میهن داکیومنت بزرگترین مرجع و مرکز دانلود پایان نامه (متن کامل فرمت ورد) فروش پایان نامه - خرید پایان نامه (کاردانی ، کارشناسی)همه رشته ها
حقوق اقتصاد مدیریت روانشناسی ریاضی تربیت بدنی کامپیوتر نرم افزار و سخت افزار عمران معماری برق صنایع غذایی علوم اجتماعی هنر علوم سیاسی فیزیک مکانیک حسابداری

تبلیغات کلیکی - افزایش رتبه گوگل

اگهی رایگان

مقاله شبکه جهاني وب


کد محصول : 10001654 نوع فایل : word تعداد صفحات : 16 صفحه قیمت محصول : رایگان تعداد بازدید 952

دانلودرایگان فایل رمز فایل : m1d1654

فهرست مطالب و صفحات نخست


 شبکه جهاني وب

فهرست مطالب
1- مقدمه
2- فصل اول
       
              - شبکه جهاني وب
             - صفحات وب و
             - صفحات وب و سايت هاي وب
             - چه کاري مي کند ؟
             -  چيست ؟

3- فصل سوم
        
               - ايجاد يک وب
              - ساخت يک سايت جديد
              - انتخاب ساختاري براي سايت وب
              - ايجاد صفحه
              - گشودن صفحه
              - ذخيره سازي صفحه
              - اضافه کردن صفحه
              - دسترسي به ويژگي هاي صفحه
              - تغيير دادن عنوان صفحه
              - تغيير دادن رنگ پس زمينه
              - وارد کردن متن و تنظيم محل و حاشيه متن
              - قالب هاي فايل تصويري وب
 
                - انتخاب و ذخيره سازي تصوير
                - وارد کردن نقش هاي نمادين
                - متن جايگزين
                - حاشيه روي تصوير
                - ايجاد پيوند
                - وارد کردن پرسشنامه
                - عنواني پرسشنامه اي بسازيد
                - ايجاد پنجره متن
                - پنجره متن کرکره اي
                - عنوان پرسشنامه اي
                - وارد کردن
                - ذخيره سازي نتايج پرسشنامه
                - افزودن فيلم هاي ويدئويي يا تصاوير متحرک
                - درج يک فيلم يا انيميشن
                - گزينه هاي
                - درج فيلم ويدئويي يا انيميشن از کامپيوتر شما
                - تنظيم حلقه هاي تکرار براي فيلم هاي ويدئويي تصاوير متحرک
                - افزودن يک صوت پس زمينه براي تصاوير

4- فصل سوم
       
به سايت استان خراسان خوش آمديد

5- منابع پژوهشي
 
شبکه جهاني وب

شبکه جهاني وب(Word Wide Web) يا وب استفاده از اينترنت را آسان کرده است . اينترنت يک شبکه کامپيوتري جهاني است که در اواخر دهه 1950 ميلادي به وجود آمده است . در ابتداي براي استفاده کردن از اينترنت و دسترسي به اطاعات موجود در کامپيوترهاي متصل به آن دانستن تعداد زيادي دستورات دشوار الزامي بود . مثلا اگر مي خواستيد اطلاعاتي را از کامپيوتري که سيستم عامل آن  Unix
است به دست آوريد بايد دستورات سيستم عامل Unix را مي دانستيد و اگر نياز به اطلاعاتي داشتيد که بر روي يک کامپيوتر VAX متصل به اينترنت قرار داشت بايد دستورات سيستم عامل VMS فرا مي گرفتيد در آن دوران اگر چه اينترنت وجود داشت و کار مي کرد ولي استفاده از آن دشوار بود .
در سال 1992پژوهشگري به نام تيم برنزلي (Tim Berners_Iee) همراه با همکاران خود وبر را ابداء کرد. وب به کاربران امکان مي دهد که اينترنت را تماشا (Browse) کنند بدون آنکه نيازي به دانستن دستورات دشوار داشته باشند . به مرور زمان تماشاگرهاي وب (Web Browsers) مانند اينترنت اکسپلورر ميکروسافت استفاده از وب را آسانتر کرده اند .
وب بر مبناي ابرزمتن (Hypertext) ساخته شده است . ابر متن روشي براي متصل کردن قطعات يا صفحات اطلاعات است که ابتدا در دهه 1960 مطرح شده بود .
اين روش چندان کاربردي نداشت تا آنکه در دهه 1990 برنزلي و همکارانش مفهوم ابر متن را در اينترنت به کار گرفتند و چيزي به نام پروتکل انتقال ابر متن يا (HTTP) را ابداع نمودند . با خلق شدن HTTP شبکه جهاني وب پا به عرصه وجود نهاد .
امروزه ميليون ها سايت وب وجود دارند که انواع اطلاعات را درباره موضوعات مختلف عرضه مي کنند بسياري از کسب و کارهاي امروزي نيز مبتني بر وب هستند .

صفحات وب و HTML

اگر HTTP را سنگ بناي شبکه جهاني وب بدانيم سنگ بناي صفحات وب نيز HTML (زبان علامتگذاري ابر متن يا (Hyper Text Markup Language) است .
HTML با استفاده از علامتهاي خاصي که تگ ناميده مي شوند متن و شکل صفحه وب را مشخص مي کند.
تماشاگرهاي وب اين علامت ها را ترجمه مي کنند و متن و تصاوير را به شکل خواسته شده نمايش مي دهند .
تگهاي (HTML) غير از آنکه نحوه نمايش متن و تصاوير در صفحه ات وب مرتبط موجود در اينترنت را به تماگر وب مي گويند تا بتواند آنها را به روي صفحه نمايش کاربر نمايش دهد متن دستورات HTML يک صفحه وب و صفحه وبي که نمايش آن دستورات به وجود آمده است را در شکل صفحه بعد مشاهده کنيد .
بسياري از صفحات وب امروزي از اسکريپت استفاده مي کنند . اسکريپت برنامه کوچکي است که با يک زبان خاصي مانند Java Script يا VBScript نوشته مي شود و در درون صفحات وب قرار داده مي شود اين برنامه هاي کوچک مانند ساير زبانهاي برنامه نويسي وظايفي چون شکل دهي تصاوير و نمايش اطلاعات چند رسانه اي را بر عهده دارند .
بسياري از صفحات وب امروزي از اسکريپ استفاده مي کنند . اسکريپت برنامه کوچکي است که با يک زبان خاص مانند VBScript يا JavaScript نوشته مي شود و درون صفحات وب قرار داده مي شود . اين برنامه هاي کوچک مانند ساير زبان هاي برنامه نويسي وظايفي چون شکل دهي تصاوير و نمايش اطلاعات چند رسانه اي را بر عهده دارند .
روش جديدتر و پيشرفته تر براي انجام وظايف اسکريپ ها استفاده از HTML پويا است با استفاده از HTML مي توان تصاير متحرک ساده و ساير جلوه هاي خاص را خلق کرد .
براي ساختن صفحات وب با Front Page نيازي به دانستن HTML اسکريپ يا DHTML نداريم مگر اينکه خودمان بخواهيم از آنها استفاده کنيم . درPage Front کافي است متن مورد نظر خود را تايپ کنيد و تصاوير و اصوات مورد نظر خود را بر روي صفحه قرار دهيد . Front Page اجازه مي دهد تا همه کارهايي را که معمولا از طريق نوشتن HTML يا اسکريپ انجام مي شود از طريق امکانات آن و بدون نياز به برنامه نويسي يا DHTML انجام شود . البته در صورت تمايل مي توانيد HTML اسکريپ يا DHTML نيز بنويسيد ولي چنين کاري الزامي نيست .

صفحات وب و سايت هاي وب

سايت هاي وب مجموعه اي از صفحات وب مربوط به هم و نيز ساير فايل هايي است که با آنها پيوند دارند معمولا هر سايت وب داراي هدف خاص خود است برخي از سايت هاي وب داراي اهداف تجاري هستند و برخي ديگر براي مقاصد شخصي ساخته شده اند .
Front Page داري چندين جادوگر (Wizard) است که از طريق آنها مي توان فرايند ساخت يک سايت وب را به صورت گام به گام انجام داد همچنين چندين صفحه الگو (Template) وب يعني صفحات از پيش ساخته شده اي که حاوي تمامي امکانات لازم براي ساختن صفحات کامل هستند نيز در فرانت پيج وجود دارد با استفاده از جادوگرها و الگوها مي توان انواع مختلف سايت هاي وب را به راحتي ايجاد کرد .
در هر سايت وب صفحه خاصي به عنوان صفحه مبدا (Home Page) مشخص مي شود اين اولين صفحه اي است که باز ديد کنندگان از سايت وب آن را مشاهده خواهند کرد و کاربران مي توانند با کليک کردن بر روي ابر لينک هاي (Hyperlink) صفحه مبدا و ساير صفحات وب و يا از صفحات ساير سايت ها بازديد کنند . اين ابر لينگ ها مي توانند سايت هاي وبي بر روي همان کامپيوتر و يا سايت هاي وبي بر روي کامپيوتري در آن سوي جهان باشند .
هر سايت وب بر روي يک سرور وب قرار دارد . سرور وب کامپيوتري است که وظيفه  آن ايجاد امکان دسترسي به صفحات وب توسط بازديد کنندگان است البته با استفاده از Front Page مي توانيد سايت وب را بر روي کامپيوتر خود بسازيد و هر وقت که خواستيد آن را به سرور وب منتقل کنيد معمولا سرور وب به اينترنت متصل است در چنين صورتي مي توان صفحات وب آن را از طريق شبکه جهاني وب مشاهده کرد . بسياري از شرکتها و سازمان ها نيز سرورهاي وب خاص خود را در اينترنت هاي داخلي به کار مي گيرند اين صفحات وب خصوصي هستند و تنها افراد مجاز مي توانند آنها را مشاهده کنند .
Front Page چه کاري مي کند ؟

ساخت صفحه هاي تشکيل دهنده يک سايت فعاليت اجتماعي آن دسته از برنامه نويسان رايانه اي است که اطلاعات جامعي درباره زبان برنامه نويسي html زبان مورد استفاده در ساخت صفحه هاي وب دارند اما با استفاده از برنامه Front Page ديگر ضرورتي ندارد که با زبان html آشنا باشيد برنامه Front Page به جاي شما برنامه نويسي مي کند و به شما امکان مي دهد تا روي عناصر ضروري هر صفحه مثل طراحي حس و کارکرد آن بيشتر تمرکز کنيد .
يادگيري اين برنامه و استفاده از آن آسان است چون ابزارهاي هدايت و کنترل آن نيز چنان ساده اند که به محض شروع کار با شيوه عملکردشان آشنا مي شويد برنامه Front Page در همه مراحل ساخت صفحه هاي وب از بازکردن يک صفحه سپيد تا انتشار سايت در وب با شماست .

Front Page چيست ؟

اين برنامه اساسا يک ابزار ويرايشي و درست شبيه برنامه واژه پردازي مثل برنامه word مايکروسافت است برنامه تهيه متن و طرحهايي گرافيکي به کار مي رود که در نهايت چاپ و از رايانه خارج مي شود اما از Front Page براي ساخت آسان و خلاقانه طرح هاي گرافيکي و متن هايي استفاده مي کنند که در نهايت در وب گسترده جهاني ظاهر مي شوند .

ايجاد يک وب Front Page

در برنامه Front Page براي سازماندهي فايل هاي متفاوتي که ايجاد مي کنيد از مفهوم Front Page Web استفاده مي شود .
اين به آن معنا است که همه عوامل گوناگون متعلق به سايت خود را با هم و در مجموعه اي نگهداري مي کنيم که در برنامه Front Page آن را وب فارسي مي نامند . سعي کنيد هر وب Front Page را به عنوان فرايند واحدي در نظر بگيريد که هنگام کار مي توان آن را جايگزين مجموعه اي از فايل هاي مستقل و فردي کرد .
براي ايجاد وب Front Page سايت اختصاصي خود که مي توانيد کل آن را منتشر سازيد بايد از برنامه Front Page استفاده کنيد . هر وقت که مايل باشيد مي توانيد تغييراتي را در اين سايل اعمال کنيد .
Front Page بقيه داده هاي سايت شما را به طور خودکار روز آمد مي کند و آن را سالم و عاري از هر خطايي نگه مي دارد .

ساخت يک سايت جديد

براي ايجاد يک سايت جديد برنامه Front Page را اجرا کنيد و در ميله پنجره روي فايل کليک کنيد . حالا از پنجره هايي که به ترتيب گشوده مي شوند New و سپس Web را انتخاب کنيد .

انتتخاب ساختاري براي سايت وب

پنجره گفتگوي New و الگوههاي Webs گوناگوني که براي ايجاد سايت ارائه مي دهد پيش روي شما است براي شرايط فعلي فقط گزينه One Page را برجسته کنيد .
عنوان محلي را نيز به سايت اختصاصي تان بايد در آنجا ذخيره شود وارد نمائيد در اين نمونه مسير يا محل ذخيره سازي سايت عبارت است از مسيري که در قسمت Option شکل زير مشاهده مي کنيد .
و روي Ok کليک مي کنيم .

ايجاد صفحه

تا اينجا سايتي از نوع One Page Web ايجاد کرده ايد که يک صفحه خانگي منفرد دارد اين صفحه خالي است و مي توانيد آن را با اطلاعات مورد نظرتان پر کنيد اما قبل از اين کار خيلي مهم است که بدانيم چگونه صفحه را ذخيره کرد يا چگونه صفحه هاي جديد ديگري ايجاد کرد .
با استفاده از قسمت Folder List موجود در محيط Front Page ( اگر آن را نمي بينيد از پنجره New کليشه Folder list را انتخاب کنيد ) مي توانيد فهرستي از فايل ها را در سايت خود مشاهده کنيد قسمت Folder List شبيه Windows Explorer متعلق به ويندوز فارسي است پوشه هاي Private و lmage با برنامه Front Page ايجاد شده اند .گشودن صفحه

در پنجره Folder List روي پوشه اي که مي خواهيد آن را بگشاييد دو بار کليک کنيد در اين مورد روي پوشه lndex.htm ( نام پيش فرض براي صفحه خانگي ) دو بار کليک کنيد .
صفحه در مرکز فضاي کار اصلي و با نماي نرمال گشوده مي شود حالا مکان نما را بالاي صفحه قرار دهيد و جمله اي را تايپ کنيد .

ذخيره سازي صفحه

بعد از وارد کردن متن مورد نظر مي توانيد تغييرات اعمال شده را ذخيره کنيد Save را از منوي File انتخاب کنيد اينک فايل ذخيره شده است .

اضافه کردن صفحه

براي افزودن صفحه هاي جديد به سايت خود منوي فايل را باز کنيد ابتدا گزينه New و سپس Page را انتخاب نماييد . پنجره اي گفتگويي گشوده مي شود که انواع گوناگون صفحات را در خود دارد . فقط Normal Page را انتخاب کنيد و روي Ok کليک کنيد .
حالا به همان ترتيبي که در مورد صفحه خانگي عمل کرديد مي توانيد اين صفحه جديد را به سايت خود بيفزاييد وقتي تصميم مي گيريد که اين صفحه را ذخيره کنيد پنجره گفتگوي Save As ظاهر مي شود در پنجره File Name عنوان Page2.htm را تايپ کنيد و سپس روي دکمه Save کليک کنيد اينک صفحه به سايت شما افزوده شده است هر گاه بخواهيد هر تعداد صفحه ديگر را نيز مي توانيد به سايت خود بيفزاييد .دسترسي به ويژگي هاي صفحه

روي يک قسمت خالي از صفحه تان کليک سمت راست ماوس را بزنيد و در پنجره اي که ظاهر مي شود Page Properties را انتخاب کنيد .

تغيير دادن عنوان صفحه

در پنجره Tile عنوان جديدي را براي صفحه خود تايپ کنيد .

تغيير دادن رنگ پس زمينه

در پنجره گفتگوييPage Properties روي کليشه Background کليک کنيد .
براي مرور رنگ هاي پس زمينه روي پيکان سمت راست پنجره Background کليک کنيد .
براي عوض کردن رنگ پس زمينه صفحه خود روي نمونه رنگهايي که در صفحه ظاهر مي شود کليک کنيد . و رنگ مورد نظر را انتخاب کنيد و روي Ok کليک کنيد .

وارد کردن متن

همانطور که پيش از اين نيز مشاهده کرده ايد وارد کردن متن به يک صفحه وب کار آساني است فقط روي محل ويژه متن در صفحه lndex.htm کليک کنيد و متن مورد نظرتان را تايپ کنيد .

تنظيم محل و حاشيه متن

متن را مي توان به صورت چپ چين         راست چين         يا وسط چين         در صفحه قرار داد . براي تنظيم محل متن ابتدا بند مورد نظرتان را برجسته کنيد و سپس روي يکي از دکمه هاي مربوط به تنظيم متن که در ميله فرمان قالب بندي قرار دارد کليک کنيد .

قالب هاي فايل تصويري وب

براي استفاده از تصاوير در هر سايت وب بايد آنها را با قالب هاي فايلي مناسب ذخيره کرد دو قالب رايجتر براي ذخيره سازي تصاوير عبارتند از GIF و JPEG اينها بهترين قالب هاي ذخيره سازي تصويرند زيرا تقريبا هر مرور گري مي تواند آنها را نمايش دهد .
همچنين چون آنها قالبهاي فايلي فشردهاي هستند بسيار مفيدند . اين بدان معناست که وقتي فايل هاي تصويري را با قالب هاي GIF و JPEG ذخيره مي کنيد اندازه آنها کمتر مي شود و بينندگان سايت مي توانند تصاوير را سريعتر به رايانه خود منتقل کنند بدون فشرده سازي فايل انتقال تصاوير و نمايش آنها روي صفحه خيلي طولاني مي شود خيلي از کاربران نيز ممکن است به اين نتيجه برسند که ديدن سايت شما ارزش اين همه انتظار را ندارد و از آن منصرف شوند .

انتخاب تصوير

مکان نما را در نقطه اي قرار دهيد که مي خواهيد تصوير در آنجا ظاهر شود و از پنجره Insert ابتدا Picture و سپس Form file را انتخاب کنيد .
پنجره گفتگويي Picture ظاهر مي شود با استفاده از پنجره in:Look محل مورد نظر براي استقرار تصوير انتخابي تان را تعيين کنيد .
اگر تصوير را برجسته کنيد مي توانيد آن را پيش از استقرار در صفحه در پنجره سمت راست ببينيد و بررسي کنيد .
براي وارد شدن تصوير به صفحه مورد نظر روي Ok کليک کنيد .
ذخيره سازي تصوير

وقتي صفحه اي را ذخير مي کنيد Front Page پنجره گفتگويي Embedded Files را ظاهر مي کند و در اين صفحه از شما پرسيده مي شود که آيا مي خواهيد تصوير وارد شده به صفحه را ذخيره کنيد يا نه روي Ok کليک کنيد تا نسخه اي از اين فايل تصويري در صفحه وب شما ذخيره شود .

وارد کردن نقش هاي نمادين

در Front Page مجموعه بزرگي از نقش هاي نمادين وجود دارد که مي توانيد آنها را در سايت وب خود به کار ببريد .
مکان نما را روي نقش مورد نظرتان قرار دهيد و از منوي Insert ابتدا Picture و سپس ClipArt را انتخاب کنيد
پنجره زير باز مي شود .
روي يکي از جعبه ها کليک کنيد عکسهايي در اختيارتان قرار مي دهد روي آن و بعد روي دکمه Insert Clip کليک کنيد .
آن نقش با اندازه بزرگتر از حد معمول ظاهر مي شود کليد سمت راست ماوس را روي آن بزنيد  Picture Properties را انتخاب کنيد و در پنجره گفتگويي Picture Properties روي کليشه Appearance کليک کنيد .
در خانه مجاور Specify Size کليک کنيد و در خانه Width عدد پهناي تصوير و عدد موجود در خانه Height به طور خودکار و مناسب با عدد قبل تنظيم مي شود روي Ok کليک کنيد . براي آنکه ببينيد نقش انتخابي تان چگونه در صفحه وب ظاهر مي شود مي توانيد از Preview Screen استفاده کنيد .

متن جايگزين

متن جايگزين عنواني وابسته به تصوير دادن است که با قرار گرفتن ماوس روي آن ديده شود .
ابتدا صفحه اي را بگشاييد که داراي متن جايگزين باشد کليد سمت راست ماوس را بزنيد و در پنجره اي که گشوده مي شود  Picture Properties را انتخاب کنيد .
پنجره گفتگوي Picture Properties ظاهر مي شود :
در قسمت موسوم به Alternative Represent ations کلمه مورد نظر را در خانه Text تايپ کنيد و Ok کنيد هنگامي که کاربر انتظار مي کشد تا اين صفحه از سايت شما به رايانه انتقال يابد کلمه مورد نظر را در محل استقرار تصوير مي بيند .

حاشيه گذاري روي تصوير

مي توانيد در حاشيه تصويرتان فضاي خالي ايجاد کنيد به طوري که بين تصوير و هر متني که ممکن است در مجاورت آن قرار گيرد فاصله اي وجود داشته باشد .
از کليشه Appearance موجود در پنجره گفتگويي Picture Properties استفاده کنيد :
و در هر دو خانه حاشيه افقي و حاشيه عمودي عددي را وارد کنيد واحد اين عدد پيکسل است روي Ok کليک کنيد تا تغييرات اخيرتان در صفحه ذخيره شود .
تصوير در فضاي محصور به حاشيه ها به سمت راست صفحه منتقل مي شود .

ايجاد پيوند

نوشتن کلمه مورد نظر که مي خواهيم لينک کنيم با يک صفحه ديگر و انتخاب آيکن Hyperlink از منوي  Standard که در آن صورت پنجره زير باز مي شود .
که همان طور که ميبينيد مي توانيد صفحه اي را که مي خواهيد به آن لينک شويد را انتخاب کنيد .
اگر مي خواهيد لينک تان يکي از فايل هاي Computer خودتان باشد روي      کليک مي کنيد که در آن صورت پنجره اي ظاهر مي شود و از شما اسم فايل تان را مي گيرد . ولي اگر مي خواهيد از سايتهاي اينتر نت استفاده کنيد روي      کليک مي کنيد . اگر مي خواهيد يک لينک ايجاد کنيد که E-mail بفرستيد از      استفاده کنيد و اگر مي خواهيد يک صفحه جديد ايجاد کنيد و به آن لينک شويد از     استفاده مي کنيم .
اين کار را نيز مي توان با کليک راست کردن روي نوشته و انتخاب گزينه  Hyperlink..يا فشردن کليدهاي Ctrl+K انجام داد .

وارد کردن پرسشنامه

در سايت خود صفحه جديدي ايجاد کنيد و نام آن را Feedback.htm بنمايد . سپس متني مقدماتي بنويسيد.
و مکان نما را زير متن قرار دهيد و از منوي Insert به ترتيب Form و Form را انتخاب کنيد .
پرسشنامه خالي وارد مي شود که يک دکمه Sumbmit و يک دکمه Reset دارد .

عنواني پرسشنامه اي بسازيد

کليد Enter را دوبار بزنيد تا در قسمت بالايي دکمه ها پنجره اي گشوده شود .
عنوان Name را بالاي پنجره پرسشنامه تايپ کنيد و کليد Tab را بزنيد تا بين اين عنوان و داده بعدي فضايي ايجاد شود .
ايجاد پنجره متن

در منوي Insert گزينه هاي One-Line Text box و Form را به ترتيب انتخاب کرد يک کادر مستطيل شکل ظاهر مي شود که بيننده سايت شما مي تواند نام خود را در آن وارد کند و به همين ترتيب مي توانيد عنواني ديگري را براي پرسشنامه تان انتخاب کنيد .

پنجره متن کرکره اي

در مرحله بعد مي توانيد فضايي در پرسشنامه ايجاد کنيد تا بينندگان سايت اظهار نظر خود را در آن قسمت بنويسند . اين نوع ديگري از کادرهاي پرسشنامه اي است که به آن پنجره متن کرکره اي گفته مي شود .
عنوان پرسشنامه اي
 
Comments: را تايپ کنيد کليد Enter را بزنيد و در پنجره  Insert گزينه هاي Form و Scrolling Text Box را به ترتيب انتخاب نماييد .
خواهيد ديد که پنجره متن بزرگتري همراه با ميله هاي لغزنده افقي و عمودي براي تغيير ابعاد کادر در صفحه ظاهر مي شوند .
وارد کردن Radio Button

جمله اي را زير پنجره Comments تايپ کنيد . حالا مي توانيد دو Radio Button را به اين قسمت بيفزاييد تا امکان انتخاب پاسخ Yes يا No براي بيننده فراهم شود براي وارد کردن دکمه به صفحه از منوي Insert گزينه هاي Form و Radio Button را به ترتيب انتخاب کنيد .
سپس کلمه Yes را تايپ کنيد کليد Tab را بزنيد يک Button Radio ديگر وارد کنيد و کلمه No را تايپ کنيد .
ذخيره سازي نتايج پرسشنامه

اکنون بايد به Front Page اطلاع دهيم که وقتي بيننده اي پرسشنامه اي را تسليم مي کند داده هاي موجود در آن را چگونه ذخيره کند .
روي نقطه اي از پرسش نامه کليد سمت راست ماوس را بزنيد و در پنجره اي که ظاهر مي شود گزينه Form Properties را انتخاب کنيد .
Front Page نتايج حاصل از پرسش نامه را به طور پيش فرض در فايلي متني موسوم به Form-redults.tx و داخل پوشه private سايت شما ذخيره مي کند .
Private پوشه ويژه اي است که فقط شما مي توانيد آن را ببينيد .
روي Ok کليک کنيد تا اين دستور پيش فرض ذخيره شود .

افزودن فيلم هاي ويدئويي يا تصاوير متحرک

اگر چه از لحاظ فني مي توانيد يک آموزش يک ساعته ويدئويي را به سايت وب خود اضافه کنيد اما چندين اتصال شبکه اي ارزشمند وجود دارند که براي اداره کردن چنين فايل حجيم و بزرگي به اندازه کافي سريع هستند براي تمرين بهتر است که از فيلم ها و تصاوير متحرک کوچک يا چيزهايي مانند لوگوها وفلش هاي متحرک استفاده نماييد بايک قضاوت درست مي توان گفت فيلم ها و تصاوير متحرک مي توانند يک سايت را اشغال کنند فقط اين را به خاطر داشته باشيد که يک فيلم کوچک مسير طولاني را طي خواهد کرد .

درج يک فيلم يا انيميشن

به نماي صفحه سوئيچ کنيد و در جائي که براي قرار گرفتن فيلم يا انيميشن درون يک صفحه در نظر گرفته ايد کليک کنيد .
از منوي Insert گزينه Picture و از آن Video را انتخاب کنيد
پنجره Video باز مي شود
تمام فايل هاي موجود در سايت وب شما نمايش داده مي شود اگر فيلم ويدئويي يا انيميشن مورد نظر شما در ليست نيست از منوهاي باز شو آيکن هاي پوشه يا دکمه ها براي ره يابي به فايل دلخواه استفاده کنيد .
پس از يافتن فايل دلخواه و بازگشتن به کادر محاوره ويدئو روي Ok کليک کنيد تا ويدئو يا انيميشن در صفحه وب درج شود .
صفحه را به همراه فيلم يا انيميشن جديد آن ذخيره کنيد .
اگر فايل در سايت جاري وب شما وجود نداشته باشد کادر محاوره اي Save Embedded Files ظاهر خواهد شد و آنجا مي توانيد نام فايل را به وسيله گزينه Rename تغيير دهيد و در صورت تمايل به ذخيره سازي فايل در يک مکان ديگر روي گزينه Change Folder کليک کنيد .

گزينه هاي video

به منظور دسترسي به کادر محاوره اي ويدئو همان طور که گفته شد از منوي Insert گزينه Picture و از آن Video را انتخاب کنيد .
Look in : کادر محاوره اي به طور پيش فرض به سمت سايتي از وب که شما در حال کار بر روي آن هستيد باز مي شود براي يافتن فيلم هاي ويدئويي يا تصاوير متحرک در هر يک از سايت هاي موجود از منوي باز شو Look in استفاده کنيد .
فايل هاي سايت وب جاري : در صورتي که همه فايل ها در ليست قابل روئيت نباشد از نوار مرورگر عمودي که براي مشاهده همه فايل ها و پوشه هاي موجود در سايت شما ظاهر مي گردد استفاده کنيد .
URL براي فيلم ويدئويي يا انيميشن : کادر متني Url آدرس نسبي وب را براي فايل هاي تصويري سايت وب و يا آدرس قطعي را براي يک فايل پيدا شده بر روي وب نشان مي دهد .
پنجره پيش نمايش (Preview Window) : پس از انتخاب يک فيلم يا انيميشن يک پيش نمايش از فريم اوليه آن در پنجره ظاهر خواهد شد .
استفاده از مرورگر براي درج فيلم يا انيميشن : به منظور شروع به کار مرورگر خود روي اين گزينه کليک کنيد در اين صورت مي توانيد يک فيلم يا انيميشن خارجي را بر روي وب بدست آوريد به مجرد دسترسي به صفحه به  Front Page باز گرديد تا آدرس به طور خودکار در پنجره Url قرار گيرد به خاطر داشته باشيد که از تصاوير قير تجملي يا به عبارت ديگر Royalty Free استفاده کنيد همانند آنهايي که در قسمت Micrisofts Clip gallery يافت مي شوند و يا اينکه مي توانيد براي استفاده از يک تصوير مجوز دريافت کنيد تنها به اين دليل که شما يک تصوير را بر روي وب مشاهده مي کنيد اما امکان بهره برداري و گرفتن آن وجود نخواهد داشت .
درج فيلم ويدئويي يا انيميشن از کامپيوتر شما : به منظور رهيابي به هر يک از فايل هاي هارد ديسک خود و قرار دادن آدرس در داخل پنجره URL روي اين آيکن کليک کنيد .
Clip Art : به منظور استفاده از يک فيلم يا تصوير متحرک در Clip Art gallery روي اين گزينه کليک کنيد .

تنظيم حلقه هاي تکرار براي فيلم هاي ويدئويي و تصاوير متحرک

به نماي صفحه برويد روي فيلم يا انيميشن راست کليک کنيد و Picture Properties را انتخاب کنيد کادر زير باز مي شود :
اگر مي خواهيد فيلم يا انيميشن ديگري را جانشين مورد کنوني کنيد براي يافتن آن روي Browse کليک کنيد اگر تمايل داريد که دکمه پخش و اهرام کشويي در فيلم يا انيميشن خود قرار دهيد روي گزينه Show contrils in Broeser کليک کنيد از فلشها و پنجره هاي متني در قسمت Repeat براي تنظيم تعداد دفعات پخش فيلم يا انيميشن يا گزينه Forever را انتخاب کنيد و مدت زمان تاخير ميان خاتمه حلقه و آغاز مجدد آن را استفاده نماييد به طور پيش فرض فيلم يا انيميشن طوري تنظيم مي شود که درزمان باز شدن فايل شروع به کار کند اما شما مي توانيد با کليک در کادرOn Mouse over  داخل قسمت Start کنترل بيشتري را به کاربر بدهيم پس از اعمال گزينه ها روي Ok کليک کنيد تا تغيرات شما بر روي فيلم يا انيميشن اثر کند .

افزودن يک صوت پس زمينه براي تصوير

به نماي صفحه سوئيچ نموده در جايي از صفحه کليک راست کنيد و Page Propertise  را انتخاب کنيد پنجره زير باز مي شود روي تب General کليک کنيد :
براي مکان يابي يک فايل صوتي در قسمت Background Sound روي  Browse کليک کنيد به طور پيش فرض Forever علامت خورده است اگر مايليد صوت مورد نظر براي مدت کوتاهي پخش گردد علامت کادر را برداشته و از پنجره متني يا فلش ها براي تنظيم تعداد حلقه هاي تکرار استفاده کنيد . روي Ok کليک کنيد تا صوت قسمتي از صفحه وب شما شود به منظور شنيدن صدا يا آزمايش آن با مرورگر خود روي برگه Preview در پائين پنجره اصلي Front Page کليک کنيد .
 


منابع :


 
طراحی سایت : سایت سازان