میهن داکیومنت بزرگترین مرجع و مرکز دانلود پایان نامه (متن کامل فرمت ورد) فروش پایان نامه - خرید پایان نامه (کاردانی ، کارشناسی)همه رشته ها
حقوق اقتصاد مدیریت روانشناسی ریاضی تربیت بدنی کامپیوتر نرم افزار و سخت افزار عمران معماری برق صنایع غذایی علوم اجتماعی هنر علوم سیاسی فیزیک مکانیک حسابداری

تبلیغات کلیکی - افزایش رتبه گوگل

اگهی رایگان

پروژه كارآفريني


کد محصول : 10001825 نوع فایل : word تعداد صفحات : 41 صفحه قیمت محصول : 5000 تومان تعداد بازدید 965

فهرست مطالب و صفحات نخست


كارآفريني

فهرست مطالب
شرح كسب و كار
امكان سنجي
اهداف
ماهيت
كليدهاي موفقيت
محصولات يا خدمات
منابع انساني
منابع فيزيكي
طرح بازاريابي
طرح مالي / مشخصات
نمودار
جدول
ضمائم
 
شرح كسب و كار
يك حسابدار متخصص در آينده مي تواند مدير مالي يك سازمان يا شرت گردد يعني مي تواند به مديريت يك شركت ايده بدهد كه منابع موجود شده را در چه راههايي سرمايه گذاري كند.
حسابداري يك سيستم اطلاعاتي است كه با فراهم كردن اطلاعات لازم كمك مي كند تا سرمايه گذارها اعتبار دهندگان نسبت به مسائل اقتصادي تصميم بهتري بگيرند.
نكته حسابداري از جمله رشته هايي است از داوطلبان هر سه گروه رياضي تجربي و انساني دانشجو مي پذيرد.
حسابداري به منظور جوابگويي به نيازهاي انساني به وجود آمده به همين دليل با گذشت زمان به موازات گسترش فعاليت هاي اقتصادي هدفها و روش هاي حسابداري براي جلوگيري به نيازهاي اطلاعاتي توسعه يافته.
 
امكان نسبي اهداف
ماموريت : رد و بدل كردن پول كه مانند بانك يك موسسه كار مي كند حقوق كاركنان و پاداش آنها را تاييد مي كند و به كاركنان مي دهد و محاسبه سد و زيان يك موسسه
 
كليدهاي موفقيت
انجام كارها به طور دقيق و منظم و سريع و وارد نمودن به كار خود و زير نظريه حسابداران
 
فهرست مطالب
هدف از ترجمه – ويژگي محصولات / محدوديت هاي محصولات تعهدات شركت / مجوز و حقوق
6 محصولات / خدمات
 
شرح محصولات و خدمات
هدف از توليد
 
محدوديت محصولات و خدمات:
ما با تعهدات كتبي كه به داوطلبان مي دهيد مي خواهيم كه آنها به تعهدات خود عمل كنند . و در صورت عمل نكردن به آن از كلاسها محروم مي شوند.
خانم ها بايد پوشش مناسب داشته باشند و غيبت بيش از 3 بايد تجديددوره شود.
 
فهرست مطالب
منبع انساني – ساختار مديريت
نيروي انساني مورد نياز – چگونگي استخدام – نمودار سازماني
 
فهرست مطالب 4 : منابع فيزيكي – فرايند توليد
تجهيزات – مكان كسب و كار    كروكي استقرار تجهيزات
مواد اوليه – توسعه كسب و كار
 
فهرست مطالب 5: طرح بازاريابي / مشخصات رقبا / بازار هدف و مشتريان – شيوه قيمتگذاري – قيمت محصولات – كانال توزيع محصولات و خدمات – تبليغات / خدمات پس از فروش / مكان فروش
 
طرح بازاريابي :
داشتن رفتار خوب با مشتريان در راهنمايي آنها و كمك به آنها تصميم گيري بهتر و گذاشتن يك جلسه مشاوره رايگان
آموزش سريع و تكرار ميزان يادگيري را افزايش مي دهد . داشتن يك آموزشگاه شيك و مشتري پسند. و نصب يك تابلو زيبا
 
مشخصات رقبا:
درباره ي رقباتحقيق كنيم و اطلاعاتي بدست آوريم براي به دست آوردن يك بازار خوب بايد روش ها و انديشه هاي نوي را به كاربرد تا ميزان مشتري راافزايش داد.
با استفاده از يك بازار خوب بايدنياز مشتري راشناخت و براي رفع آن كوشيد.
 
شيوه قيمت گذاري
ارائه خدمت خوب و به سرعت به مشتري ميزان مراجعه كنندگان براي يادگيري – ميزان ساعت كاربري آموزش دادن جزوه
 
قيمت محصولات:
بر اساس ميزان ساعت تدريس و استفاده از تجهيزات مانند ماژيك و كاغذ – براي گرفتن امتحان مصرف برق – اجاره
 
كانال توزيع محصولات:
ارائه مطالب آموزشي به مشتريان در آموزشگاه + ارائه مطالب آموزشي به مشتريان در منزل به طور خصوصي
 
فهرست مطالب:
روش تامين منابع مالي – وام بانكي بدهي – دارايي – هزينه استهلاك – هزينه صورت حساب هزينه / قيمت محصولات / تحليل نقطه سر به سر / پيش بيني ميزان درآمد / پيش بيني ميزان سود / ترازنامه
 
تامين منابع مالي:
از طريق وام بانكي و قرض از دوستان و هديه از والدين
 
وام بانكي:
براي گرفتن وام نياز به سند و ضامن است.
 
بدهي:
حقوقي مالي اش ضايعه از مالك نيست به دارايي هاي يك واحد اقتصادي مانند طلب ديگران از ما دوام از بانك
 
دارايي:
انتظار مي رود در آينده منفعت را براي واحد اقتصادي ايجاد كند انواع دارايي : جاري – ثابت
 
هزينه:
مخارجي كه براي ارائه خدمت به مشتريان و كسب درآمد متصل مي شود هزينه باعث كاهش سرمايه مانند ه حقوق
 
قيمت محصولات:
استاد ساعتي    7000
جزوه    3000
كامپيوتر    20000
ثبت نام    30000

 
تحليل نقطه سر به سر
هزينه ثابت
هزينه متغير - فروش
 
پيش بيني ميزان درآمد:
پيش بيني هزينه بستگي به معلمان و نحوه‌ي آموزش و مبلغ هزينه دارد.
 
پيش بيني سود:
براي پيش بيني سود بايد درآمد بدست آمده را از هزينه سر ميكند.
سود = هزينه – درآمد
 
تقدير و تشكر
حمد و سپاس ايزد منان را كه با الطاف بيكران خود اين توفيق را به ما ارزاني داشت تا بتوانيم راه ارتقاي دانش عمومي فرهنگ اين مرز و بوم در زمينه تحقيق پر شده كارآفريني گامهايي برداشته و در انجام رسالتي كه بر عهده داريم مؤثر واقع شويم.
با تشكر و سپاس از استاد گرامي سركار خانم شايگان كه با راهنمايي روشنفكرانه خود و سعه‌ي صدر و حسن اخلاق در مراحل مختلف اين پژوهش كمال مساعدت را فرمودند.
 
تقديم به :
پدر و مادرمان كه ميراث عشق را از آنها به يادگار داريم و
استاد گرامي مان خانم شايگان
 
ترازنامه
دارايي ها:
ساختمان 20000000
اثاثه 1000000
ملزومات 400000
شهريه دريافت 30000000    بدهي:
وام پرداختني 3000000
حساب پرداختني 700000
سرمايه 2000000
 
صورتحساب هزينه
هزينه برق            100.000 ريال
هزينه آب            50.000 ريال
هزينه نظافت        10000 ريال
هزينه معلمين        400000 ريال
هزينه لوازم تحرير    5000 ريال

طرح مالي:
دريافتوام به مبلغ 3000000 از بانك ملي ايران شعبه 130 نارمك و قرار شدن اقساط آن طي 12 ماه پرداخت شود.
 
گزارش و خلاصه كار:
پيشرفت فزايند فن آوري از يك سر زندگي انسان را بهبود بخشيده و مشكلات بزرگي را از سر راه بشر برداشته و از سوي ديگر سبب گسترش سازمانها شده و اداره‌ي امور جامعه را پيچيده گردانيده است اداره ي بهتر امور و راز موفقيت اين سازمانها در گروه افزايش بهره بري و تحقق اثر بخشي مي باشد و از بالاتر امروز بهره بري به ثروت ملل تبديل گشته است افزايش در بهره بري سازماني نيز نيازمند آموزش پيوسته ومستمر است همانگونه كه حسابداري به عنوان يك ابزار از نگهداري حساب درآمدهاي حكومتي در دوران باستان تا رشد بازرگاني در دوران آغازين سرمايه داران و نيز از پديدآوردن حسابداران دو طرفه وسيله ي دوكاپاچيولي در سده پانزدهم ميلادي تا روشهاي هزينه يابي بهاي تمام شده كالا و خدمات توليدي  در زمان انقلاب صنعتي به كار گرفته شده است، امروزه نيز وسيله كارآمدي براي تدارك و پردازش اطلاعات مورد نياز مديران به منظور تصميم گيري داهيانه به كار مي رود بدين سان امروز حسابداري مي تواند با نگاشتن واقعي نتيجه فعاليتهاي مالي موسسات منجر به برقراري عدالت مالياتي شده و در نتيجه عدالت اجتماعي را محقق گرداند دانش حسابداري در مهين ما با وجود تلاش خستگي ناپذير پيش گامان و پيش كسوتان آن جوان بوده ورهروان آن در آغاز راه قرار دارند زيرا هنوز بستري فكري لازم براي به كار گيري اصول و روشهاي پذيرفته شده حسابداري در سطح جامعه ايجاد نگرديده است هنوز شمار زيادي از اشخاص (حقيقي و حقوقي) با درآمدهاي سرشار (حساب سازان) را به حسابداران برتر مي دانند و به همين دليل است كه ماليات دهندگان واقعي جامعه را حقوق بگيران و كساني تشكيل مي دهند كه داراي درآمدهاي مناسب بوده و دستگاه ماليات گيرنده از ميزان درآمد آنها آگاهي كامل دارد برقراري عدالت مالياتي در سايه قوانين و مقررات عادلانه و آگاهي كامل دولت از ميزان درآمد واقعي اشخاص امكان پذير خواهد بود كه آن هم فقط با استفاده از آموزش و به كار بردن دانش حسابداري تحقق مي يابد و ناگزير اين كار در آينده اي نه چندان دور عملي خواهد شد زيرا مردم علاقه مند و پي گيري برقراري عدالت اجتماعي هستند.
 
مقدمه
ايجاد و توسعه روزافزون موسسات بزرگ بازرگاني، توليدي و صنعتي ،عمومي يكي از خصوصيات بارز عصر ماست. تمايل شديد ملت ها به بالا بردن سطح زندگي و استفاده از وسائل ماشيني و پيشرفت سريع اقتصاد و صنعت در كشورهاي خود در اين ماجراي سهم عمده اي دارد. روزي نيست كه صدها شركت و كارخانه بزرگ در سراسر جهان، به خصوص در ممالك در حال توسعه تاسيس نشود.
با به وجود آمدن تأسيسات و سازمانهاي بزرگ انتفاعي و عام المنفعه اداره صحيح اين قبيل مؤسسات نيز اهميت و ارج بيشتري مي يابد امروزه كمتر كسي ممكن است در لزوم تخصص در فن اداره اموريا آنچه به زبانهاي فرانسه و انگليسي administration ناميده ميشود. و شعب مختلفه آن ترديد كند.
مديران مؤسسات بزرگ بي نياز از آشنايي با حسابداري و اصول و مفاهيم آن، نيستند. اين احتياج مخصوصاً در سازمانهاي خصوصي و انتفاعي بيشتر احساس مي شود. در حقيقت مي توان حسابداري را زبان مشترك سوداگران ومديران و مشتريان مؤسسات بازرگاني و نبض اين قبيل سازمانها دانست. نتايج حاصل از عمليات حسابداريست كه خطاها و نقائص عملكرد گذشته را آشكار مي سازد و راهنماي برنامه هاي آينده است. براي اجراي موفقيت آميز برنامه هاي يك سازمان بايد در طرح و اجراي اين برنامه ها از ارقام و اعدادي كه حسابداري عرضه مي دارد استفاده كامل بشود. سيستم حسابداري چون يك حرارت سنج دقيق در هر زمان وضع مالي و قدرت اقتصادي يك موسسه را نشان مي دهد.
بسيارند كساني كه مديريت و هدايت مؤسسات بزرگ خصوصي و يا عمومي را به عهده دارند ولي از ارزش واقعي و اهميت گزارشهاي مالي و صورتحسابها در حيات و اداره امور سازمانهيا خودآگاه نيستند در حاليكه شايد برخي از آنان در موارد بسيار از اطلاعاتي كه سيستم حسابداري و اين صورت حسابها گزارشها عرضه ميدارد در اخذ تصميمات اداري ياري مي جويند حتي گروهي از حسابداران نيز بر اين حقيقت واقف نيستند.
 
مفاهيم اساسي و حيطه حسابداري
مروري بر سير تحويل تاريخي حسابداري:
حسابداري با تمدن همزاد است و به اندازه تمدن بشري قدمت دارد. حسابداري همپا و همراه ساير دانشهاي فني ، در گذر زمان در پاسخ به نيازهاي فزايند و گوناگون بشري رشد و تكامل يافته و به صورت ابزاري كارآمد در خدمت پيشرفت و توسعه اقتصادي – اجتماعي جوامع مختلف قرار گرفته است. جريان شتاب آميز پيشرفت و توسعه تمدن در پهنه جهان، تحولاتي بنيادي رخ داده كه ميتواند مبناي دوره بندي پيشرفت حسابداري نيز قرا رگيرد و در اينجا كوشش به آن است كه راه تصويري ساده از مراحل تحويل حسابداري ارائه شود.

ماهيت و موارد استفاده از سيستم حسابداري
هنوز هم در غالب سازمانها، اعم از خصوصي و عمومي نتيجه عمليات حسابداري، يعني صورتحسابها و گزارشهاي مالي ، فقط فهرستي از ارقام و اعدادي تلقي مي شود كه حاكي از دريافت و پرداخت وجوه و چگونگي عمليات گذشته مي‌باشد؛  و يا اينكه گزارشهاي مذكور منحصراً وسيله اي براي كنترل صحت و صداقت مأموران به شمار مي رود.
آنچه كمتر در ايران مورد توجه قرار مي گيرد اهميت فراوان اين گزارشها و اطلاعات حاصله از آنهادر تصميمات مديران و مسؤولان امور مؤسسات و ساير افراد و مقامات ذيعلاقه مي‌باشد.

تعريف حسابداري
حسابداري عبارت است از فن ثبت، طبقه بندي و تلخيص فعاليتهاي مالي يك مؤسسه در قالب اعداد قابل سنجش به پول، و تفسير نتايج حاصله از بررسي اعداد.
تعريف فعاليتهاي مالي
منظور از فعاليتهاي مالي عبارت از فعاليتهائيست كه به نحوي از انحاء موجب تغييراتي در دارائي،بدهي، و يا سرمايه يك شخص يا يك مؤسسه مي‌شود. فعاليتهاي مالي هر مؤسسه اساس و مبناي عمليات حسابداري آن مؤسسه محسوب مي شود. اين فعاليتها اكثراً شامل تعدادي داد و ستد يامعامله مي‌باشد. معامله عبارت است از مبادله كالا با خدمت يا خدمت باپول؛ و يا مبادله كالا با كالا ، كالا با خدمت، يا خدمت با خدمت، رايج ترين نوع معاملات در دنياي امروز همان مبادله كالا يا خدمت با پول، و يا به عبارت ساده تر دريافت آن و يا خريد كالا و خدمت و فروش آنها است.
از نظر حسابداري مي‌توان معاملات را «وقايع، تغييرات و شرائطي» دانست كه «مستلزم تغيير موجودي دو يا چند حساب» مي‌شود البته به طوري كه بعداً خواهيم ديد، تعريف اخير شامل ثبت تصحيح اشتباهات، عمليات مربوط به بستن حسابها در پايان دوره مالي، و نظاير آن در دفتر نمي‌باشد. با ثبت ارقام مذكور نيز تغييراتي در موجودي برخي از حسابها حاصل مي‌آيد در حاليكه در حقيقت دادو ستد جديدي واقع نشده است.
نتيجه معاملات و عمليات مالي هر مؤسسه بايد به طور مرتب و دقيق در دفاتر حساب ثبت و در حسابهاي مربوط منعكس شود. در عمل كسانيكه در يك سازمان مسؤول انجام معاملات هستندشخصاً اعداد مربوط را در دفاتر ثبت نمي كنند؛ و يا اينكه اگر هم انجام معاملات و ثبت حسابها به عهده شخص واحد سپرده شده است؛ براي وي مقدور نيست كه هر معامله را بلافاصله در اوراق و در دفاتر حساب ثبت كند. لذا هر داد و ستد و جزئيات آن بايد بر روي سند يا مدركي منعكس شود تا سند مذكور به عنوان مأخذ ثبت ارقام در دفاتر مورد مورد استفاده حسابدار قرارگيرد. تهيه و تنظيم چنين مدارك و اسناد در حسابداري داراي لزوم و اهميت بسيار است.
 


منابع :


 
طراحی سایت : سایت سازان