میهن داکیومنت بزرگترین مرجع و مرکز دانلود پایان نامه (متن کامل فرمت ورد) فروش پایان نامه - خرید پایان نامه (کاردانی ، کارشناسی)همه رشته ها
حقوق اقتصاد مدیریت روانشناسی ریاضی تربیت بدنی کامپیوتر نرم افزار و سخت افزار عمران معماری برق صنایع غذایی علوم اجتماعی هنر علوم سیاسی فیزیک مکانیک حسابداری

تبلیغات کلیکی - افزایش رتبه گوگل

اگهی رایگان

گزارش کارآموزی شرکت پی ریزان نمونه


کد محصول : 1000338 نوع فایل : word تعداد صفحات : 15 صفحه قیمت محصول : 1000 تومان تعداد بازدید 959

فهرست مطالب و صفحات نخست


گزارش کارآموزی شرکت پی ریزان نمونه

فهرست
مقدمه ...............................................................................1
آشنایی با عملکردهای شرکت ....................................................3
مختصری از وظایف مهندسین....................................................4
روش انجام مناقصه ...............................................................5
آماده سازی محل کار .............................................................6
چگونگی تنظیم صورت وضعیت کارها ........................................7
برآورد مخارج ساختمانی ........................................................8
بیمه کارهای ساختمانی ...........................................................10
آشنایی با ماشین آلات موجمود در شرکت.....................................13
آشنایی با مصالح موجود در شرکت.............................................15
عکسهایی از عملیات اجرای شرکت
نمونه ای از اتودهای طرحها

مقدمه:
خدایا هرچه دانستم، محتاج تر شدم و آنچه از فضل و کرم خود در کلام علم بر من ارزانی داشته ای حریص تر گشتم. پس کاری کن تا در ورطه هلاک نلغزم و راهی جز رضای تو نپویم. چرا که هر بنده ای از تو بی نیاز نتواند شد.

من شرکت مهندسين مشاور مديريت طرح فراگستر را به عنوان کارورزی خود انتخاب نموده ام.
شرکت مهندسين مشاور مديريت طرح فراگستر در سال 1378 تأسیس گردیده است. این شرکت جزء سهامی خاص بوده و به مدیریت مهندس پور كاشانى می باشد.
این شرکت در این راستا پروژه های بزرگی را انجام داده است و در عصر حاضر یک شرکت پیمانکار هنگامی میتواند در کارهایش موفق باشد که بتواند قبل ازهر چیزی شناختهای لازم را در اداره امور شرکت داشته باشد و مسئولین متخصص و با تجربه کافی را برای اداره امور مختلف آن برگزینند.
من در این پروژه سعی کرده ام تا با مراحل مختلف کارهای ساختمانی آشنا شوم که این بر تجربه و تخصص من در حرفه معماری بیفزاید.
در خاتمه از کلیه همکاران و دوستان بخصوص مهندس پور كاشانى که در گردآوری این پروژه نهایت همکاری را با اینجانب داشته اند، صمیمانه تشکر و قدردانی می نمایم.

آشنایی با عملکردهای شرکت:
پروژه هایی که شرکت مهندسين مشاور مديريت طرح فراگستر انجام داده است به صورت زیر می باشد.
ساختمان امور آب 3 طبقه اسکلت فلزی – مجتمع ورزشی بانوان الوند شامل استخر، جکوزی، سالن و ... با اعتباری بالغ بر 5/1 میلیارد تومان – ساختمان اداری راه و ترابری رشت– جدول گذاری شهر – آسفالت شهرک صنعتی - جدول گذاری و آسفالت شهر - احداث دیوار سنگی رودخانه الوند با اعتباری بالغ بر 100 میلیون تومان – احداث زمین چمن و سالن ورزشی– احداث اداره راه سازی شهر رشت- احداث ساختمان اداری شهر رشت در 4 طبقه – احداث ساختمان اداری شهرک صنعتی شماره 1 (شامل: رستوران – تالار- آمفی تئاتر و دفتر شرکت ها)– احداث پلهای شهرک صنعتی.

و در حال حاضر پروژه های زیر را در دست اجرا دارد.
احداث مسجد و خوابگاه دانشگاه رشت – احداث بانک صادرات رشت

مختصری از وظایف مهندسین:
وقتی یک پروژه در دست اجرا قرار می گیرد، مهندسین ابتدا یک سری مطالعات مقدماتی را انجام می دهند سپس شناسایی و بررسی اولیه زمین مورد نظر – بررسی مصالح ساختمانی – تهیه و تنظیم نقشه های شماتیک اولیه-  تهیه یک برآورد اولیه از هزینه اجرای طرح- تهیه و ارائه طرحهای مقدماتی – بررسی روشهای مختلف اجرای ساختمانی- تهیه نقشه های اجرائی- انجام محاسبات فنی- تهیه جدول مقادیر- انجام مناقصه و تعیین پیمانکار- نظارت بر اجرای کار- صدور گواهینامه های تحویل موقت- تقسیم کار بین کارگزاران، تا کارها در مدت زمان پیش بینی شده به اتمام برسد.

روش انجام مناقصه:
به طور کلی معاملاتی که این شرکت انجام می دهد بیشتر از طریق مناقصه است، وقتی موسسات دولتی می خواهند پروژه ای را انجام دهند از طریق آگهی از شرکت ها برای انجام مناقصه دعوت بعمل می آورند و اطلاعات لازم را در اختیار شرکت کنندگان در مناقصه می گذارند. در آگهی مناقصه موارد زیر ذکر می گردد:
نوع و مقدار کالا یا کار
مدت و محل تحویل کار
مدت قبول پیشنهاد
میزان سپرده و ...
پس از این که شرکت کننده ای در مناقصه برنده شد ظرف مدت 7 روز به جز ایام تعطیل باید برای انجام مناقصه اقدام کند در غیر اینصورت سپرده او در مناقصه ضبط می شودو مراتب به شخصی که پیشنهاد او در رتبه دوم قرار دارد با رعایت کلیه مفاد آن ابلاغ می گردد. اگر او هم از تاریخ ابلاغ – نتیجه مناقصه ظرف مدت 7 روز به جز ایام تعطیل برای انجام معامله اقدام نکند سپرده او هم ضبط می شود. در نتیجه دستگاه مناقصه گذار مناقصه را تجدید یا موضوع را برای اتخاذ تصمیم بر کمیسیون ارجاع می کند.
به شخصی که بهای پیشنهاد او در مرتبه دوم قرار دارد به شرطی ابلاغ می شود که تفاوت بهای پیشنهادی او با برنده مناقصه از مبلغ سپرده بیشتر نباشد در غیر اینصورت رجوع کار به او ممنوع خواهد بود.

آماده سازی محل کار:
جهت شروع اجرای پروژه قبل از اجرای هر گونه عملیات می بایستی محل کارگاه با توجه به نیازها آماده سازی شود. پس از بررسی لازم درمورد محلی که برای اجرای پروژه با توجه به موقعیت خاص آن در نظر گرفته شده است باید عوارض آن جهت راه اندازی و نصب و بهره برداری از تجهیزات و ساختمانهای مورد نیاز برطرف گردد.
در این رابطه اگر محوطه ای دارای گیاهان – خاک – خاشاک و پستی و بلندی باشد برطرف نموده در شروع باید محل مورد نظر به وسیله ماشین آلات لازم از قبیل بولدوزرو گریدر ، تسطیح و پاکسازی شود و با در نظر گرفتن طرح پروژه و با توجه به مطالعات مقدماتی که توسط مشاورین انجام شده است محوطه کارگاه باید با مصالح سنگی مناسب کوبیده شود. در انتخاب محل استقرار تجهیزات مختلف کارگاه بهترین موقعیت باید تعیین گردد.
 


منابع :


 
طراحی سایت : سایت سازان