میهن داکیومنت                میهن داکیومنت                      میهن داکیومنت              میهن داکیومنت

مرکز دانلود پایان نامه ، پروژه ، روش تحقیق ، مقاله 


میهن داک - میهن داکیومنت

کار اموزی نظريه هاي سازمان و مديريت و مقايسه آنها با عملكرد شركت صانع گيتي


کد محصول : 1000324 نوع فایل : word تعداد صفحات : 8 صفحه قیمت محصول : رایگان تعداد بازدید 418

دانلودرایگان فایل رمز فایل : m3d324

فهرست مطالب و صفحات نخست


نظريه هاي سازمان و مديريت و مقايسه آنها با عملكرد شركت صانع گيتي


مقدمه :
امروزه سازمانها با شرايط محيطي و فن آوري مختلف روبرو هستند و مديراني موفق هستند كه بتوانند شرايط درون سازماني خود را به خوبي تشخيص داده و همچنين با بهره مندي از مهمترين نظريه ها و اصول مديريت ، از مناسب ترين آنها به منظور افزايش بهره وري و حفظ حيات سازمان خود استفاده كنند زيرا بكارگيري صحيح نظريه ها و اصول مختلف در شرايط محيطي مختلف هنر مديريت است .
اين مجموعه براي استفاده كنندگان در مقطع كارداني و بر اساس سر فصل ( گزارش كار آموزي ) جمع آوري شده كه در آن مهمترين نظريه هاي سازمان و مديريت و مقايسه آنها با عملكرد شركت صانع گيتي ارائه گرديده است .
فصل اول :
تاريخچه محل كارآموزي و دواير مديريتهاي زير مجموعه :
شركت صانع گيتي در سال 1375 تاسيس شد و تاريخ بهره برداري آن 15/5/81 بود كه محصول آن توليد ورق مي باشد .
شركت :
به علت محرمانه بودن رويت اساسنامه از نظر مسئولين مربوطه ممكن نبود .

خدمات رفاهي و بيمه پرسنلي :
اين كارخانه خدمات و رفاهي مناسب و رفاهي خوبي نسبت به شركت هاي موجود در منطقه ارائه مي كند كه عبارتنداز : سرويس اياب ذهاب ، تحويل غذاي روزانه ( شام ناهار و چاي ) و رستوران كارخانه به كل پرسنل ، پرداخت وام ضروري ، پاداش هاي موردي ، لوازم ايمني ، اختصاص اماكني از قبيل نمازخانه ، رختكن به كارگران و هديه هاي مديريتي كارخانه هر 6 ماه يك بار به مديران . بيمه و خدمات پرسنلي هم طبق قانون پرداخت مي شود و كليه كاركنان اين واحد  تحت پوشش بيمه تامين اجتماعي هستند .

نيروهاي انساني در محل كارآموزي :
وضعيت نيروي انساني به تفكيك از لحاظ تعداد در مديريت ها و دواير و ساير سطوح سازماني از نظر جنسيت ، تحصيلات ، وضعيت تاهل ، سنوات ، كاري ، سن و وضعيت حقوق و مزايا و غيره .
در اين واحد صنعتي كل پرسنل 45 نفر ، 40 نفر مرد با آمار دفتر مركزي و 5 نفر زن مشغول بكار هستند كه 35 نفر مستقيماً در توليد و بقيه در قسمت پشتيباني هستند .

سطح سواد :
فوق ليسانس دو نفر – ليسلنس 5 نفر مي باشند ديپلم 30 نفر و زير ديپلم 8 نفر مي باشند.
تعدا متاهلين : 38 نفر
تعداد مجردين : 7 نفر مي باشد .
 
وضعيت حقوق و مزايا :
كارگران بر حسب قانون كار حقوق دريافت مي كنند . مسئولين و سرپرستان طبق قانون كار و افزايش حقوق و بنابر تصميم مديريت كارخانه و بر مبناي نوع شغل و مدارك تحصيلي حقوق دريافت مي كند .

تنظيم گروههاي شغلي در محل كارآموزي :
تنظيم گروههاي شغلي و تهيه نمودار به تفكيك در روابط با موارد فوق و ارائه

ضروري ، وام ، حق جذب ، تغييرات ماهانه همراه با جدول موجود در قوانين و مقررات و جداول محل كارآموزي و مقايسه آنها با هم .
حقوق و نظام پرداخت اين واحد به حق بيمه طبق قانون كار پرداخت مي شود و يك چهارم حقوق به عنوان مساعده در 15 هر ماه و بقيه حقوق در پايان ماه پرداخت مي شود . نحوه پرداخت به كارگران از طريق حساب بانكي اعمال مي شود به اين صوذرت كه براي تمام كارگران حساب پس انداز ايجاد مي شود و حقوق به حساب آنهاواريز و تز طريق دفترچه يا كارت اعتباري دريافت مي شود . پرداخت وام هاي خريد خودرو وام ضروري و خريد خط تلفن همراه در اين واحد صورت گرفته است . به طوريكه وام ضروري به صورت نوبتي نسبت به ورود كارخانه كاركنان پرداخت مي شود و به صورت اقساطي از حقوق كسر مي شود . وام خودرو به سرپرستان و مهندسين پرداخت مي شود .
صدور احكام :
نحوه صدور احكام داخلي كاركنان و نحوه اعطاي رتبه ، مرتبه ، گروه ، درجه خدمتي ، ارتقا حقوقي حق جذب و غيره از بالاترين رده ت پايين ترين رده آن در محل كارآموزي به همراه فرمهاي مربوطه . چون طبقه بندي مشاغل در اين واحد صورت نگرفته اعطاي رتبه و درجه و ارتقاي حقوقي صدور احكام و غيره از طريق تشخيص مديريت داخلي كارخانه انجام مي شود .

روش نگهداري موجودي كالا و ارزيابي آنها :
قيمت بر اساس روش ميانگين و مستقيم است و بر اساس روش fifo  و lifo ارزيابي مي گردد .
نحوه ثبت حسابها در حسابداري بازرگاني صنعتي و سر فصل حساب ها در محل كارآموزي . سيستم به صورت كامپيوتري مي باشد و دفاتر در دفتر مركزي شركت به صورت ولتي نيز نوشته مي شود كه از اشتباه و از بين رفتن اطلاعات جلوگيري مي شود.
نحوه يا صلاح حسابها در دوره مالي مانند محاسبه و ذخيره استهلاك و انوع دارايي ها و غيره .
تنظيم صورت مغايرات بانكي، تراز آزمايشي ،صورت حساب سود و زيان ، تراز نامه ، كاربرگ ده ستوني ، صورت حساب سرمايه ، صورت سود انباشته ، نحوه ي تقسيم سود و زيان ، نحوه ي تقسيم اظهار نامه مالياتي ، نحوه ي تنظيم گردش وجوه نقد ، نحوه ي تنظيم صورت تغييرات در وضعيت مالي .

همانطور كه گفته شد دفاتر حسابداري عمدتاً در دفتر مركزي انجام مي شود و سيستم حسابداري و عمليات فوق الذكر كامپيوتري و دستي انجام مي شود . نحوه ي خريد مواد ، كالا ، تداركات در مل كارآموزي .    

مراحل توليد در محل كارآموزي :
واحد ساخت پس از دريافت مواد مورد نياز تاييد شده q.c از انبار مواد با فرمولهاي ويژه ساخت محصول كالا را در مخازن موجود مي سازد و نمونه آن را تحويل آزمايشگاه داده و پس از تاييد درستي و سالم بودن كالاي ساخته شده بعد از اين مراحل كالا توسط واحد توليد و با دستگاههاي مخصوص بسته بندي مي شود و بعد از تاييد واحد كنترل كيفيت تحويل انبار محصول ساخته شده مي گردد.

فصل سوم
مقايسه و تجزيه و تحليل :
  دوره كارآموزي اينجانب در شركت صانع گيتي حدوداً 40 روز بطول انجاميد و با توجه به اينكه صانع گيتي يك مجموعه متوسط و مستقل مي باشد توانست مفهوم كلي يك سازمان را بطور عملي به ما بشناساند .

در مورد تقسيم كار و طبقه بندي وظايف هم بايد گفت كليه وظايف كاركنان و كارگران و تمامي پرسنل به وظايف خود آگاه هستند .
چرخش شغلي در قسمت توليد مشاهده مي شود به طوريكه كارگران در خط توليد توان اشتغال را دارند و اين مسئله خود توسعه شغلي را نيز شامل مي شود .

 


منابع :


دانلود پایان نامه,خرید پایان نامه,فروش پایان نامه,پایان نامه,آرشیو پایان نامه,پایان نامه عمران,پایان نامه روانشناسی,

پایان نامه حقوق,پایان نامه اقتصاد,پایان نامه برق,پایان نامه معدن, پایان نامه کارشناسی ,پایان نامه صنایع,پایان نامه علوم سیاسی ، پایان نامه کاردانی

طراحی سایت : سایت سازان