میهن داکیومنت بزرگترین مرجع و مرکز دانلود پایان نامه (متن کامل فرمت ورد) فروش پایان نامه - خرید پایان نامه (کاردانی ، کارشناسی)همه رشته ها
حقوق اقتصاد مدیریت روانشناسی ریاضی تربیت بدنی کامپیوتر نرم افزار و سخت افزار عمران معماری برق صنایع غذایی علوم اجتماعی هنر علوم سیاسی فیزیک مکانیک حسابداری

تبلیغات کلیکی - افزایش رتبه گوگل

اگهی رایگان

BIOS با ویژگی Plug and Play


کد محصول : 10001616 نوع فایل : word تعداد صفحات : 3 صفحه قیمت محصول : رایگان تعداد بازدید 952

دانلودرایگان فایل رمز فایل : m1d1616

فهرست مطالب و صفحات نخست


BIOS با ویژگی Plug and Play

عبارت Plug and Play (PnP ) برا ی سیستم عامل Windows 9x و بعضی از Rom BIOS ها بکار برده می شود . این بدان معناست که علاوه بر اینکه شما می توانید DIP سوییچ ها و جامپرها را تنظیم کنید ، سیستم عامل یا BIOS بطو رخودکار دستگاههای سخت افزاری را به منظور کاهش و یا حذف تداخل درخواست های آنها برای کدام از منابع سیستم ، از قبیل آدرس های I/O ، IRO ها ، کانال های DMA و آدرس های حافظه فوقانی پیکربندی می کند . Windows 9x در صورتیکه دستگاه اجازه دهد منابع سیستمی مورد نیاز آن دستگاه را به آن اختصاص می دهد . برای مثال ، اگر یک کارت صورت قدیمی یگ گروه مشخص از آدرس های حافظه فوقانی را بخواهد و این آدرس ها به طور ثابت (hard coded ) در BIOS آن قرار گرفته باشند ، دیگر کاری از دست Plug and Play Windows 9x برای آن برنمی آید . (Hard coded اصطلاح کامپیتوری برای کدهایی است که بصورت غیر قابل تغییر نوشته شده اند . ) در صورتیکه دو دستگاه سخت افزاری غیر Plug and Play یک منبع سیستم خاص را تقاضا کنند و BIOS هیچکدام از آنها قابل تعویض نباشد ، این دو دستگاه نمی توانند با هم روی یک کامپیوتر قرار گیرند .
دستگاههای جدیدترکه  Plug and Play می باشند کار تخصیص منابع سیستم را اسان می کنند . این دستگاه ها در زمان راه اندازی به سادگی منابع مورد نیاز خود را تقاضا کرده و سپس منتظر می مانند تا سیستم عامل منابع درخواستی را برای آنان مشخص کند . Windows 9x بدون توجه به اینکه BIOS Plug and Play است یا خیر اینکار را انجام می دهد . BIOS Plug and Play ، همانند یک منشی با کفایت که کار روزانه رئیس خود را برنامه ریزی می کند ، کارهای ابتدایی را برای ویندوز انجام می دهد . در زمان راه اندازی ، BIOS راه انداز سخت افزارهای موجود را امتحان کرده ، لیست آنها را تهیه و سپس سیستم عامل را بار می کند . یک بخش از کار BIOS Plug and Play جمع آوری اطلاعات در مورد دستگاه ها و منابع مورد نیاز آنهاست که بعدا توسط Windows 9x منابع مورد نیاز در اختیار آنها قرار می گیرد .
BIOS Plug and Play ESCD (extended system configuration data ) یک گام فراتر می نهد و یک لیست از تمامی تنظیماتی که بصورت دستی برای پیکربندی سیستم انجام داده اید و BIOS Plug and Play نمی تواند آنها را انجام دهد ، تهیه می کند . این لیست ESCD در تراشه BIOS نوشته می شود و به این ترتیب در دفعات بعدی که سیستم بوت می شود ، BIOS راه انداز می تواند این اطلاعات را به طور کامل در اختیار Windows 9x قرار دهد .
تراشه BIOS مورد استفاده برای ESCD BIOS یک تراشه RAM مخصوص به نام RAM دائمی یا (Permanent RAM) PRAM می باشد که برخلاف تراشه CMOS Setup بدون نیاز به باتری داده های نوشته شده در آن را حفظ می کند .
بیشتر تراشه های ROM BIOS که بعد از سال 1994 ساخته شده اند BIOS Plug and Play می باشند .
Windows 9x می تواند بیشتر و البته نه همه توانایی هایش را در زمان راه اندازی حتی بدون وجود یک BIOS Plug and Play بکار گیرد . اگر می خواهید یک کامپیوتر جدید تهیه کنید تمام قطعات آن می بایست دارای BIOS Plug and Play باشند و بهتر است هیچ قطعه ای را بدون BIOS Plug and Play قبول نکنید . در حال حاضر دستگاه های بسیار زیادی دارای ویژگی BIOS Plug and Play می باشند که نصب آنها بر روی کامپیوتر به زمان کمتری نیاز دارد و بسیار آسان می باشد .
 


منابع :


 
طراحی سایت : سایت سازان