاه موازی تقویت کننده EPP وتوسعه دهنده درگاه موازیECP  .                 
رابط ها(اتصالات):
مادربرد رابط ها(اتصالات)را برای درگاههایFDD,IDEHDD,  LAN,USB وفن منبع تغذیه آماده می کند.
اتصال درایو فلاپی دیسک(FDD1):
مادربرد دارای فلاپی دیسک استاندارد با ظرفیتهای 360K و 720Kو 1.2M و 1.44M و 2.88M می باشد.

اتصالات فن (فن سیستم/فن CPU):
فن CPU وفن سیستم با ولتاژ 12 ولت کار می کنند. وسه پایه اتصال دارند.زمانیکه سیم ها را متصل میکنید همیشه توجه کنید که سیم قرمز مثبتباشدوبه ولتاژ 12 ولت وصل شود و سیم سیاه زمین باشدو به ولتاژ صفر وصل شود. اگر مادربرد یک سیستم سخت افزاری از مجموعه مدارات مانیتور برروی خود داشته باشد شما باید از یک فن طراحی شده خاص با سرعت گیرا و با امتیاز استفاده کنید.
یادآوری:
1.همیشه در مورد یک فن خنک کننده خوب با فروشنده مشورت کنید.
2.برای داشتن اطلاعات بیشتر به سایتهای معتبر مراجعه کنید.

اتصال دهنده ورودی CD:
ازاین اتصال برای اتصال CDهای صوتی استفاده میشود.
اتصال دهنده هارد دیسک ATA100:
مادربرد دارای یک تقویت کننده 32 بیتی PCI IDE وDMA  (حافظه) فوق العاده کنترل کننده میباشد.شما میتوانید4 دیسک گردان سخت ،درایوCD،فلاپی100MBوغیره داشته باشید.این اتصال دهنده ها از کابلهای IDEحمایت میکند.
IDE1(اتصال دهنده اصلیIDE):
اولین دیسک گردان سخت همیشه باید به IDE1متصل باشد.IDE1 میتواند به درایو اصلی ویا درایو فرعی اتصال داده شود. شما باید دومین دیسک گردان سخت را به عنوان وابسته با قراردادن اتصال مناسب پیکربندی کنید.
IDE2(اتصال دهنده ثانویه IDE):
IDE2 میتواند به درایو اصلی و فرعی متصل شود.

اتصلات جلویی پورت USB(JUSB2 & 3):                                           
مادربرد در قسمت جلویی دوپورت ورودی وخروجی به نام JUSB2,JUSB3 دارد.این تکنولوژی سرعت انتقال داده هاراافزایش میدهد با توان  480mbps که 40بار سریعتر از JUSB1 می باشد.این پورتها اتصالات را با سرعت زیاد برای وسایل جانبی مانندUSB HDDودوربینهای دیجیتالی وسی دی های MP3وچاپگرها ومودمهاووسایلی از این قبیل.
اتصالات سری ATA HDD(SATA1& 2 ):
مادربرد پورتهای سری با سرعت زیاد را فراهم میکند.این پورتها ازیک نسل ATA با سرعت 150mbsرا پشتیبانی میکند.هر اتصال سری ATA میتواند به یک گرداننده دیسک سخت متصل شود.
اتصال دهنده های جلوی صفحه (JFP1 & 2):
مادربرد دارای دو اتصال دهنده جلوی صفحه برای اتصالات الکتریکی با کلیدها وLEDها میباشد.

اتصالات صوتی جلوی صفحه(JAUD1):
این اتصالات امکان ورود و خروج داده های صوتی  را به ما میدهند .
اتصال دهندگان(JUMPERS):
مادربرد انواع اتصال دهندگان زیر را برای شما ارائه میکند.
اتصال دهنده نیمه هادی پاک کنندهJBAT1)):
یک RAM نیمه هادی (CMOS)که دارای یک منبع تغذیه از باطری های خارجی برای نگهداری داده های پیکربندی سیستم میباشد بر روی مادربرد وجود دارد.با وجود یک CMOS RAM سیستم عامل به طوراتوماتیک روشن میشود وهمیشه روشن میباشد. اگر شما میخواهید پیکربندی سیستمتان را پاک کنید بایداز(JBAT1) برای پاک کردن داده ها استفاده کنید.


یادآوری:
شما میتوانید CMOSرا زمانیکه سیستم خاموش است با تغییر دادن پایه های 2-3 پاک کنید.سپس به موقعیت 1-2 برگردید.لغو کردن پاک کردن CMOS زمانیکه سیستم روشن است ممکن است به مادربرد خسارت وارد کند.


درگاه ها(SLOTS):
مادربرد دارای یک درگاه AGP و5 شکاف 32 پایه ای میباشد.
درگاه AGP(درگاه گرافیکی پر سرعت):
درگاه AGP مجاز قراردادن کارت گرافیکیAGP میباشد.توانایی AGP با مشخص کردن تقاضا از طریق 3D مشخص میشود.این درگاه گرافیکی32 بیتی با فرکانس 66MHZ با دسترسی مستقیم به حافظه اصلی کار میکند.  این درگاه از کارتهای گرافیکی 8X/4X حمایت میکند.
درگاه قطعه جانبی متصل شده(PCI):
درگاههای PCI برای به کار بردن کارتهای توسعه که نیاز داریم استفاده میشوند.زمانیکه میخواهید کارت توسعه ای را اضافه یا کم کنید اول مطمئن شوید که منبع تغذیه قطع میباشد.درگاههای نارنجیPCI به عنوان درگاههای ارتباطی مورد استفاده قرار میگیرند.

دراین فصل اطلاعاتی در موردBIOS SETUP در اختیار  شما قرار میگیردوشما میتوانید سیستمتان را در حد مطلوب وبهینه پیکربندی کنید.
شما ممکن است نیاز داشته باشید برنامه SETUP را زمانیکه یکی از دو حالت زیر اتفاق می افتد اجرا کنید.
•    زمانیکه سیستم بوت میشودوپیغامهایی بر روی صفحه نمایش ظاهر میشود و از شما درخواست میکند برنامه SETUPرا اجرا کنید.
•    زمانیکه شما بخواهید برای سفارشی کردن خصوصیات، تنظیمات پیش فرض را تغییر دهید.
SETUP نصب کردن:
زمانیکه کامپیوتر را روشن میکنید سیستم شروع به تست کردن اجزای خود میکند.زمانیکه پیغام(press DEL key to enter setup) بر روی صفحه ظاهر شد شما میتوانید وارد محیط SETUP کامپیوترتان شوید.
 DEL:SETUP                       F11:boot menu    
F12:network boot                 TAB:logo
اگر این پیغام قبل از اینکه شما واکنشی انجام دهید ناپدید شد و شما بخواهید وارد محیط SETUP شوید ،باید سیستمتان را با خاموش و روشن کردن دوباره و یا فشاردادن دکمه RESET مجددا راه اندازی کنید.همچنین میتوانید با فشردن همزمان دکمه های ALT+SHIFT+DEL سیستمتان را مجددا راه اندازی کنید.
انتخاب اولین وسیله راه انداز:
شما مجاز هستید یک وسیله راه انداز، با فشردن کلید F11 ،بدون آنکه وارد محیط SETUP شوید،انتخاب کنید. زمانیکه همان پیغام بالایی بر روی صفحه ظاهر شدF11 را برای راه انداختن BOOT MENU فشاردهید.اگر بعد از اینکه سیستم راه اندازی شد بعد از2 یا 3 ثانیه (سریع) F11 را فشار دهید صفحه ای اینچنین ظاهر میشود.
Select First Boot Device
Floppy                        :1st Floppy
IDE                             :IBM-DTLA307038
CDROM                     :ATAPI  CD-ROM  DRIVE  40X M
[UP/Dn] Selelect       [RETURN] Boot       [ESC] cancel
در این صفحه لیست تمام وسیله های راه انداز قید شده است. یکی از آنها را با کلیدهای جهتی انتخاب کنید و کلیدENTER را بزنید.سیستم با توجه به وسیله انتخابی شما راه اندازی میشود.
رفتن به موضوع قبلی    <^>
رفتن به موضوع بعدی    
رفتن به سمت چپ   
رفتن به سمت راست   
انتخاب یک موضوع    <ENTER>
خارج شدن از منوی اصلی ویا پریدن از منوی فرعی به اصلی    <ESC>
انتخاب اولین موضوع صفحه    <+/PU>
انتخاب آخرین موضوع صفحه    <-/PD>
فراخوانی SETUP پیش فرض    <F7>
فراخوانی بیشترین کارایی پیش فرض    <F9>
ذخیره کردن تمام تغییرات و خارج شدن    <F10>
منوی اصلی:
در منوی اصلی تمام مقوله های ارائه شده توسط SETUP بیان میشود وشما میتوانید با کلیدهای جهتی یکی از این موضوعات را انتخاب کنید. هر موضوعی را که انتخاب کنید در پایین صفحه شرح داده میشود.
تنظیمات پیش فرض:
برنامه BIOS SETUP شامل دو نوع تنظیمات قراردادی میباشد: BIOS SETUP و عملکرد بالای تنظیمات. تنظیمات BIOS SETUP ، تنظیمات با عملکرد پایدار را برای همه وسیله ها و سیستم فراهم میکند در حالیکه عملکرد بالای تنظیمات بهترین عملکرد سیستم را فراهم میکند، اما ممکن است بر روی پایداری سیستم تاثیر بگذارد.
منوی اصلی:
اگر شما وارد محیط SETUP شوید منوی اصلی آن بر روی صفحه ظاهر خواهد شد.منوی اصلی 12 برنامه پیکربندی و2 گزینه برای خارج شدن را در اختیار شما قرار میدهد.در صورت نیاز از کلیدهای جهتی برای انتخاب موضوعات استفاده کنید وبا فشردن ENTER میتوانید وارد منوی فرعی هر کدام از آنها بشوید.


STANDARD CMOS FEATURES
از این منو برای تنظیمات اصلی سیستم مانند: زمان و تایخ وغیره استفاده میشود.
ADVANCED BIOS FEATURES
از این منو برای تنظیم موضوعات AMI و ویژیگیهای مخصوص توسعه یافته استفاده میشود.
ADVANCED CHIPSET FEATURES
از این منو برای تغییر مقادیر مجموعه تراشه های رجیستر و بهینه سازی عملکرد سیستمتان استفاده میشود.
POWER MANAGEMENT FEATURES
از این منو برای مشخص کردن تنظیماتتان برای مدیریت POWER استفاده میشود.
PNP/PCI CONFIGURATIONS
اگر سیستم شما از PNP/PCI حمایت میکند این ورودی ظاهر میشود.
INTEGRATED PERIPHERALS
از این منو برای مشخص کردن تظیماتتان بر روی وسایل مجتمع استفاده میشود.
PC HEALT STATUS
این ورودی وضعیت درستی سیستمتان را نشان میدهد.
FREQUENCY / VOLTAGE CONTROL
از این منو برای مشخص کردن تنظیمات کنترل فرکانس و ولتاژ استفاده میشود.
SET SUPERVISOR PASSWORD
از این منو برای PASSWORD سرپرست استفاده میشود.
SET USER PASSWOR
از این منو برای دریافت PASSWORD کاربر استفاده میشود.
LOAD HIGH PERFORMANCE DEFAULT
از این منو برای فراخوانی مقدارBIOS ، برا ی اجرای بهتر سیستم استفاده میشود . اما ممکن است در توانایی سیستم اثر بگذارد.
LOAD BIOS SETUP DEFAULTS
از این منو برای فراخوانی تنظیمات پیش فرض کارخانه درBIOS برای عملیات اجرایی پایدار سیستم استفاده میشود.
SAVE & EXIT SETUP
ذخیره کرئن تغییرات CMOS و خروج از SETUP.
EXIT WITHOUT SAVEING
خارج شدن از SETUP بدون ذخیره کردن تغییرات.

STANDARD CMOS FEATURES
موضوعات درمنوی ویژگی CMOS استاندارد شامل بعضی از آیتم های تنظیم SETUP میباشد.از کلیدهای جهتی برای مشخص کردن موضوع مورد نظر استفاده کنید و از کلیدهای PGDN وPGUP برای مشخص کردن مقداری که برای هر کدام میخواهید استفاده کنید.
 
SYSTEM TIME
این گزینه به شما اجازه میدهد که زمان سیستم را آن گونه که میخواهید تنظیم کنید. قالب زمان به صورت <ساعت> <دقیقه> <ثانیه> میباشد.
SYSTEM DATE
این گزینه به شما اجازه میدهد که زمان سیستم را آن گونه که میخواهید تنظیم کنید. قالب زمان به صورت <ماه> <روز> <سال> <روز هفته> میباشد.
PRIMARY/SECONDARY/THIRD/FOURTH IDE MASTER /SLAVE
از کلیدهای PGUP و PGDN برای مشخص کردن نوع گرداننده دیسک گردان سخت استفاده کنید. خصوصیات گرداننده دیسک سخت بر اساس آن نوعی که انتخاب کرده اید در سمت راست نشان داده میشود.
                   TYPE مشخص کردن پارامترهای HDD       
CYLINDER           وارد کردن شماره سیلندر   
HEADS                وارد کردن شماره هد
WRITE PRECOMPENSATION   جبران سازی نوشتن 
 SECTORS          وارد کردن شماره سکتور
MAXIMUM CAPACITY   خواندن بیشترین ظرفیت
LBA MODE         برای هارد دیسکهای 512 که با WINDOWSE و DOS کار میکنند AUTO را انتخاب کنید و برای NETWARE و UNIX  گزینه DISABLE را انتخاب کنید.
BOOK MODE              برای بالا بردن کارایی دیسک سخت AUTO را انتخاب کنید.
  FAST PROGRAMMED I/O MODES  برای بالا بردن کارایی سیستم بوسیله تنظیمات هارد دیسک AUTO انتخاب کنید.
FLOPPY DRIVE A:
این گزینه به شما این امکان را میدهد که نوع فلاپی نصب شده را مشخص کنید.گزینه های مورد استفاده شامل:
[NONE],[360K,5.25IN],[1.2M,5.25IN], ,3.5IN],[1.44M,3.5IN],[2.88M,3.5IN] [720K میباشد.


ADVANCED BIOS FEATURES


QUICK BOOT
تنظیم کردن موضوع به صورتENABLE باعث میشود که با  از قلم انداختن (چک کردن) بعضی از موضوعات را سیستم در مدت 5 ثانیه بوت شود. هر کدام از گزینه ها میتوانند فعال یا غیر فعال باشند.
BOOT DEVICE
دکمه ENTER را برای وارد شدن به صفحه منو فشار دهید
1ST/2ND/3RD BOOT DEVICE
این گزینه به شمااجازه میدهد که یک مجموعه از مراحل پشت سر هم را برای وسایل راه اندازی که بایاس اجازه میدهد برای سیستم عامل راه اندازی کنید.توجه داشته باشیدکه این گزینه خیلی به وسایل راه اندازی که نصب هستند وابستگی دارد. برای مثال اگر شما فلاپی درایو را نصب نکرده باشید گزینه FLOPPY نشان داده نمی شود
TRY OTHER  BOOT DEVICES
انتخاب گزینه YES وسیله راه اندازی خراب شد اجازه میدهد که سیستم را از وسایل راه اندازی دیگر راه اندازی کند .
FULL SCREEN LOGO SHOW
اگر این گزینه ENABLE باشد شما میتوانید  شرکت LOGO را به صورت تمام صفحه در صفحه راه اندازی ببینید.
[ENABLED] تصویر LOGO در صفحه راه اندازی به صورت تمام صفحه میباشد.
[DISABLED] موقع راه اندازی پیغامهای POST نشان داده میشود.
SMART FOR HARD DISK
اگر سیستمتان از تکنولوژی SMART پشتیبانی میکنداین گزینه را در حالت فعال قرار دهید در غیر این صورت در حالت غیر فعال قرار دهید. درصورت فعال بودن این گزینه و پشتیبانی نکردن آن توسط بایاس سیستم قفل میکند.
BOOT UP NUM LOCK STATUS
این گزینه حالت های کلید NUM LOCK را بعد از بوت شدن سیستم مشخص میکند.اگر حالت ON (فعال) آنگاه بعد از بوت شدن کلید فعال بوده و LED آن نیز روشن خواهد بود در غیر این صورت کلید فوق غیر فعال بوده و LED آن نیز خاموش میباشد.

FLOPPY DRIVE SEEK
این گزینه باعث میشود که بایاس در زمان راه اندازی ، فلاپی دیسک را جستجو کند. زمانیکه فعال باشد بایاس در زمان راه اندازی پردازنده فلاپی دیسک را فعال خواهد کرد و چراغ فلاپی روشن میشود. وهد آن یکبار به جلو و عقب حرکت میکند .(برای مشخص کردن تعداد ترکها).ابتدا درایو A در نظر گرفته میشود وسپس درایو B (در صورت وجود داشتن آن).
PASSWORD CHECK
این گزینه جهت مشخص کردن محل ورود کلمه رمز در زمان راه اندازی سیستم به کار میرود . گزینه های آن عبارتند از:
SETUP : زمانی که کاربر بخواهد وارد برنامه SETUP شود کلمه رمز پرسیده میشود .
ALWAYS : زمانیکه سیستم روشن میشود و همچنین کاربر بخواهد وارد محیط ست آپ شود کلمه رمز پرسیده میشود.
BOOT TO OS/2
این گزینه دارای دو حالت YES و NO میباشد و اگر این گزینه YES باشد به شما این امکان را میدهد که از سیستم عامل با حافظه بالای 64 کیلو بایتی استفاده شود در غیر این صورت سیستم عامل نمیتواند از حافظه بیشتر از 64 کیلو استفاده کند.

HYPER THREADING FUNCTUION
برای بالا بردن کارایی سیستم میتوانید این گزینه را فعال کنید. لطفا اگر سیستمتان از HT حمایت نمیکند این گزینه را غیر فعال کنید. چون ممکن است باعث ناپایداری سیستمتان شود.برای فعال کردن این گزینه باید تمام گزینه های زیر را داشته باشید.
1.CPU: شرکت اینتل پردازنده پنتیوم 4 با تکنولوژی HT
2.CHIPSET:CHIPSET شرکت اینتل با تکنولوژی
HT .
3.BIOS: یک بایاس که از تکنولوژی HT حمایت میکند و فعال میباشد.
4.OS : یک سیستم عامل که از تکنولوژی HT حمایت میکند .
MPS REVISION
این گزینه به شما اجازه میدهد ورژن MPS که برای سیستم عاملتان استفاده میشود را مشخص کنید.برای پیدا کردن ورژن مورد نظر باید با فروشنده سستمتان مشورت کنید.
APIC ACPI SCI IRQ
این گزینه برای فعال یا غیر فعال کردن   APCI  (کنترل کننده وقفه برنامه ریز و پیشرفته )استفاده میشود سیستم کامپیوتر های شخصی قادر هستند که روش APCI را اجرا کنند فعال کردن روش APCI  منابع قابل دسترسی وقفه  هارا برای سیستم گسترش میدهد

CPU L1 & L2 CACHE
حافظه  CACHE یک حافظه اصلی که دارای سرعت زیادی از DRAM (حافظه ی سیستم)می باشد وقتی که سیستم درخواست داده میکند  داده های درخواست شده را از حافظه اصلی به حافظه کش انتقال میدهد ، برای اینکه سریعتر در دسترس CPU قرار بگیرد. تنظیمات آن به صورت فعال/غیرفعال میباشد.حافظه کش داخلی(L1 یا LEVEL1) و حافظه کش خارجی(L2 یا LEVEL2) میباشد.
SYSTEM BIOS CACHABLE
با فعال بودن این گزینه به حافظه بایاس سیستم(به آدرس FFFFFH تا F0000H) اجازه داده میشود که از حافظه کش سیستم استفاده کند. و یک کپی از اطلاعات رام را در حافظه رم قرار میدهد.این گزینه مقداری از اطلاعات بایاس را در حافظه کش قرار میدهد که تاثیر بسزایی در سرعت و بازدهی سیستم دارد .اگر برنامه ای در این محدوده از حافظه ، اطلاعاتی را بنویسد آنگاه احتمال قفل کردن سیستم وجود دارد . حالت پیش فرض این گزینه ENABLED میباشد.

C000, 32K SHADOW
این گزینه مربوط به وجود حافظه های رام مختلف کارتهای کنترلی میباشد.اگر کارتی در سیستم نصب باشد که از این فضاها برای رام خود استفاده کند جهت بالابردن بازدهی سیستم آن را فعال کنید.
ADVANCED CHIPSET FEATURE

DRAM TIMING SETTING
کلید ENTER را برای وارد شدن به زیرمنوی آن وارد کنید.
CONFIGURE SDRAM TIMING BY SPD
فعال کردن این گزینه باعث میشود که گزینه های زیر به صورت اتوماتیک در مورد تنظیمات اساسی بایاس تصمیم بگیرند. با فعال کردن این گزینه شما میتوانید این فیلدها را به صورت دستی پیکربندی کنید.
CAS # LATENCY
این کنترلها بعد از دریافت دستورات قبل از DRAM شروع به خواندن دستورات میکند. تنظیمات آن به صورت 2و2.5 پالس میباشد. 2 پالس باعث زیاد شدن عملکرد سیستم میشود.2.5 پالس بیشترین عملکرد پایدار را نشان میدهد.
RAS # PRECHARGE
این گزینه به شما این اجازه را میدهد که مقدار پالس های پردازنده را که برای RAS باید تعریف و اضافه شوند تا کار تازه سازی به طور کامل انجام شود را مشخص میکند.اگر زمان کافی در دسترس نباشد، آنگاه عملیات تازه سازی به طور کامل انجام نشده و اطلاعات از دست خواهند رفت وسیستم قفل میکند.
RAS # TO CAS DELAY
این گزینه به کاربر اجازه میدهد تا زمان انتقال از RAS به CAS را مشخص کند. هرچه مقدار این گزینه کمتر باشد ، آنگاه سرعت کار سیستم بالاتر خواهد بود .(در صورتیکه سیستم در اثر کم کردن این پارامتر دچار اشکال نشود و قفل نکند.)
BURST LENGTH
این گزینه به شما اجازه میدهد که اندازه تعداد حروف وبیتهای پیوسته برای   DRAM را تعیین کنید. خصوصیت انتقال دسته ای از داده ها بدون وقفه روشی تکنیکی است که خود  DRAM پیش بینی میکند. و آدرس جایگاه حافظه بعدی بعد از اینکه اولین آدرس مورد دسترسی قرار گرفت ، تعیین میشود.با استفاده از این ویژگی شما میتوانید تعداد بیتها و کل حروف پشت سر هم را تعریف کنید. که تعداد کل بیتها و حروف ،انتقال بی وقفه اطلاعات و داده ها (علاوه بر آدرس شروع واقعی) به شمارشگر آدرس داخلی ،اجازه میدهد که به طور درست جایگاه بعدی حافظه را ایجاد کند.موقعیتهای 4و8
AGP APERTURE SIZE (MB)
این گزینه فقط کنترل میکند که چه مقدار از RAM سیستم بهAGP  جهت اهداف ویدئویی اختصاص داده میشود.روزنه و شکاف ،بخشی از دامنه آدرس حافظه PCI است که به فضای آدرس گرافیکی آدرس حافظه اختصاص داده میشود. تعداد ورودیها و مدت زمانهای میزبان ،که به حوزه شکاف اصابت میکند،بدون هیچ ترجمه ای به طرف AGP به سمت جلو حرکت میکند.کلیه انتخابهای یک اندازه شکاف  4MB,8MB,16MB,32MB,138MB,256MB   را اجازه میدهند.
POWER MANAGEMENT FEATURES

ACPI STANDBY STATE
این گزینه ، حالتها و شکلهای ذخیره سازی قدرت و انرژی را برای ACPI مشخص میکند.اگر سیستم عامل شما از ACPI ویندوز98SEوویندوزME وویندوز 2000 حمایت میکند ،شما میتوانید وارد شدن به وضعیت سیستم پشتیبان را در S1 یا S3 از طریق موقعیت این میدان مشخص کنید.انتخابها شامل موارد زیر میباشند:
[POS/S1] : وضعیت خواب S1 یک وضعیت پایین انرژی میباشد.در این وضعیت هیچ متن سیستم گم نمیشود و سخت افزار از تمام متن سیستم محافظت میکند.
 


منابع :


 
طراحی سایت : سایت سازان