میهن داکیومنت بزرگترین مرجع و مرکز دانلود پایان نامه (متن کامل فرمت ورد) فروش پایان نامه - خرید پایان نامه (کاردانی ، کارشناسی)همه رشته ها
حقوق اقتصاد مدیریت روانشناسی ریاضی تربیت بدنی کامپیوتر نرم افزار و سخت افزار عمران معماری برق صنایع غذایی علوم اجتماعی هنر علوم سیاسی فیزیک مکانیک حسابداری

تبلیغات کلیکی - افزایش رتبه گوگل

اگهی رایگان

مقاله شبكهNetwork marketing


کد محصول : 10001661 نوع فایل : word تعداد صفحات : 16 صفحه قیمت محصول : رایگان تعداد بازدید 964

دانلودرایگان فایل رمز فایل : m1d1661

فهرست مطالب و صفحات نخست


شبكهNetwork marketing

    هركس در زندگي خود ايده آل هايي دارد كه براي رسيدن به آن تلاش مي كند ، خونه خوب ماشين خوب ، تفريح خوب و 0000 در واقع من مي خوام به شما يك راه ميان بر نشان بدم تا شما سريعتر به ايده آل هاي زندگي تون برسين . اما راه ميان بر به اين معني نيست كه مسافتي طي نشود بلكه مسافت طي مي شود اما مسافت كمتري نسبت به مسيرهاي ديگر است و شما زودتر به هدفتان مي رسد  . خوب اين راه ميان بر  Net work marketing است . تا حالا باNet work marketingآشنايي داشتيد ؟

صفحه 2
البته Net work marketing  چيز جديدي نيست ، حدود 50 سال در جهان فعاليت مي شود با پيشرفت اينترنت بصورت يك صنعت درآمده و پيش بيني مي شود تا سال 2010 نيمي از تجارت جهان را اشغال كند . تاكنون 3000 شركت در جهان در حال فعاليت از راه Network هستند و درآمدي كه اين شركت ها در سال 2005 داشتند حدود 8000000 دلار بوده كه 5 برابر درآمد نفتي كشور ما است .
پس  مي آم اصول و قاعده Net work marketing را بهتون توضيح مي دم .
فرض مي كنيد يك جنسي در كارخانه توليد مي شود ( با خودكار كارخانه را نشان دهيد )‌ اين جنس تا بياد بدست خريدار برسد بايد از واسطه هاي تجاري زيادي عبور كند ( واسطه ها را نشان دهيد ) عمده فروش ، فروشنده منطقه اي ، فروشنده محلي ، مغازه دار ، خريدار . خوب پس يك درصد هنگفتي 80% روي قيمت اوليه جنس 20% اضافه خواهد شد و ما يك افزايش قيمت كاذب داريم ( 80% )‌ كه هم ما ضرر مي كنيم و هم كارخانه Net work marketing در واقع اومده جنس را به طور مستقيم از كارخانه به خريدار رسانده ( با خودكار نشان بده ) و واسطه ها را حذف كرده ( با خودكار واسطه ها را خط بزن ) و در واقع اون 80% افزايش قيمت را بين كارخانه و مشتري تقسيم كرده .
خوب يكي از اين شركت هايي كه در حال فعاليت است Gold mine international است.
صفحه 3
گلدماين اينترنشنال با نام تجاري GMI كه مخفف Gold mine international است ( با خودكار ) آدرس ، تلفن  فاكس ، و مشخصات بانكي وب سايت و emil شركت است  و اين شركت نروژي است .
صفحه 4
اين شركت در آبان 82 وارد ايران شد و از ارديبهشت 83 فعاليت خود را شروع كرد و تقريبا” يكسال است كه در حال فعاليت مي باشد پس بكر و تازه بودن اين سيستم يكي از دلايلي بود كه خودم هم وارد اين سيستم شدم مثلا” مثل گلدكوئست نيست كه 4 سال در حال فعاليت است و اشباع شده  اين هم برگه ثبت شركت كه شماره ثبت روي آن درج شده . اين شركت در سال 2000 در نروژ تأسيس شده .
خوب اما اين شركت در نروژ است و مادر ايران چگونه به اين شركت اعتماد كنيم .
نمي دونم در باره verisign چيزي شنيدين يا نه ؟ verisign بزرگترين شركت بيمه گذار اينترنتي جهان كه سايت هاي بزرگ مثل yahoo   -  apple , IBM  بزرگترين سايت تجاري جهان را بيمه كرده و اين شركت به پليس اينترنتي مشهور است و كليه نقل و انتقالات مالي و الكترونيك را كنترل مي كند و داراي اعتبار زيادي است .
همانطور كه پليس داراي اعتبارو اعتماد زيادي است verisignنيز داراي اعتبار زيادي است كه اين شركت  و قابل اعتماد كه Gold mine را نيز بيمه كرده و در ازاي امضاي verisign  و بيمه ماهانه 3 ميليون دلار مي گيرد . خوب بيمه كردن به چه معناست :
1-    بره ببينه آيا اين شركت وجود خارجي داره يا نه ؟ مثلا” فقط يك برنامه ريزي سايت نباشه .
2-    تمامي پورسانت هاي ما بدون كم شدن يك سنت بدست مابرسد .
3-    هيچ هكري نتواند به سيستم سايت نفوذ كند  كه البته ورساين اومده يك كار تبليغاتي انجام داده و  اعلام كرده هركس بتونه در Gold mine يك پسورد بزنه يك ميليارد دلار جايزه مي دهم .
امضاي در سايت روي تمامي صفحات گلد ماين موجود است . خوب اما محصول توليد اين شركت چيست ؟ اين شركت در واقع توليد كننده طلا و جواهرات است .
همانطور كه مي دونيد هر طلاي نياز به پشتيباني و  حمايت دارد . همانطور كه سكه بهار آزادي حامي و پشتيباني به نام بانك مركزي يا ملي دارد ، سكه هاي گلد ماين نيز در واقع حامي و پشتيباني به نام بانك GMI دارد كه اين بانك در نروژ است .
    Product يا محصولات شركت كه ( با خودكار سكه تبليغات را نشان دهيد ) اين سكه ، سكه تبليغاتي شركت با مارك شركت است كه 20 گرم وزنش است 24 عيار و 5/32 ميليمتر قطر آن است كه قيمت آن 375 دلار است .
    ( با خودكار سكه ثور فلكي را نشان دهيد ) اما اين سكه ها كه ثور فلكي هستند و از نظر وزن و قطر و عيار هيچ فرقي با سكه مارك شركت ندارد اما قيمت آن 500 دلار است دليل اين افزايش چيست ؟
    ( منتظر جواب )‌
1- در طلافروشي چيزي به نام كارمزد وجود دارد پس چون در ضرب اين سكه ها دقت بيشتري شده است پس قيمت آن بالاتر است
2- ثور فلكي از قديم الايام مورد توجه مردم به خصوص جوانان بوده و طرفدار بيشتري دارد پس چون تقاضا بالا مي رود قيمت افزايش مي يابد .
3ـ سكه آرم شركت يك سكه تبليغاتي است شركت اومده براي تبليغات سكه آرم شركت را ارزانتر بفروش رسانده تا تبليغات براي شركت باشد .

صفحه 6-7
    اين هم گردنبند و گوشواره هاي شركت كه قيمت آن از 550 دلار تا 1350 دلار است . البته محصولات خيلي بيشتر از اين هاست كه در سايت مي توانيد مشاهده كنيد .
مهم : كاتالوگ بسته ، اما هدف من معرفي و فروش محصولات اين شركت نيست اما شرط ورود به سيستم خريداري يكي از محصول شركت و در واقع سكه  طلا بهانه اي براي ورود به سيستم است . پس ما بايد يكي از محصولات شركت را خريداري كنيم .
    اما شركت گفته شما براي خريداري محصول ما مثلا” سكه تبليغاتي از طريق Network نمي خواد كل مبلغ كالا را به ما بپردازيد فقط چند درصد اوليه آن را كه 60 دلار است بايد پرداخت كنيد .
صفحه 8
    (كاتالوك باز) خوب ما 60 دلار را بايد به حساب شركت بريزيم و شركت به ما يك User و يك PAS بدهد كه با اين US و PAS و مي توانيم ثبت نام كنيم و در صورت نداشتن US و PAS نمي توان ثبت نام كرد .
پس از ثبت نام شدن و وارد شدن به سيستم شركت به مايك ID   يك حساب بانكي الكترونيكي IR-?????? با شش رقم مي دهد مثلا” 561223- IR كه همچنين حسابي براي ما در بانك نروژ نيز باز خواهد شد ولي براي نظارت ما مي توانيم از طريق سايت عمل كنيم .
خوب ما وارد سيستم شديم و تجارتي نديدم .
خوب كار ما تازه شروع شده ـ حداقل كاري كه ما بايد بعد از ورود به سيستم انجام دهيم(  با خودكار نشان بدهيد ) يك نفر ازدوستانمان در سمت چپ و يك نفر از دوستانمان را در سمت راست خود وارد سيستم كنيم تا يك تعادل يك به يك ايجاد شود كه شركت در ازاي اين تعادل به ما 30 دلار + 4 دلار تشويق 34 دلار پورسانت مي دهد پس در ابتداي كار ما بيشتر از نصف پول را دريافت كرديم .
صفحه 9
خوب به ازاي 1 به 1 ما 30 دلار پورسانت گرفتيم و در ادامه ما به ازاي هر 3 نفري كه در زير اين دوستمون ( با خودكار )‌به طور مستقيم و يا غير مستقيم و هر 3 نفري كه در زير اين دوستمون ( با خودكار )‌ به طور مستقيم يا غير مستقيم وارد سيستم بشوند ما 30 دلار پورسانت مي گيريم بطور مستقيم يعني ما خودمان آنها را وارد سيستم كرديم و غير مستقيم يعني بالاسري ما و يا زيرمجموعه ما آنها را وارد سيستم كرده و در واقع هر تعادل 3 به 3 ما 30 دلار پورسانت مي گيريم و اين پورسانت ها ادامه خواهد يافت . الان براتون كامل توضيح مي دهم ( وايت برد ) . كاتالوگ بسته
وايت برد
    فرض مي كنيم كه من وارد سيستم شدم .

    چقدر پورسانت مي گيرم :
    خوب هيچي چون تعادل ندارم .
    گفتم به ازاي 1 به 1 تعادلي 34 پورسانت مي گيرم  حال چي

    به ازاي 1 به 1 34 دلار پورسانت مي گيرم .
و در اين قسمت :‌

هيچ پورسانتي غير از اون 34 دلار دريافت نمي كنم .
چون تعادل ندارم در اين سيستم 2 تا T مهم است . تعادل – تعداد
اما الان چي :

خوب 30 دلار ديگر دريافت مي كنم .
در اين سيستم اصلا” شكل مهم نيست .
اما چقدر خوب بود كه زيرمجموعه ما همه (‌ اشاره به             در شكل )‌ گيلاسي بودن چون همه آنها به ازاي يك به يك پورسانت مي گيرن . اما اين زيرمجموعه ما
( اشاره به         ) هيچكدام پورسانت نمي گيرن چون شاخه ديگرشون فعال نيست .
خوب ما به اينا كمك مي كنيم تا شاخه ديگرشون را فعال كنند و پورسانت بگيرن .

خوب اينكار چه سودي به حال ما دارد . بله در واقع ما 3 به 3 بعدي خود را خواهيم زد . پس ما به اين نتيجه مي رسيم كه با كمك به دوستانمان در واقع به خودمان كمك كرديم . در واقع ما در اين سيستم شريك هم هستيم و پيشرفت زيرمجموعه ما پيشرفت ما و ضرر او ضرر ما است . ما مثل يك  تيم فوتباليم نمي توانيم بگوييم كه چون يك فوروارد خوب در يك تيم ضعيف بازي كند حتما” اون تيم برنده است . نه تيم بايد قوي باشد .
خوب همانطور كه مي دونيم سيستم الاكلنگي قديم ديگر كاربردي ندارد . خوب فرض
مي كنيم كه من يك سوپر ماركت در كنار سوپرماركت شما دارم . خوب اگر سود من زياد بشود سود شما كم مي شود . اما در اين سيستم كاملا” برعكس است يعني اگر سود شما بيشتر شود سود من هم بيشتر خواهد شد .
اما چرا شركت بايد به ما پورسانت بدهد ؟
1-    80% واسطه حذف شد و سود آن بين مشتري و كارخانه تقسيم شد .
2-    شركت هيچ هزينه اي براي تبليغات نكرد و تبليغات را در واقع مشتري ها براي او انجام دادن و هزينه تبليغات نيز به مشتري مي دهد .
    فرض مي كنيم كه YOU شما باشد و اين هم زيرمجموعه هاي شما باشد چقدر پورسانت مي گيريد ؟ ( منتظر جواب )‌
    خوب به ازاي يك به يك اول 34 دلار و ديگر پولي نمي گيرد چون 3 به 3 نزديد اما ما به ازاي سكه 375 دلاري يا 500 دلاري  60 دلار داديم پس بقيه پول سكه چي ؟
    بقيه پول رو ما بصورت قسطي بايد پرداخت كنيم . آيا ما دوباره بايد پول به حساب شركت واريز كنيم ؟ نه اون 60 دلار اولين و آخرين پولي بود كه ما به حساب شركت ريختيم.
اما ما چه جوري قسط ها را بپردازيم .
اشاره به خط اول :  خوب ما يك 1 به 1 زديم و 30 دلار پورسانت گرفتيم در مرحله بعد ما يك 3 با 3 زديم . و باز هم 30 دلار دريافت كرديم . در مرحله سوم نيز با زدن 3 به 3 باز هم 30 دلار پورسانت گرفتيم و در مرحله 4 با زدن 3 به 3 بعدي 30 دلار ديگه .
اما در مرحله پنجم با زدن 3 به 3  ، 30 دلار دريافت و شركت اين 30 دلار را ديگه به ما نمي دهد و براي قسط سكه كنار مي گذارد . درواقع پس اندازي براي ما مي شود . و اين مرحله دوباره تكرار مي شود و راحت تر بگم هر 150 دلار كه پول به حساب ما مي آيد 120 دلار براي ما و 30 دلار قسط كنار گذاشته مي شود و به محض تمام شدن قسط سكه آزاد شده و از طريق پست فدكس تا دبي و از طريق پست پيشتاز تا ايران خواهد رسيد .  ( وايت برد )‌
اما سيستمي به نام گلد كوئست فعاليت خودش را در تهران شروع كرد يك آقايي زيرمجموعه خودش را به اين صورت چيد .

با ورودي 600 دلار
و پورسانت 250 دلار
در واقع هيچكدام از زيرمجموعه هايش پورسانت دريافت نمي كنن و فقط خودش پورسانت مي گيرد . خوب اين فرد در واقع اومد گفت پول بدهيد و پولدار شويد و در واقع ديگه هيچ توضيحي نداد . هيچ كاتالوگي را باز نكرد و هيچ آموزشي نداد . فقط گفت پول بدهيد و من پول دادم و دارم پول مي گيرم و 1200 نفر در هر سمت وارد كرد.
خوب همانطور كه مي دانيد 600 دلار پول زيادي بود بعد از مدتي ( اشاره به
زيرمجموعه هايش ) اينا به پول نرسيدن و ا شكايت كردن تا به خود مورد نظر رسيدن .

در آذر 83 در اخبار سراسري آقاي حيدري اين سيستم را كوبيد و اعلام كرد كه كوئست كلاهبرداري است و مردم وارد اين سيستم نشوند .
اما شركت گلدكوئست كه اعتبار زيادي دارد فرداي آن روز اومد :
1-    غرامت داد
2-    به تمام كشورها 2/1% ماليات مي داد به ايران 7/4% ماليات داد
3-    سكه اي به نام امام خميني زد
و درست دو شب بعد آقاي حيدري با تكذيب حرفهاي خود اعلام كرد كه كوئست سيستم خوبي است و يكسري افراد در اين سيستم كلاهبرداري كردن .
اما در سيستم ما 1200 نفر كه خوبه اگه 12 نفر را كسي به اين صورت وارد سيستم بكند ما جلوي اين كار را مي گيريم .
اگر فردي همچين كاري كرد در مرحله اول به او تذكر مي دهيم و اگر نتيجه نداد به او  E-card نمي دهيم . اگر E-card تهيه كرد چي ؟ خوب به زير مجموعه هايش از طريق گلدمسنجر پيغام مي دهيم .
صفحه 11
اما شايد شما بگين اي كاش تعادلي وجود نداشت يك شاخه بود و يك شاخه را جلو
مي برديم  . خوب تعادل 3 سود دارد . 2 سود براي مشتري يك سود براي شركت .
فرض مي كنيم ( you ) من باشم :
چه كسي پول بيشتري دريافت مي كند ؟
در واقع دراين سيستم هركسي كه زودتر وارد شد پول بيشتري دريافت نمي كند هركسي كه فعاليت بيشتري كرد پول بيشتري دريافت مي كند .
پس سود اول براي مشتري : شانس براي همه يكسان است .
سود دوم : حمايت بالاسري ها
اما چه سودي براي شركت دارد : توضيح در جلسه .
صفحه 12
    سيستم پورسانت دهي شركت را دوباره بررسي كرده و يك واژه جديد به آن اضافه
مي كنيم . فرض مي كنيم شما وارد سيستم شديد و در روز اول يك  2 به 3 مي زنيد خوب چقدر پورسانت مي گيريد ؟ بله به ازاي يك به يك 30 دلار يك نفر در سمت راست و دو نفر در سمت چپ طلبكار مي شويد ( با انگشتان دست نشان دهيد ) خوب در روز بعد شما با كمك دوستانتان ، چرا با كمك دوستانتان ؟ چون زماني كه خودتان وارد سيستم شديد (با دست نشان دهيد) با كمك بالاسري ها و زماني كه زير مجموعه زديد با كمك بالاسريها و زيرمجموعه ها     يك  7 به 8 بزنيد و يك نفر كه در سمت راست و دو نفر در سمت چپ طلبكار بوديد در واقع 9 به 9 زده ايد و 90 دلار پورسانت مي گيريد . و به همين ترتيب 15 به 15 و بالاتر .
اما اگر شركت بخواهد به نفرات بيشتري كه ما وارد سيستم مي كنيم پورسانت هاي بيشتر و بيشتري بدهد ورشكست مي شود . شركت اومده و يك سوپاپ اطميناني قرار داده كه در يك روز بيشتر از 450 دلار به ما نمي دهد .
زماني اين اتفاق مي افتد كه ما 45 نفر در سمت راست و 45 نفر در سمت چپ در يك روز وارد سيستم بكنيم . كه اصطلاحا” flashout مي شويم .
و آرزوي هر فردي كه وارد Network مي شود flashout يعني رسيدن به سقف درآمد 450 دلار در روز است . در واقع با flash شدن ما بازنشسته مي شويم و هر روز 450 دلار مي گيريم.
كاتالوگ بسته توضيح روي وايت برد .

صفحه 13
    ما به شما بعد از وارد شدن و ثبت نام يك سري جزواتي مي دهيم . جزوه معرفي به دوستان كه درواقع قواعد اصل كار را به شما نشان مي دهد مثلا” چگونه دوستان خود را دعوت كنيد . و يك كپي از كاتالوگ و توضيح آن براي تمرين كردن جزوه نحوه استفاده از سايت – سئوالات متداول : مثلا” چگونه مي توان به شركت اعتماد كرد CD هاي آموزشي ، ليست كه طبق آن دوستانتان را براساس امتيازات به سيستم معرفي مي كنيد . و جلسات هفتگي و پرزنت كردن جاي شما تا دو هفته. خوب با اين همه حمايت ها شما چقدر وقت لازم داريد كه فقط 2 نفر از دوستانتان را وارد سيستم كنيد . منتظر جواب .
خوب فرض مي كنيم در بدبينانه ترين حالت شما در عرض يك ماه دو نفر را وارد سيستم كنيد و ديگر هيچ فعاليتي نكنيد . كه 90% افراد در عرض يك ماه حداقل 20 به 20 بودن . و دوستان شما هم يك ماه وقت داشته باشن و فقط 2 نفر را وارد سيستم كنن .
اشاره به ( stage )  پس در ماه اول شما يك  1 به 1 زده ايد و 30 دلار دريافت كرده ايد در ماه بعد هر كدام از دوستان شما دو نفر را وارد سيستم كنند و ديگر هيچ فعاليتي نكنند پس شما يك 2 به 2 زده ايد و پول دريافت نمي كنيد .
در ماه سوم دوستان شما دو نفر را وارد سيستم كنند يك 4 به 4 زده اند و 2 نفر كه از قبل طلبكار بودن پس يك  6 به 6 زده ايد و 60 دلار پورسانت گرفتيد و از اين 4 نفر هركدام دو نفر را درماه بعد وارد سيستم كنن . شما يك 8 به 8 زده ايد و 60 دلار پورسانت گرفتيد و 2 نفر در هر طرف طلبكاريد و اين 8 نفر در ماه بعد هر كدام 2 نفر را وارد سيستم كنن 16 به 16 زده ايد . 2 نفر كه طلبكار بوديد در واقع 18 به 18 پس 180 دلار دريافت مي كنيد .
همانطور كه مي بينيد درآمد شما يكدفعه 3 برابر شد پس اين سيستم سيستمي سريع براي پولدار شدن نيست بلكه سيستمي مطمئن براي پولدار شدن است .
به همين ترتيب 32-64-128 و شما در 12 ماه  ، 20 ميليون دريافت كرده ايد و جشن فلش آوت خود را نيز گرفتيد و اگر درآمد 12 ماه را جمع كنيم 950/40 دلار مي شود كه معادل 36 ميليون تومان است پول زيادي است در بدبينانه ترين حالت . خوب مي خوام بدبينانه ترش هم بكنم اگر 80% از اين دوستان ما نتوانند فعاليت كنند و فقط 20% از آنها فعاليت كنن 20% از 36 ميليون تومان مي شود 7 ميليون كه تقريبا” ماهي 600 هزار تومان كه پول زيادي است . ما فقط با 55000 تومان شروع كرديم . اگر كسي بخواهد ماهي 600 هزار تومان درآمد داشته باشد حداقل 30 ميليون سرمايه لازم است .
صفحه 16-17
صفحه 18 . توضيح در جلسه
صفحه 19 : اما خريد طلاي شركت (وايت برد)

فرض مي كنيم كه شما وارد سيستم شده ايد و تعادل 2500 به 5000 داريد .
خوب شما به ازاي 2500 به 2500 تقريبا” 25 ميليون دريافت كرده ايد اما 2500 در سمت راست خود طلبكار هستيد .
خوب به نظر شما چه كار كنيم تا تعادل 5000 به 5000 برسد .
چه طوره يك سهم از اين زير بخريم و دوباره فعاليت كنيم .

يا ورودي جديد در زير 2500 نفر وارد كنيم .
اما شركت يك راه بهتر جلوي پايه ما قرار داده ما مي توانيم يك سهم بين خودمان و اولين ورودي بزنيم .
كه يك سمت آن 2500 نقر
و سمت ديگر آن صفر نفر وجود دارد كه ديگر احتياجي به حفظ تعادل نيست .
خوب ما فعاليت خود را شروع مي كنيم و 2500 نفر ديگر وارد سيستم مي كنيم پس يك 2500 به 2500 زديم و 25 ميليون ديگر دريافت كرده و همچنين يك 2500 به 2500 كه طلبكار بوديم را نيز آزاد كرده و 25 ميليون ديگر دريافت مي كنيم پس درآمد ما 3 برابر شد 75 ميليون تومان
صفحه 20
Plan هاي شركت كه plan ما A3-3 است كه 60 دلار ورودي 30و دلار به ازاي 3 به 3 پورسانت مي گيريم كه كارشناس هاي شركت به اين نتيجه رسيدن كه به دليل بالا بودن نرخ دلار در كشور ما اين سيستم در ايران مناسب تر است .

 


منابع :


 
طراحی سایت : سایت سازان