میهن داکیومنت بزرگترین مرجع و مرکز دانلود پایان نامه (متن کامل فرمت ورد) فروش پایان نامه - خرید پایان نامه (کاردانی ، کارشناسی)همه رشته ها
حقوق اقتصاد مدیریت روانشناسی ریاضی تربیت بدنی کامپیوتر نرم افزار و سخت افزار عمران معماری برق صنایع غذایی علوم اجتماعی هنر علوم سیاسی فیزیک مکانیک حسابداری

تبلیغات کلیکی - افزایش رتبه گوگل

اگهی رایگان

دانلود پایان نامه افزایش بهره‌وری شخصی و مدیریت استرس


کد محصول : 10002104 نوع فایل : word تعداد صفحات : 41 صفحه قیمت محصول : 5000 تومان تعداد بازدید 979

فهرست مطالب و صفحات نخست


جنیفر جانسن حالا یک استراتژیت برای شرکت جانسن در سانتاکلوز کالیفرنیاست. جانس می‌گوید من حدود 15 سال یک مبارز شرکت بودم. وقتی برای اولین بار دانشگاه را ترک کردم، بلافاصله در اولین شغلم در ناول وافتح در پروو اتاه به مدت 80 ساعت شروع به کار کردم. او بعنوان یک ویراستار 22 ساله یک خبرنامه خانگی شرکت را به یک مجله مشتری پسند بین المللی تبدیل کرد که ناول در سه سال اخیر به شرکت مک گروهیل 10 میلیون دلار فروخته بود. جانسن شبهایی را به یاد می‌آورد که تا ساعت 2 بعد از نصف شب در اداره می‌ماند و صبح روز بعد ساعت 8 در سرکارش حاضر می‌شد. او می‌گوید من فکر می‌کنم این تلاش‌ها یعنی اینکه من دین خود را به زندگیم ادا کردم و این نتیجه آن باعث پیشرفت آهنگ حرکت من در زندگیم شد. بعد از اینکه او یک شغل دیگر در موسسه دیگری گرفت ازدواج کرد و صاحب فرزندانی شد، اما اوضاع داشت دگرگون می‌شد. او 19 ماه پیش را وقتی که زندگی و کارش باهم تداخل پیدا کردند را خوب به یاد می‌آورد. همسرش، اسکات که یکی از روسای سه شرکت بازاریابی بین المللی بود و در حال سفر برگشت از ژاپن بود. برنامه این بود که من بچه‌ها در فرودگاه به او بسپارم و من سپس بلیط هواپیما برای سواحل شرق بگیرم و بروم. هواپیما همسرم 20 دقیقه تاخیر داشت. به محض اینکه او رسید بچه‌ها را‌به او‌سپردم و‌به سرعت هواپیمای خود را گرفتم و چمدان‌هایم را به سرعت به دنبالم می‌کشاندم. در پرواز در حالیکه بشدت خسته بود، جانسن خودش فهمید که نامه استعفا بنویسد. او می‌گوید: در حالیکه این نامه را می‌نویسم خنده تلخی می‌کند زیرا روشن است که چه قدر من مورد نیاز شما هستم. جانسن سپس از شرکت خودش شروع می‌کند یک سازمان بازاریابی واقعی که یک 17 نفر پیمانکار دارد که بیشتر خانم سراسر شور هستند. بیشتر آنها در موقعیت بسیار سخت بودند که بین زندگی‌شان بطوریکه جانسن است تعادل برقرار کنند. جانسن می‌گوید من زنان بسیاری را دیدم که مجبور بودند بین کارشان و مراقبت از خانواده یکی را انتخاب کنند زیرا شرکت آنها قابل انعطاف و تغییر نبود. من دنیایی را می‌بینم که کارمندان بعد از اینکه خودشان را با کارشان تطبیق دادند مجبورند که دوباره زندگی خود را با کار خود تنظیم کنند و کار آنها همه چیز آنها را تعیین می‌کند. مبارز قبلی شرکت فقط توضیح می‌دهد، کسی که کارش را در شرکت شروع کرده بود، ارتباط بین عادتهای کاری و استرس را نشان می‌دهد. وقتی کارش طاقت فرسا می‌شود، سطح استرس او به حدی بالا می‌رود که به مرز سوختن و انفجار می‌رسد. تنها با دادن مرحله بنیادی از عوض کردن شغل‌ها او می‌تواند از موقعیت استرس زا نجات پیدا کند. زنان دیگری نیز با این مشکل که کارشان طاقت فرسا مواجه‌اند مگر اینکه عادتهای کاری خوب و درست و مدیریت زمان را برای اینکه کار را در زمان کمتری انجام دهند، توسعه و بهبود بخشند. در این بخش ما روشهایی را برای هم بهبود بهره‌وری و هم بهبود مدیریت استرس توضیح می‌دهیم زیرا این دو به تغذیه و سلامت مربوط می‌شدند.

اگر شما خوب سازماندهی کنید، شما از بسیاری از استرس‌ها و منفی که ریشه‌ها در آن از احساساتی که شما از کارتان و از کنترل خارج شدن زندگیتان است اجتناب می‌کنید. اگر سطح استرس شما در سطح خوبی باشد می‌توانند بهتر روی کارتان تمرکز کنید و خلاق و بارور شوید. تاکید بخش آخر این کتاب مدیریت خودتان است نه مدیریت دیگران یا مدیریت شغل دیگران اگر شما کارتان را تحت کنترل و مدیریت استرس درنیاورید، بعید به نظر می‌رسد که بتوانید مدیر موثر و رهبری کارآمد شوید.

 

- بهبود عادتهای کاری و مدیریت زمان

بهره‌وری شخصی بالا‌منجر به‌نتایج مثبت مثل درآمد بالا، مسئولیت بیشتر و تشخیص می‌شود. علاوه بر این، در عصر خطی و کوچک کردن کاربرد اساس تحکیم شرکت، تقاضا برای بهره‌وری بیشتر بین کارکنان مدیر بالاتر نمی‌رود. بالا بردن بهره‌وری مثل طراحان روزانه در حال فروش در یک میزان ثبت شده است. بهره‌وری شغلی بالا مهم است زیرا به شما این اجازه را می‌دهد که وقت بیشتری برای زندگی شخصی‌تان داشته باشید. بعلاوه بهره‌وری بالا به کاهش استرس ایجاد شده وقتی که فشار کاری از کنترل خارج می‌شود کمک می‌کند. در‌اینجا ما‌بهبود بهره‌وری بوسیله‌بهبود عادتهای کاری و مدیریت زمان را توضیح می‌دهیم. در بخش آینده بهبود بهره‌وری از منظر کاهش طفره رفتن از کار برداشت می‌شود.

توسعه یک ماموریت یا رسالت، اهداف و یک حسن اخلاقی قوی کاری برای شروع کار یعنی سازماندهی بهتر و بهره‌وری شخصی لازم است که شخص موردنظر یک هدف و ارزشهایی را داشته باشد. فرض کنید که شخصی می‌گوید: ماموریت من در زندگی رئیس یک اداره مهم شدن، همسر و والدین مفید بودن است. این ماموریت به عنوان یک قطب‌نما فعالیتهای شخص را جهت می‌دهد که به سمت توسعه شهرت که منجر به پیشرفت در ریاست او می‌شود کمک می‌کند. اهداف خیلی مشخص‌تر و مهم‌تر از ماموریت‌ها هستند و ماموریت‌ها را حمایت می‌کنند اما تاثیر آنها یکی است برای مثال شخصی که به سوالها جواب می‌دهد باید هدف برای خود تعیین کند که وقتی 75 سوال از مشتری‌های مختلف مطرح می‌شود و این سوالها در اینترنت جمع شده بتواند در پایان روز جواب بدهد. انجام این حجم کار در امروز گام دیگری است به سمت پیشرفت و ترقی در سرپرست شدن. اخلاق شغلی نیز ارتباط نزدیکی با بوجود آوردن اهداف دارد. یک شرکت به شان و ارزش اعتقاد دارد. پرورش دادن یک حسن اخلاقی قوی کاری حتی بیشتر از اهداف می‌توان بهره‌وری بوجود آورد. این کار منجر به عادتهای کاری خوب می‌شود اما مستلزم ایجاد تعهد در کیفیت بالا نمی‌شود. یک شخصی با اخلاق شغلی قوی به کیفیت فکر می‌کند و باعث بالا رفتن انگیزه می‌شود و از فعالیتهایی که باعث هدر رفتن وقت می‌شود می‌کاهد.


منابع :


 
طراحی سایت : سایت سازان