میهن داکیومنت بزرگترین مرجع و مرکز دانلود پایان نامه (متن کامل فرمت ورد) فروش پایان نامه - خرید پایان نامه (کاردانی ، کارشناسی)همه رشته ها
حقوق اقتصاد مدیریت روانشناسی ریاضی تربیت بدنی کامپیوتر نرم افزار و سخت افزار عمران معماری برق صنایع غذایی علوم اجتماعی هنر علوم سیاسی فیزیک مکانیک حسابداری

تبلیغات کلیکی - افزایش رتبه گوگل

اگهی رایگان

دانلود مقاله مدیریت محتوا


کد محصول : 10002143 نوع فایل : word تعداد صفحات : 15 صفحه قیمت محصول : رایگان تعداد بازدید 979

دانلودرایگان فایل رمز فایل : m3d2143

فهرست مطالب و صفحات نخست


وظایف سیستم های مدیریت محتوا و در اصل نحوه مدیریت محتوا در joomla  می پردازد . همچنین چگونگی مدیریت محتوای وارد شده در سایت مورد بررسی قرار می گیرد .

شما بعد از مطالعه این فصل ، مطالب زیر را یاد خواهید گرفت :

 

*وارد کردن محتوا از طریق بخش ها

* طبقه ها و بخش ها

 

* مدیر محتوای ایستاتیک

 

* پارامترهای محتوا و ...

این فصل روی یکی از مهمترین کارهایی که بوسیله cms انجام می شود بحث می کند .منوی content شامل فهرست محتوای همه مناطق است . ساختار محتوا در joomla بصورت شکل زیر سازماندهی شده است :

این ساختار قابل قیاس با درخت دایرکتوری روی هارددیسک تان است . با توجه به مثال می توانید بخش ها و طبقه های زیادی را اضافه کنید .

اگر شما بصورت جداگانه عناصر را آرشیو بندی کنید ، ساختار بصورت کامل به آرشیو منتقل می شود .

این ساختار ثابت ( ساختار محتوا در بالا ) مزیت ها و معایبی دارد بزرگترین مزیت آن به نظر ما این است که یک ساختار از پیش تعیین شده است و بدین گونه مدیر باید به یک سلسله مراتب معین را رعایت کند .این باعث می شود که مدیر به آسانی بتواند دید کلی از وب سایت خود داشته باشد .

عیب ساختار دو مرحله بالا ، این هست که قابل تغییر نیست و تعدادی از مدیران در وب سایت های شخصی شان ، احساس محدودیت می کنند .

منوی محتوا( (content menu ، فضاهای کاری متفاوت آماده ای را برای کار روی محتوا و ساختارها در اختیار شما قرار می دهد .

وارد کردن محتوا از طریق بخش

محتوا توسط هر بخش مرتب شده و در گام بعدی ، توسط طبقه ها سازماندهی می شود .

Section

در زیرقسمت محتوا بوسیله منوی section همه بخش های آماده نشان داده سده اند . میتوانید بر حسب تمایل ، بخش های زیادی را اضافه نمایید .

Category

در زیر قسمت هر بخش ، شما دوباره لیستی از طبقات موجود را پیدا می کنید ، می توانید روی این طبقه ها کار کنید .

اضافه کردن و ویرایش طبقات هر بخش (  add/edit section category )

در اینجا می توانید با کلیک کردن new یک طبقه جدید ایجاد کنید . ما طبقه joomla book را برای مثال ایجاد کرده و در ادامه بکار می بریم .

* category title  : عنوان طبقه که در خط عنوان جستجو گر ظاهر می شود .

category name  : نام طبقه ای که روی سایت نشان داده خواهد شد .

* section : باید مشخص کرد که طبقه در کدام بخش ایجاد شود ، در مثال ما طبقه را در بخش اخبار ایجاد کرده ایم .

* Image : اینجا شما می توانید تصویری را که در مواقع دسترسی به سایت نشان داده می شود انتخاب کنید تصویر در دایرکتوری ریشه در media manager است . ( images / stories) ما articles . jqg را انتخاب کرده ایم .

*  Image position : اینجا شما می توانید جهت و موقعیت تصویر را انتخاب کنید .

* ordering : در این سفارش طبقه تعیین می شود ، در این حالت طبقه یک عنصر جدید است که در آخر بطور پیش فرض وارد می شود .

* access level : سطح دسترسی نشان می دهد که چه کسی می تواند دسترسی به این عنصر داشته باشد ؟

*  published  : این گزینه باعث می شود که طبقه فورا منتشر شود .

*  description : در این فضا توصیفی برای طبقه وارد می شود . اگر شما ویرایشگر WYSIWYG را در site| global configuration |site انتخاب کرده باشید ( به بخش global configuration در فصل 4 مراجعه کنید ) این قسمت دارای تصاویر برجسته خواهد بود .

شما می توانید تنها پارامترهایی را که با یکبار کلیک کردن ذخیره شده اند ، برای این طبقه در نظر بگیرید . در category manager کار خود را به پایان رسانده و هم اکنون joomlabook جدید را در لیست نام طبقات موجود خواهید دید .

·                                                        content Item : بعد از اینکه ما یک طبقه جدید را ایجاد کردیم ، می خواهیم محتوایی را در این طبقه قرار دهیم .content | content by selection را کلیک کنید .

هم اکنون قدم در content Items manager گذاشته شده اید و می توانید چهار استاندارد وارد شده در داده های نمونه joomla را ببینید .

New را کلیک کنید ، دستورالعملی در فضای کاری  content item نشان داده می شود :

در اینجا یک فرم شامل چندین ناحیه خواهید دید. محتوای اصلی مورد نظر شما همانطور که از شکل هویدا است ، در صفحه سمت راست چندین نوار با پارامترهای متفاوت هستند . کافی است که طرف چپ را در این موقع با نوشتن اطلاعاتی تکمیل کنید .

Title: عنوان قسمت اطلاعات

Title alias : اسم مستعار عنوان

Section : اینجا می توانید بخشی را که پیام در آن نشان داده می شود select new انتخاب کنید .

Category : بستگی به بخش انتخاب شده ، طبقه های موجود نمایش داده می شوند .joomlabook را انتخاب کنید .

Intro text\main text : اینجا شما اطلاعات اصلی تان را وارد می کنید .Intro متنی دارد که تکمیل شده است .متن اصلی اختیاری است. با کلیک روی preview شما می توانید پیش نمایشی از متن تان را در یک پنجره جستجوگر ببینید تا از کاستی ها و نحوه نمایش آن اطلاعاتی بدست آورید .

هم اکنون برای وارد کردن اطلاعات جدید ، در منوی joomla book در زبانه link to menu کلیک کنید .

اگر شما منوی joomla book را انتخاب کرده و link to menuرا کلیک کنید ، لیستی از منوهای آماده را در این حالت خواهید دید .

این صفحه به تازگی ایجاد شده است و شما در قسمت پایین تر صفحه ، لینک های موجود در منو و اطلاعات تان را خواهید دید که در منوی اضافه شده است .save را کلیک کنید . اگر سایت تان را بررسی کنید ، متوجه خواهید شد که منوی joomla book یک ورودی اضافی دارد .

بعد از کلیک روی ورودی ، اطلاعات تان را خواهید دید :

All content Items

منوی All content Items شما را به  content Items manager راهنمایی می کند .

Content Items manager  

 

 

Content Items manager  ایستگاه مرکزی برای پیکر بندی همه انواع محتوا ها است .شما می توانید محتوای نمایش داده شده بوسیله بخش و طبقه را فیلتر کنید و نویسنده تحت سه حالت اطلاعات را وارد می کند . بعلاوه ، شما یک فیلد جستجو خواهید یافت که می توانید عنوان ها را با آن جستجو کنید . در قسمت پایین تر صفحه موجود ، نوار جهت یابی است که با کمک آن می توانید محتویات قسمت های مختلف را ببینید . در لیست انتخاب ، شما می توانید تعدادی از ورودی هایی را که می خواهید ببینید ، انتخاب کنید . تنظیماتی که شما در site| globanl cofiguration |site وارد کردید بطور پیش فرض اعمال می شود . لیست توسط عنوان ، طبقه و نویسنده مرتب می شود .

 


منابع :


 
طراحی سایت : سایت سازان