میهن داکیومنت بزرگترین مرجع و مرکز دانلود پایان نامه (متن کامل فرمت ورد) فروش پایان نامه - خرید پایان نامه (کاردانی ، کارشناسی)همه رشته ها
حقوق اقتصاد مدیریت روانشناسی ریاضی تربیت بدنی کامپیوتر نرم افزار و سخت افزار عمران معماری برق صنایع غذایی علوم اجتماعی هنر علوم سیاسی فیزیک مکانیک حسابداری

تبلیغات کلیکی - افزایش رتبه گوگل

اگهی رایگان

گزارش کارآموزی آشنايي با شركت


کد محصول : 1000388 نوع فایل : word تعداد صفحات : 7 صفحه قیمت محصول : رایگان تعداد بازدید 978

دانلودرایگان فایل رمز فایل : m1d388

فهرست مطالب و صفحات نخست


آشنايي با شركت

معرفي شركت :
اين شركت در قالب كارگاه كوچكي تاسيس شد و طي سال هاي بعدي ، گسترش يافته و اكنون به يك مجموعه كارگاهي بزرگ تبديل شده است . اين شركت با بهره گيري از 5 كوره و چند دستگاه برش و دستگاههاي القاي الكتريكي و يك آزمايشگاه ، كليه عمليات حرارتي و ... را بر روي فولاد و قطعات آهني انجام مي دهد .

فعاليتهاي اين شركت عبارت است از :
عمليات حرارتي ( سخت كاري ) فولادهاي آلياژي چدني
سختكاري القايي ( اينداكشن ) تا عمق 7 ميليمتر
سمانتاسيون – نرماله – آنيل – كربوره
فنري كردن قطعات آهني و چدني فنرها
گالوانيزه سفيد – رنگي و كروماته با تست بالا
سياهكاري و فسفاته كاري
برشكاري انواع فولادهاي آلياژي و لوله هاي صنعتي
آناليز انواع فولاد – استيل – چدن – برنز و برنج
فرايندهاي توليد :
مرحله اول بسته بندي (در فيكسچر و قيد و بند كردن قطعات ) :
 بسياري از قطعات ، قيد و بندهايش با مفتول سيمي است .
مرحله دوم :
 قراردادن قطعات در پيش گرم ( فاكا ) : تادماي 250 درجه سانتي گراد درجه گرم شده براي از بين رفتن تنش هاي موجود در قطعات ( در هنگام ماشين كاري قطعات چون شكل و ظاهر اصلي از دست مي رود ، تنش هايي ايجاد مي شود كه اين تنش ها در دماي بين 200 تا 350 درجه سانتي گراد از بين مي رود .
توضيح : قطعات در سالن آبكاري به دو دسته تقسيم مي شوند :
دسته اول : قطعاتي كه سخت كاري مي شوند و در داخل كوره كم كربن قرار مي گيرند . اين قطعات به دليل داشتن عناصر تشكيل دهنده كامل از جمله : كرومcr ، كربن c، واناريم v ، نيكل Ni ، احتياجي به قرار دادن در كوره هاي پر كربن ( سمانتاسيون ) ندارند .
دسته دوم : قطعاتي هستند كه سمانته مي شوند و در داخل كوره هاي پر كربن قرار مي گيرند . اين كوره ها تشكيل شده از مقدار زيادي مواد شيميايي كه از جمله آنها دو سود كم كربن است و در دماي 900 تا 930 درجه به صورت مذاب در مي آيند قرار مي گيرند ، قرار مي گيرند .در يك زمان معين كه بر اساس شكل و فرم قطعه اين مدت زمان تعيين مي شود داخل كوره مي رود ومرحله چهارم در يكي از وان هاي روغن ، آب ، و وان AS140 قرار مي گيرند . تا كربن به عمقي در حدود mm 8/0 الي  mm 2/1 از هر طرف قطعه نفوذ كند .
مرحله پنجم :
 قطعات بعد از اينكه در داخل يكي از كوره هاي سخت كاري با سمانتاسيون قرار مي گيرند و در يكي از وان هاي ذكر شده در مرحله چهارم خنك مي شود ، داراي حداكثر سختي از نظر نوع آلياژ مربوط به خود قطعه مي باشند . كه در اين مرحله بنا به خواست مشتري در داخل كوره اي به نام برگشت         ( تمپر ) مي روند و در يك مدت زمان معين و در يك دماي مشخص كه تلورانس اين دما از 300 درجه تا 600 درجه متغيير است .
مرحله ششم : 
بعد از اين كه قطعات از نظر نوع سختي به آن چه كه در برگه مشتري قيد شده مي رسند ، در وان هاي آبي كه تادماي 70 درجه مي باشد قرار مي گيرد تا نمك ها و املاحي كه در حين انجام عمليات در روي قطعه نشسته است ، ازبين برود .
مرحله هفتم :
قطعات سخت كاري شده و سمانتاسيون شده بعد از شست و شو تميز شدن به واحد آزمايشگاه فرستاده مي شود براي انجام تست سختي سنجي كه با دستگاههاي مختلفي گرفته مي شود و      هاي مختلفي دارد . ( HRC ، HV ، BR ) .
مرحله هشتم :
 قطعات بعد از اينكه از آزمايشگاه تست سنجي شدند و كنترل كيفيت ، قبولي آنها را تاييد كرد ، به واحد بسته بندي ، براي تحويل به مشتري فرستاده مي شود و قطعات در جبعه هايي در اندازه ها و فرم هاي مختلف بسته بندي شده و به مشتري تحويل داده مي شوند .


انبار فولاد
انباري است كه شامل مواد اوليه تمام قطعاتي كه لازم براي يك دستگاه كه شامل هر گونه ماشين آلات صنعتي و غيره مي شود كه در ابعاد و اندازه هاي متفاوت و مختلف موجود و به سفارش مشتري ، نسبت به ابعاد داده شده از سمت مشتري برش خورده و تحويل آن داده مي شود . برش خوردن قطعات فولادي به وسيله ماشين آلاتي به نام اره هاي نواري كه آن هم در سايزهاي مختلف مي باشد و هر كدام از يك سايز ، مثلاً از قطعه 80 تا قطر 260 و از قطر 260 تا 400 و از قطر 400 تا 800 ، و از قطر 800 تا 1200 مي باشد . و مهم ترين قطعه در اين دستگاه نوارهاي برش آن مي باشد كه از جنس بسيار سخت و مرغوب ساخته مي شود . لازم به ذكر است كه ابعاد فولادي كه در موارد فوق گفته شده ، شامل گردها با قطعه هاي مختلف ، و بلوك ها مي باشد . كه اين گردها و بلوك ها هر كدام از جنس هاي مختلف و براي كا مختص به آن توليد شده و به بازار عرضه مي شود .

انواع فولاد
نام گروه فولاد :
فولادهاي قابل عمليات حرارتي C45،C55، CK35، CK45، 4rcr4 و ...
فولادهاي فنرCK75 ، 50CrV4
فولادهاي ابزار كربني Cr05W1،C105w2 ،C45W ،C60W
فولادهاي تند بر S10-4-3-10 ،HS18-1-2-5،HS6-5-2
فولادهاي سمانتاسيون 14NiCr14 ، 18CrNi8 ، 16mnce5 ، 20 mncr5

فعاليتهاي من در طول كار آموزي :
در ساعات اداري ، در شركت مشغول فعاليت شده و با نحوه توليد محصولات و فرايندهاي توليد آشنا شدم . اما فعاليت اصلي ام طراحي پمپ كلاچ پرايد و كاسه روغن به كمك نرم افزار solid works بوده است كه تحت نظارت يكي از شركت هاي همكار با شركت صنايع فولاد حديد صورت گرفت همچنين در اين گزارش تحقيقي در مورد انواع قالب كه از شركت جم ساز به عمل آمده است و نيز درج شده است . پروژه اصلي هم كه  طراحي با نرم افزار  solid works بوده است درون CD ضميمه اين گزارش شده است آمده است .
 در پايان اسامي برخي شركت هايي كه با شركت صنايع فولاد حديد همكاري مي كنند ذكر شده است :
شركت اشتاد ايران – شركت سايپا – شركت ايران مارپيچ – ايران لنت – اينتر لاك – تاك مركزي – طرح نگاشت – سنجه يازه سايد – كاچيران و غيره .           

 


منابع :


 
طراحی سایت : سایت سازان