میهن داکیومنت بزرگترین مرجع و مرکز دانلود پایان نامه (متن کامل فرمت ورد) فروش پایان نامه - خرید پایان نامه (کاردانی ، کارشناسی)همه رشته ها
حقوق اقتصاد مدیریت روانشناسی ریاضی تربیت بدنی کامپیوتر نرم افزار و سخت افزار عمران معماری برق صنایع غذایی علوم اجتماعی هنر علوم سیاسی فیزیک مکانیک حسابداری

تبلیغات کلیکی - افزایش رتبه گوگل

اگهی رایگان

دانلود پروژه دو جنبه از XSL : تبديلات XSL و اشياء قالب بندي XSL


کد محصول : 10002168 نوع فایل : word تعداد صفحات : 37 صفحه قیمت محصول : رایگان تعداد بازدید 968

دانلودرایگان فایل رمز فایل : m1d2168

فهرست مطالب و صفحات نخست


XSL، در واقع داراي دو راستا مي باشد، تبديلات XSL يا XSLT (نگارش 1.0 كه يك معرفي W3C است و نگارش 1.1 كه ارائه شده است) و اشياء قالب بندي XSL يا XSLFO. هر كدام هنگامي كه واردكار با داده هاي XML مي شوند، براي انجام وظايف متفاوتي طراحي مي شوند.

XSLT اجازه مي دهد محتواي XML را بگيريم و به هر شكل ديگري تغيير دهيم، ممكن است آن شكل ديگر، يك صفحة XTML يك فايل متني يا حتي يك سند XML ديگر باشد. مي توانيم محتوايي كه مي خواهيم نمايش داده شود را انتخاب كنيم و محتوا را اضافه كنيم يا حتي محتوايي را كه آنجا وجود دارد اجرا كنيم. XSLT با تبديل XML به HTML و افزودن اطلاعات شيوه CSS عمل مي كند بلكه اساس آن CSS است و اساساً از همان صفحات و مقادير استفاده مي كند. در اين صورت چه نيازي به آن داريم؟ چرا منحصراً از CSS استفاده نكنيم؟ يكي از نكات قوت XML، اين است كه مي توان در محيطهاي مختلف از آن استفاده كرد، نه تنها در مرورگر. به همين دليل است خود را در موقعيتي ببينيد كه محيط كاري شما، كد XML را مي شناسد ولي از HTML كه در برگيرندة اطلاعات شيوه است يا به آن مراجعه مي كند، چيزي متوجه نمي شود.

اشياء قالب بندي XSL به عنوان بخشي از «درخت نتيجه» كه بعد از تبديل به دست مي آيد، مي باشد، و مي توانند توسط هر برنامه كاربردي كه از آن پشتيباني كند، پردازش شود.

 

آماده سازي

براي استفاده از معرفي لازم است آخرين نگارش MSXML3 دريافت شود.

نصب  MSXML3

 

با وجود اينكه، دريافت و نصب MSXML3 شايد بسيار راحت به نظر برسد، گزارشات بسيار زياد از سيستم ها رسيده است كه پردازش كل XSL بعد از عمليات نصب، متوقف مي شود. كاربران دو گزينه انتخابي دارند:

 

نصب MSXML3 در مد "side- by- side" كه پيش فرض مي باشد. ابتدا از ايجاد backup در C;\windows\system\MSXML.DDL مطمئن شويد. اگر اين فايل خراب شد و پردازش XSL متوقف گشت، بايد با جايگذاري backup، حداقل اجازة استفاده از گزينة انتخابي زير را بدهد.

ادامه نصب پيش فرض و استفاده از پيش نويس كاري، اكثر اطلاعاتي كه در اين متن تحت پوشش قرار گرفته، براي هر دو حالت يكي هستند و ما فقط به يك استثنايي كه در آنجا مثل هم نيستند، اشاره خواهيم كرد. بعداً، هنگامي كه به پردازش XSLT روي سرويس دهنده (به جاي سرويس گيرنده) مي پردازيم، مي توانيم از معرفي كامل آن براي توليد صفحات XHTML استفاده كنيم كه در اين صورت لازم نيست در هنگام ساخت برنامة كاربردي خود، نگران پشتيباني مرورگر از XSL باشيم.

نصب MSXML3 از مراحل زير است:

1 مطمئن باشيد كه بر روي ماشين خود برنامة Windows Installer داريد. مي توان از اين آدرس آن را دريافت كرد:

http:\www.microsoft.com/msdwnload/

اين نرم افزار را نصب كنيد، مرورگر را ببنديد و دوباره آن را باز كنيد.

2 نرم افراز را از روي اينترنت دريافت كنيد. ما همراه اينترنت اكسپلرر  از نگارش منتشر شده MSXML3 استفاده مي كنيم كه اين نرم افزار در آدرس زير پيدا مي شود:

http:\msdn.microsoft. com/

هشدار: اگر نگارش قبلي MSXML را نصب كرده باشيد، شايد لازم باشد آن را در اينجا ارتقا دهيد. زيرا بعضي از نتايجي كه در اين فصل خواهيم ديد، با نگارشهاي قبلي متفاوت است.

3- از C:/windows/system/MSXL.DDL يك كپي به عنوان backup بگيريد، همان طور كه قبلاً به آن اشاره شد.

4 با دو بار كليك كردن روي فايل msxm13.exe فايل دريافت شده از روي اينترنت را اجرا كنيد.

5 گاهي اوقات، در صورتي كه پيش فرض، مد "side-by-side" باشد (كه DLL قبلي را دست نخورده نگه مي دارد) ممكن است نصب كامل نشود. شايد لازم باشد كه يك فايل نصب ديگر، xmlinst.exe را اجرا كنيد. كه آن را مي توان از آدرس زير دريافت كرد:

http:\msdn.microsoft. com/downloads/default.asp?URL=/

cod\sample.asp?url=/msdn-files/027/001/469/msdncompositedoc.xml

پس از اينكه آن را دريافت كرديد، روي آن دوباره كليك كنيد تا از حالت فشرده خارج شود. توجه داشته باشيد كه در كجا از حالت فشرده آن را خارج كرده ايد. در پنجرة اعلان فرمان (Commad Prompt) به آن شاخه برويد و اين را تايپ كنيد:

Xmlipst

در اين صورت، نصب كامل خواهد شد.

هشدار: با وجود اين، مايكروسافت هنوز هم هشدار مي دهد كه بعضي از سيستم هاي ممكن است بعد از اجراي xmlinst.exe ناپايدار شوند. پس تنها در صورتي كه نمي توانيد براي گذراندن تست به زير، به مرحلة نصب برسيد، آن را اجرا كنيد. براي خنثي كردن اثرات xmlinst.exe پيشنهاد مي شود به شاخة مناسب برويد و تايپ كنيد:

umlinst /u


 

معرفي جاوا

شايد توجه كرده باشيد كه تا به حال دربارة اينكه از چه سيستم عاملي استفاده مي كنيم، صحبت نكرده ايم، زيرا هيچ فرقي نمي كند. XML تنها متن است و بر روي هر سيستم عاملي كه بتوان يك فايل متني ساخت، مي تواند ساخته شود.

به هر حال معمولاً برنامه نويسي واقعي، محدودكننده تر از آن است. علاوه بر اين، شما هنوز نمي توانيد برنامه اي مثلاً براي اَپل مكينتاش بنويسيد و آن را به همان شكل در ويندوز 98 اجرا كيند.

البته، اين مساله به خوبي اصلاح شده است. عملكرد داخلي هر سيستم عامل و كامپيوتري با بقيه متفاوت است، بنابراين يك برنامه حتماً بايد زبان مناسب براي صحبت كردن با آنها را مي دانست. همچنين ممكن است تصور كنيد، اين كار با طبيعت وب چندان سازگار نيست، چون وب جايي است كه يك مطلب بايد بتواند به طور مجازي از طريق هر نوع سيستمي مورد دسترسي قرار گيرد. بنابراين، قبل از اينكه فردي بخواهد يك زبان فراگير و جهاني پيشنهاد كند، تنها اين مساله مهم بود.

در اين حالت، آن فرد شركت Sun Microsystems بود. سان پيش از آنكه اعلام كند كه روي جاوا (زبان برنامه نويسي كه در محيطهاي مختلف قابل اجراست) كار مي كند در حيطة كاري اينترنت وجهة خوبي داشت. زيرا در آن زمان، تمام سرويس دهنده هاي اينترنت روي سيستم عاملي به نام يونيكس اجرا مي شدند و درصد بالايي از آنها از سولاريس (نمونه اي از يونيكس شركت سان) استفاده مي كردند.

 


منابع :


 
طراحی سایت : سایت سازان