میهن داکیومنت بزرگترین مرجع و مرکز دانلود پایان نامه (متن کامل فرمت ورد) فروش پایان نامه - خرید پایان نامه (کاردانی ، کارشناسی)همه رشته ها
حقوق اقتصاد مدیریت روانشناسی ریاضی تربیت بدنی کامپیوتر نرم افزار و سخت افزار عمران معماری برق صنایع غذایی علوم اجتماعی هنر علوم سیاسی فیزیک مکانیک حسابداری

تبلیغات کلیکی - افزایش رتبه گوگل

اگهی رایگان

دانلودمقاله تحول در شناخت درآمد


کد محصول : 10002113 نوع فایل : word تعداد صفحات : 19 صفحه قیمت محصول : رایگان تعداد بازدید 990

دانلودرایگان فایل رمز فایل : m1d2113

فهرست مطالب و صفحات نخست


جهان جديد و هوشمند تراشه‌هايRFID

جولاي 2006 سالها قبل Kaching يك دفتر ثبت نقدي كه از نظر شناسايي زمان درآمد مناسب بود علامتگذاري و مشخص نمود. با ورود تراشه‌هاي تشخيص فركانس راديويي (RFID) شناخت درآمد در آينده ممكن است تنها با يك بيپ Beep صورت گيرد.

پيشرفت در تكنولوژي، مانند تراشه‌هاي RFID بوسيله FASB در چارچوب مفهومي مشخص شده بود. در بيانيه شماره 5 حسابداري مالي «شناخت و اندازه گيري در صورتهاي مالي واحدهاي تجاري» آمده كه «شناخت ضوابط و رهنمودها در اين بيانيه بطور كلي بر پايه رويه‌هاي جاري و بدون توجه تغييرات اصلاحي است. بسته آنها نبايستي از امكان انجام تغييرات آينده به عنوان رويه معمول بهره ببرند. FASB قصد دارد تغييرات بعدي كه بصورت تدريجي اتفاق مي‌افتد راه تكاملي براي تغييرات مشخص شده قبلي شود.

ديدگاه FASB در مورد تغييرات «تدريجي تكاملي» در مورد بعضي زمانها نظير توليد كامپيوترهاي شخصي IBM نوشته شده است. چه چيزي بررسي گرديده كه زمان مانند تكامل تغيير مي‌كند و امروز به شكل فضاي مارپيچي نور پيدا كرده است. شناخت درآمد ممكن است در جهان امروزه منتظر حركت و تغيير به صورت سريع باشد.

 

 

تراشه‌هاي RFID

اين تراشه‌ها انتقال دهنده‌هاي ذره‌اي هستند كه در يك زمان بسيار كوتاه داده‌ها را منتشر نمايند به نوعي تنها در عرض چند فوت چنانچه يك تراشه يك قسمت مخصوص خواننده را عبور مي‌دهد. اطلاعات روي تراشه ثبت شده و به يك كامپيوتر انتقال پيدا مي‌كند. در حالي كه مي‌تواند موارد ديگري نظير مكان تراشه، و ماهيت اقلامي كه به آن ضميمه شده يا به عبارت ديگر به آن الصاق گرديده را منتقل نمايند. تراشه‌هاي RFID يك مزيت نسبت به بار كد دارند و آن اينكه باركد به آساني صدمه ديده و از كار مي‌افتد.

در سال 2004، فروشگاههاي وال مارت اعلام كرد كه با همكاري هشت فروشنده بزرگ اقدام به تست تراشه‌هاي RFID در تعداد محدودي از امكانات خود نموده است. شركت براي رهايي از نسبت آن به عنوان «دوران جديد در مديريت زنجيره ملزومات» فشار مي‌آورد. بر طبق گفته وال مارت تكنولوژي تراشه‌هاي RFID يك خرده فروش را قادر مي‌سازد تا موارد شخصي از يك محصول را تعيين كند مثل تاريخ انقضا و ساير داده‌هاي مهم در مورد هر واحد محصول (بار كد به خرده فروش اجازه مي‌دهد تا اطلاعات را در مورد يك محصول بداند نه در مورد يك واحد آن) اين تراشه‌ها همچنين قادر به تعيين چندين نوع متفاوت محصول در يك پالت حمل كالا هستند.

يك پالت در حال رسيدن از يك مركزتوزيع مي‌تواند بطور اتوماتيك خوانده شود همچنانكه از وسيله نقليه تحويل دهنده انتقال يافت. جعبه‌هاي تكي بر روي پالتها پس از بيان مركز توزيع حركت داده مي‌شود و دوباره نوع آن تعيين ميشود و سپس آنها بارگيري شده و جهت حمل به بازارهاي خرده فروشي آماده ميشوند. نهايتاً، سطح موجوديهاي فروشگاه بطور اتوماتيك به روز مي‌شود.

وال مارت اولين تمركز براي بر چسب زدن پالتها و موارد فروش را انتخاب نمود. به عنوان يك آزمايش اساسي اين تراشه‌ها در بسته‌هاي مصرف تكي به خوبي جواب دادند. چنانكه حركت يك محصول مي‌تواند توسط قسمت تحويل و فروش مشاهده شود. و برداشت محصول توسط مشتري نيز نمايان است. البته احتمالا يك سيستم مشخص كننده محصول در فروشگاه جهت فروش و روشهاي جديد كنترل داخلي نيز بايستي وجود داشته باشد.

 

 

مثالي از تأخير شناخت درآمد

در تكنولوژي‌هاي زير تراشه‌ها، گزارش سالانه 2001 MTI، بحثي در مورد شناخت درآمد قابل اثبات كاربردي در مورد كميسيون بورس اوراق بهادار پديد آورد بخش اول اين گزارش در مورد شناخت درآمد بدين شرح است كه در مورد وضعيتي است كه توزيع كنندگان داراي حق برگشت كالا هستند.

هنگامي كه توزيع كنندگان داراي حق برگشت كالا و حق حفاظتي قيمت هستند. شركت تاصلي بايستي تا فروش كالا توسط توزيع كننده به مشتري نهايي، شناخت درآمد را به تاخير انداز. به محض انتقال كالا توسط شركت اصلي به توزيع كننده داراي حق برگشت كالا و حفاظت قيمت حسابي تحت حسابهاي دريافتي ايجاد مي‌شود. و مقدار كالا از حساب موجودي‌ها خارج مي‌شود، فروش معوق شده و حاشيه سود تحت يك بدهي جاري انعكاس مي‌يابد تا وقتي كه كالا توسط توزيع كننده به مشتريانش فروخته شود بر مبناي اين تشريح روش، ثبت روزنامه اين رويداد مي‌تواند نمايش داده شود.

فروش MTI به توزيع كنندگان داراي حق بازگشت كالا بود و مبناي شناخت درآمد بر اساس گزارشهاي رسيده از توزيع كنندگان در مورد فروش نهايي كالا به مشتريان جهت استفاده بود. بنابراين عنوان زماني كه محصول از فروشنده به خريدار منتقل مي‌شود همراه با مزايا و مخاطرات محصول چندان مشخص نيست و تأخير در شناخت درآمد نيز چندان دقيق نيست. بعلاوه جمع حسابهاي دريافتي ايجاد شده توسط فروشندگان مطابق با بستانكاران معمولي واحد تجاري بدون توجه به تاريخ تأخير شناخت درآمد توسط كارخانه است.

در مورد اينكه چه زماني كالاي توليدي در كارخانه تحويل توزيع كننده شده ابهام وجود دارد مخصوصاً چه زماني مي‌تواند و يا بايستي بهاي كالا را به كارخانه توليد كننده پرداخت نمايد؟ به نظر مي‌رسد كه يك مفهوم تحت گزارش براي كارخانه‌ها وجود دارد و بنابراين بر اساس آن تاخير در شناخت درآمد توسط توليد كننده صورت مي‌گيرد. در وضعيتي مشابه، توليد كننده قادر به كسب سود ناشي از شناخت درآمد زيادي شود به شرطي كه تراشه‌هاي RFID به محصولاتش الحاق شده و آنها پيامي را به توليد كننده ارسال كنند، البته بايستي يك طرح منبع جهت اتصال توليد كننده و توزيع كننده (يك سيستم) پايه گذاري شود، (سيستم ERP) كه به محض اينكه فرآيند فروش به مشتري كامل شد علائمي ارسال كند. اين علائم حاوي اطلاعاتي براي توليد كننده است مثلاً تاريخ فروش، محصول توليدي، تعداد محصول و حتي شماره سريال آن قلم محصول

اين انتقال اتوماتيك اطلاعات مي‌تواند روش تماس توزيع كننده با توليد كننده و دادن اطلاعات در مورد فروش محصول را منتفي نمايد. فرآيند تماس مي‌تواند برنامه ريزي شود تا محدود به خواندن اطلاعات از تراشه‌هاي نصب شده به محصولات باشد (شامل مشخصات محصول، تعداد محصول، شماره سريال، و تعداد) و با اطلاعات بدست آمده در نقطه فروش تركيب شود (تاريخ فروش)

دستيابي به اطلاعات توزيع كننده در ارتباط با فروش كاملا امكان پذير است بدين صورت  كه توليد كننده بايستي پورتاي از سيستم ERP توزيع كننده در اختيار داشته باشد. اين پورتال محدود توليد كننده را قادر مي‌سازد در زمان واقعي، اطلاعاتي را در مورد زمان فروش هر كدام از محصولات توليدي‌اش دريافت كند. به محض دريافت اطلاعات فروش سيستم ERP توليد كننده مي‌تواند ثبت روزنامه فروش را انجام دهد. بهاي تمام شده كالاي فروش رفته و سود معوق فروش بدهكار مي‌شود و درآمد بستانكار مي‌شود.

 


منابع :


 
طراحی سایت : سایت سازان