میهن داکیومنت بزرگترین مرجع و مرکز دانلود پایان نامه (متن کامل فرمت ورد) فروش پایان نامه - خرید پایان نامه (کاردانی ، کارشناسی)همه رشته ها
حقوق اقتصاد مدیریت روانشناسی ریاضی تربیت بدنی کامپیوتر نرم افزار و سخت افزار عمران معماری برق صنایع غذایی علوم اجتماعی هنر علوم سیاسی فیزیک مکانیک حسابداری

تبلیغات کلیکی - افزایش رتبه گوگل

اگهی رایگان

کار اموزی نظريه هاي سازمان و مديريت و مقايسه آنها با عملكرد شركت صانع گيتي


کد محصول : 1000324 نوع فایل : word تعداد صفحات : 8 صفحه قیمت محصول : رایگان تعداد بازدید 974

دانلودرایگان فایل رمز فایل : m3d324

فهرست مطالب و صفحات نخست


نظريه هاي سازمان و مديريت و مقايسه آنها با عملكرد شركت صانع گيتي


مقدمه :
امروزه سازمانها با شرايط محيطي و فن آوري مختلف روبرو هستند و مديراني موفق هستند كه بتوانند شرايط درون سازماني خود را به خوبي تشخيص داده و همچنين با بهره مندي از مهمترين نظريه ها و اصول مديريت ، از مناسب ترين آنها به منظور افزايش بهره وري و حفظ حيات سازمان خود استفاده كنند زيرا بكارگيري صحيح نظريه ها و اصول مختلف در شرايط محيطي مختلف هنر مديريت است .
اين مجموعه براي استفاده كنندگان در مقطع كارداني و بر اساس سر فصل ( گزارش كار آموزي ) جمع آوري شده كه در آن مهمترين نظريه هاي سازمان و مديريت و مقايسه آنها با عملكرد شركت صانع گيتي ارائه گرديده است .
فصل اول :
تاريخچه محل كارآموزي و دواير مديريتهاي زير مجموعه :
شركت صانع گيتي در سال 1375 تاسيس شد و تاريخ بهره برداري آن 15/5/81 بود كه محصول آن توليد ورق مي باشد .
شركت :
به علت محرمانه بودن رويت اساسنامه از نظر مسئولين مربوطه ممكن نبود .

خدمات رفاهي و بيمه پرسنلي :
اين كارخانه خدمات و رفاهي مناسب و رفاهي خوبي نسبت به شركت هاي موجود در منطقه ارائه مي كند كه عبارتنداز : سرويس اياب ذهاب ، تحويل غذاي روزانه ( شام ناهار و چاي ) و رستوران كارخانه به كل پرسنل ، پرداخت وام ضروري ، پاداش هاي موردي ، لوازم ايمني ، اختصاص اماكني از قبيل نمازخانه ، رختكن به كارگران و هديه هاي مديريتي كارخانه هر 6 ماه يك بار به مديران . بيمه و خدمات پرسنلي هم طبق قانون پرداخت مي شود و كليه كاركنان اين واحد  تحت پوشش بيمه تامين اجتماعي هستند .

نيروهاي انساني در محل كارآموزي :
وضعيت نيروي انساني به تفكيك از لحاظ تعداد در مديريت ها و دواير و ساير سطوح سازماني از نظر جنسيت ، تحصيلات ، وضعيت تاهل ، سنوات ، كاري ، سن و وضعيت حقوق و مزايا و غيره .
در اين واحد صنعتي كل پرسنل 45 نفر ، 40 نفر مرد با آمار دفتر مركزي و 5 نفر زن مشغول بكار هستند كه 35 نفر مستقيماً در توليد و بقيه در قسمت پشتيباني هستند .

سطح سواد :
فوق ليسانس دو نفر – ليسلنس 5 نفر مي باشند ديپلم 30 نفر و زير ديپلم 8 نفر مي باشند.
تعدا متاهلين : 38 نفر
تعداد مجردين : 7 نفر مي باشد .
 
وضعيت حقوق و مزايا :
كارگران بر حسب قانون كار حقوق دريافت مي كنند . مسئولين و سرپرستان طبق قانون كار و افزايش حقوق و بنابر تصميم مديريت كارخانه و بر مبناي نوع شغل و مدارك تحصيلي حقوق دريافت مي كند .

تنظيم گروههاي شغلي در محل كارآموزي :
تنظيم گروههاي شغلي و تهيه نمودار به تفكيك در روابط با موارد فوق و ارائه

ضروري ، وام ، حق جذب ، تغييرات ماهانه همراه با جدول موجود در قوانين و مقررات و جداول محل كارآموزي و مقايسه آنها با هم .
حقوق و نظام پرداخت اين واحد به حق بيمه طبق قانون كار پرداخت مي شود و يك چهارم حقوق به عنوان مساعده در 15 هر ماه و بقيه حقوق در پايان ماه پرداخت مي شود . نحوه پرداخت به كارگران از طريق حساب بانكي اعمال مي شود به اين صوذرت كه براي تمام كارگران حساب پس انداز ايجاد مي شود و حقوق به حساب آنهاواريز و تز طريق دفترچه يا كارت اعتباري دريافت مي شود . پرداخت وام هاي خريد خودرو وام ضروري و خريد خط تلفن همراه در اين واحد صورت گرفته است . به طوريكه وام ضروري به صورت نوبتي نسبت به ورود كارخانه كاركنان پرداخت مي شود و به صورت اقساطي از حقوق كسر مي شود . وام خودرو به سرپرستان و مهندسين پرداخت مي شود .
صدور احكام :
نحوه صدور احكام داخلي كاركنان و نحوه اعطاي رتبه ، مرتبه ، گروه ، درجه خدمتي ، ارتقا حقوقي حق جذب و غيره از بالاترين رده ت پايين ترين رده آن در محل كارآموزي به همراه فرمهاي مربوطه . چون طبقه بندي مشاغل در اين واحد صورت نگرفته اعطاي رتبه و درجه و ارتقاي حقوقي صدور احكام و غيره از طريق تشخيص مديريت داخلي كارخانه انجام مي شود .

روش نگهداري موجودي كالا و ارزيابي آنها :
قيمت بر اساس روش ميانگين و مستقيم است و بر اساس روش fifo  و lifo ارزيابي مي گردد .
نحوه ثبت حسابها در حسابداري بازرگاني صنعتي و سر فصل حساب ها در محل كارآموزي . سيستم به صورت كامپيوتري مي باشد و دفاتر در دفتر مركزي شركت به صورت ولتي نيز نوشته مي شود كه از اشتباه و از بين رفتن اطلاعات جلوگيري مي شود.
نحوه يا صلاح حسابها در دوره مالي مانند محاسبه و ذخيره استهلاك و انوع دارايي ها و غيره .
تنظيم صورت مغايرات بانكي، تراز آزمايشي ،صورت حساب سود و زيان ، تراز نامه ، كاربرگ ده ستوني ، صورت حساب سرمايه ، صورت سود انباشته ، نحوه ي تقسيم سود و زيان ، نحوه ي تقسيم اظهار نامه مالياتي ، نحوه ي تنظيم گردش وجوه نقد ، نحوه ي تنظيم صورت تغييرات در وضعيت مالي .

همانطور كه گفته شد دفاتر حسابداري عمدتاً در دفتر مركزي انجام مي شود و سيستم حسابداري و عمليات فوق الذكر كامپيوتري و دستي انجام مي شود . نحوه ي خريد مواد ، كالا ، تداركات در مل كارآموزي .    

مراحل توليد در محل كارآموزي :
واحد ساخت پس از دريافت مواد مورد نياز تاييد شده q.c از انبار مواد با فرمولهاي ويژه ساخت محصول كالا را در مخازن موجود مي سازد و نمونه آن را تحويل آزمايشگاه داده و پس از تاييد درستي و سالم بودن كالاي ساخته شده بعد از اين مراحل كالا توسط واحد توليد و با دستگاههاي مخصوص بسته بندي مي شود و بعد از تاييد واحد كنترل كيفيت تحويل انبار محصول ساخته شده مي گردد.

فصل سوم
مقايسه و تجزيه و تحليل :
  دوره كارآموزي اينجانب در شركت صانع گيتي حدوداً 40 روز بطول انجاميد و با توجه به اينكه صانع گيتي يك مجموعه متوسط و مستقل مي باشد توانست مفهوم كلي يك سازمان را بطور عملي به ما بشناساند .

در مورد تقسيم كار و طبقه بندي وظايف هم بايد گفت كليه وظايف كاركنان و كارگران و تمامي پرسنل به وظايف خود آگاه هستند .
چرخش شغلي در قسمت توليد مشاهده مي شود به طوريكه كارگران در خط توليد توان اشتغال را دارند و اين مسئله خود توسعه شغلي را نيز شامل مي شود .

 


منابع :


 
طراحی سایت : سایت سازان