میهن داکیومنت بزرگترین مرجع و مرکز دانلود پایان نامه (متن کامل فرمت ورد) فروش پایان نامه - خرید پایان نامه (کاردانی ، کارشناسی)همه رشته ها
حقوق اقتصاد مدیریت روانشناسی ریاضی تربیت بدنی کامپیوتر نرم افزار و سخت افزار عمران معماری برق صنایع غذایی علوم اجتماعی هنر علوم سیاسی فیزیک مکانیک حسابداری

تبلیغات کلیکی - افزایش رتبه گوگل

اگهی رایگان

گزارش کارآموزی تاريخچه گروه شركت هاي توليدي اشي مشي


کد محصول : 1000424 نوع فایل : word تعداد صفحات : 53 صفحه قیمت محصول : 7000 تومان تعداد بازدید 953

فهرست مطالب و صفحات نخست


تاريخچه گروه شركت هاي توليدي اشي مشي

شركت سهامي خاص گيلان سويا در سال 1371 تاسيس گرديد. اين شركت با داشتن بيش از يك دهه فعاليت، يكي از مجهزترين واحدهاي صنعتي توليد انواع ماكاروني، اسنك و نوشابه گازدار مي باشد، در اواخر سال 1378 همزمان با راه اندازي خط توليد نوشابه گازدار در بطري يكبار مصرف(PET) و نيز راه اندازي دستگاه بطري ساز(PET) با هدف توليد و عرضه نوشابه با كيفيت رسماً فعاليت توليد انواع نوشابه گازدار را با نام تجاري اشي مشي در شركت سيرنگ زيبا كنار آغاز نمود. روند توسعه و به روز نمودن ماشين آلات آن برابر با آخرين تكنولوژي روز جهان در كليه بخشهاي توليد محصولات متنوع شركت همواره استمرار داشته است.

قابليتهاي توليدي در گروه توليدي اشي مشي:
شركت گيلان سوياـ توليد انواع اسنك ( غله حجيم شده)، اسنك خلالي، چيپس دريايي، چيپس زنگوله اي، اسنك فلفلي و مغز دار شكلاتي.
شركت سيرنگ گيلان ـ توليد انواع ماكاروني فرمي و ساده.
شركت هديه شمال ـ توليد انواع ماكاروني فرمي و ساده.
شركت سيرنگ پلاستيك ـ توليد انواع اندازه متنوع بطري PET ( مظروف نوشابه گازدار)، بخش نوشابه سازي نمونه اي از قابليتهاي تكنولوژي توليدات اين گروه صنعتي است كه در زير به قسمتي از فرآوري و ساخت آن اشاره مي شود.
تكنولوژي ساخت بطري PET و نوشابه:
تكنولوژي ماشين آلات توليد نوشابه تماماً از پيشرفته ترين نوع خود و مربوط به بعد از سالهاي 2000 ميلادي است در حالي كه كنترل و توليد در سراسر خط بوسيله كامپيوترهاي بسيار پيشرفته و تمام اتوماتيك جديد انجام مي گيرد. تعداد محدودي از نيروي انساني كه همگي آموزش ديدة خارج از كشور مي باشند در اين صنعت اشتغال دارند. اين شركت داراي پيشرفته ترين آزمايشگاه با تجهيزات لازم و سيستمهاي دقيق اندازه گيري و سنجش مي باشد كه از آزمايشگاههاي مرجع كشور مي باشد. كنترل كيفيت تمامي مجموعه از ورود مواد اوليه تا ساخت محصول و ارائة محصول ساخته شده و خدمات بعد از فروش زير نظر كارآمدترين افراد آموزش ديده، مجرب و تحصيلكرده اداره مي شود. طعم دهنده ها و افزودنيهاي مجاز از معتبرترين شركتهاي جهاني تهيه مي شوند. درب بطري نوشابه اشي مشي توسط شركتهاي بزرگ بين المللي جهان تهيه مي شوند. مواد اوليه ساخت بطري نوشابه به نام PET  از شركت هاي بزرگ و معتبر خارجي تهيه و در داخل كارخانه با استفاده از وجود ماشين آلات بسيار پيشرفته جديد ابتدا به پريفرم و سپس به اندازه هاي 300 سي سي و 5/1 ليتر و 2 ليتر توليد مي شوند.
ليبل بطر نوشابه از جنس پلاستيكBOPP است كه در برابر آب و تابش خورشيد مقاوم بوده ، پاره هم نمي شود و شكل و رنگ آن ثابت است.
از افتخارات
گروه توليدي صنايع غذايي اشي مشي تاكنون براي كليه محصولات خود موفق به اخذ علامت استاندارد ملي گرديده است.
در ژانوية 1998 تحت گواهي بين المللي صادره از سازمان خدمات گواهي بين المللي SGS به دريافت گواهي سيستم مديريت كيفيت در شهر زوريخ كشور سوئيس نائل آمد. همچنين در نهم مارس 1998 گروه توليدي صنعتي گيلان سويا توليد كننده اسنك جايزه و نشان بهترين مارك تجاري را اخذ نموده است.
در يازدهم ماه مي 1998 گروه توليدي صنعتي گيلان سويا موفق به اخذ نشان و جايزه كيفيت كشور فرانسه در شهر پاريس گرديد.
در هشتن ژوئن 1998 در شهر برلين كشور آلمان شركت گيلان سويا موفق به دريافت جايزه تكنولوژي و كيفيت گرديد. جهت گيري برنامه هاي شركت در راستاي علائق و سلايق مشتريان و احترام به نظرات مصرف كنندگان محصولات اين شركت باعث گرديده تا جايگاه نام محصولات اشي مشي در تمامي اذهان جامعه كشور با حسن شهرت و اعتماد به محصولات آن تداعي شود.
روند توسعه با اركان اصلي تامين كيفيت و انديشه هاي مشتريان نسبت به محصول آموزش فن آوري و تكنولوژي مدرن و پياده سازي برنامه مستمر ارزيابي نيروي انساني و بهداشت مواد غذايي و اصول بازاريابي جديد يا مشتري گراني همراه بوده است كه راه اين شركت را از دوره تاسيس تاكنون در اخذ جوايز بزرگ بين المللي و ملي از سازمانهاي بزرگ جهاني هموار نموده است.
مديريت با ارائه طرحهاي مختلف انگيزشي، تقويت تعلق اجتماعي انگيزش كاركنان و ارتقاء بهره وري موفق به افزايش راندمان كار در سطوح مختلف گرديده است. اصل احترام به مشتريان و كاركنان منتج به شكوفائي و توسعه توليدات جديد شركت بوده است. برنامه هاي هفتگي مشاوره اي خانواده جهت كاركنان شركت از ديگر عوامل ارتقاء انگيزش در كاركنان مي باشد. اصل وفاداري مديريت به نمايندگان و مشتريان خود باعث نهادينه شدن مارك تجاري اشي مشي در تمامي بازارهاي كشور و حفظ روابط حرفه اي با فروشندگان مواد اوليه و ماشين آلات داخلي و خارجي به اين شركت از منشور اصلي مديريت مي باشد.
مديريت شركت يكي از افتخارات اش اين است كه با پرسنل صديق و مجرب و حمايت شهروندان شريف جامعه كه با كيفيت برتر همواره برنامه هاي توسعه محصولات خود را در راستاي انتظارات مصرف كنندگان در برنامه خود داشته باشد و با تمامي توان و امكانات روز و آخرين دستاوردهاي فني ـ تكنولوژي به توليد محصولات جديد و ايده آل جامعه تحقق بخشد.
شركت توليدي اشي مشي با بيش از 5000 نفر پرسنل و شركت هاي وابسته زياد جز بزرگترين كارخانه هاي توليدي كشور محسوب مي شود و داراي كادر اداري مجرب و حسابداري بسيار پيشرفته و مدرن است به دليل وسعت كار يكي از كارخانه هاي توليد ماكاروني وابسته به كارخانه اشي مشي در نظر گرفته شده:
گزارشات مربوط به شركت توليد ماكاروني هديه شمال وابسته به كارخانه اشي مشي:
شركت هديه شمال در تاريخ 13/3/72 تحت شماره 2430 با سرماية 000/000/10 ريال در ادارة ثبت شركتهاي توليدي وابسته به ثبت رسيده است.
موضوع شركت: تاسيس و احداث كارخانه توليد انواع ماكاروني به استناد و موافقت نامه اصولي صادره توسط اداره كل صنايع استان گيلان و سرمايه گذاري در سايه شركتها يا افراد حقيقي و اشخاص حقوقي حسب مورد صادرات و واردات كالاهاي مجاز و توليدات كارخانه.
عمده فعاليت شركت توليد انواع ماكاروني:
ظرفيت توليد شركت طبق موافقت اصولي صنايع 1250 تن در سال مربوط كه عطف به تقاضا نامة مورخ 25/4/74 ش با اصلاح پروانه بهره برداري با توجه به بررسي هاي بعمل آمده بشرح ذيل مورد موافقت اداره كل صنايع استان گيلان قرار گرفت.
1ـ ظرفيت توليد 2500 تن در سال در يك شيفت كاري
2ـ زير بنا1920 متر
3ـ سرمايه ثابت 000/250/531 ريال
4ـ ارزش ماشين آلات000/118150 ريال
5ـ برق 200 كيلو وات
6ـ تعداد پرسنل 51 نفر
در حال حاضر كارخانه در يك شيفت كاري از ساعت 6 صبح الي 15 بعد ازظهر فعال است و روزانه به ميزان 5 تا 7 تن ماكاروني توليد مي شود. ميزان مواد اوليه مصرفي شامل آرد كه حدوداً به همين ميزان است و ديگر مواد افزودني شامل ويتامينها و نمك و غيره( ميزان ساير مواد افزودني 5% در هزار ميباشد) مواد بسته بندي نيز 200 تا 300 كيلو جهت بسته بندي در روز مي باشد.
از سال 77 تا 1374، ميزان 98 درصد محصولات توليدي در بخش صادرات مصرف شده و از سال 79 تاكنون اين ميزان به 85% سهم صادرات و155 سهم مصرف داخلي رسيده است.
ـ عمده صادرات به كشورهاي همسايه ارمنستان، ازبكستان و آذربايجان شوروي مي باشد.
ارزش ريالي هر كيلو ماكاروني در بخش صادرات 5200 ريال مي باشد كه معادل 65 سنت مي باشد هزينه گمرك و حمل و نقل و ديگر عوارض در بخش صادرات بابت هر كيلو ماكاروني در حدود 2000 ريال مي باشد كه خالص درآمد فروش هر كيلو ماكاروني در حدود 3200 ريال خواهد بود.
كه اين رقم در بخش مصرف داخلي به ميزان 2600 ريال خواهد بود.
ـ توليد ماكاروني در بسته هاي 600 گرمي به ارزش 1450 ريال و 450 گرمي به ارزش 1200 ريال و 900 گرمي به ارزش 2300 ريال مي باشد.
صورت ريز دارائيهاي ثابت ( اموال ماشين آلات و تجهيزات ) به قيمت تمام شده:
زمين و محوطه 5000 متر مربع                          000/932/25 ريال
ساختمان و تاسيسات                                         826/471/901 ريال
ابزار و ادوات توليدي و صنعتي                        955/177/35 ريال
وسايط نقليه                                                     000/192/41 ريال
اموال و اثاثه اداري و توليدي                           360/824/51 ريال
ماشين آلات، دستگاه چهار سيلندر                  000/753/46 ريال
ماشين آلات، سه سيلندر                                  800/724/34 ريال
ماشين آلات ، دستگاه اتوماتيك                       000/170/15 ريال
ماشين آلات، فرازن                                         000/500/4 ريال
ماشين آلات ماكاروني                                     000/750/5 ريال
ماشين آلات اتوماتيك                                     000/100/41 ريال
ماشين آلات كد زن                                         000/000/9 ريال
ماشين آلات پرس                                            500/105/2 ريال
ماشين آلات بسته بندي                                     000/000/115 ريال
ماشين آلات قالبها                                            000/404/60 ريال
                                                                      ـــــــــــــــــــــــــــ
                                                                       441/105/440/1 شامل جمع كل
1ـ تهيه صورتهاي مالي
صورت هاي مالي با مقاصد عمومي عبارت است از آن دسته از صورت هاي مالي كه براي پاسخگويي به نيازهاي استفاده كنندگاني تهيه مي شود كه در موقعيت دريافت گزارشهاي متناسب با نيازهاي اطلاعاتي خاص خود نيستند. صورتهاي مالي با مقاصد عمومي شامل آن دسته از صورتهاي مالي است كه به طور جداگانه يا همراه با ساير گزارشهاي منتشر شده جهت استفاده عموم از قبيل گزارش سالانه ارائه مي شود. مفاد اين بيانيه براي صورتهاي مالي تلفيقي گروه واحدهاي تجاري نيز كاربرد دارد ولي براي اطلاعات مالي ميان دوره فشرده كاربرد ندارد.

2ـ هدف صورتهاي مالي:
هدف صورتهاي مالي با مقاصد عمومي ارائه اطلاعاتي تلخيص و طبقه بندي شده دربارة وضعيت مالي، عملكرد مالي و انعطاف پذيري مالي يك واحد تجاري است كه براي  طيفي گسترده از استفاده كنندگان صورتهاي مالي در اتخاذ تصميمات اقتصادي مفيد واقع شود. صورتهاي مالي همچنين نتايج وظيفه مباشرت مديريت يا حسابدهي آنها در قبال منابعي كه در اختيارشان قرار گرفته است نشان مي دهد. به منظور دستيابي به آن هدف در صورتهاي مالي يك واحد تجاري اطلاعات زير ارائه مي شود:
الف: داراييها
ب : بدهيها
ج: حقوق صاحبان سرمايه
د: درآمدها و هزينه ها
ه: جريان هاي وجوه نقد
اين اطلاعات، همراه با ساير اطلاعات مندرج در يادداشتهاي توضيحي صورتهاي مالي استفاده كنندگان صورتهاي مالي را در پيش بيني جريان هاي نقدي آتي واحد تجاري و خصوصاً در زمان بندي و اطمينان از توانايي ايجاد وجه نقد آن كمك مي كند.
مسئوليت صورتهاي مالي:
هيات مديره يا ساير اركان اداره كننده يك واحد تجاري مسئوليت صورتهاي مالي را به عهده دارند.
اجزاي تشكيل دهنده صورتهاي مالي:
اجزاي تشكيل دهنده يك مجموعه كامل صورتهاي مالي شامل ترازنامه، صورت سود و زيان جامع، صورت جريان وجوه نقد و يادداشتهاي توضيحي.
صورتهاي مالي كارخانه هديه شمال:
رويه حسابداري
رويه حسابداري عبارت از روشهاي حسابداري ويژه اي است كه واحد تجاري براي تهيه و ارائه صورتهاي مالي اتخاذ مي كند. منظور از روشهاي حسابداري مبناي، ميثاقها و راه كارهايي است كه براي اعمال اصول مندرج در مفاهيم نظري گزارشگري مالي در مورد اقلام معاملات و ساير رويدادهاي مالي و بويژه موارد زير ايجاد شده است:
الف: اندازه گيري و تجديد اندازه گيري داراييها و بدهي ها در مواردي كه مبالغ مربوط از اهميت نسبي برخوردار است.
ب: نحوه و زمان شناخت تغييرات در داراييها و بدهي ها از صورتهاي عملكرد مالي.
حال به نمونه اي از صورتهاي مالي هديه شمال اشاره مي كنيم:
 
صورتحساب سود و زيان
«شركت مواد غذايي هديه شمال»
از 1/1/85 لغايت 29/12/85
فروش ناخالص                                                              710/376211/5
كسر مي شود برگشت از فروش و تحقيقات                    (375/371/4
خالص فروش                                                               335/005/168/5
كسر مي شود: قيمت تمام شده كالاي فروش رفته:
موجودي مواد و جنسي اول دوره                   296/238/143
خريد مواد و بسته بندي طي دوره                   3888/998/630/3
مواد آماده مصرف                                         684/236/774/3
كسر مي شود موجودي مواد و بسته بندي آخر دوره(350/183/132)
مواد مصرفي مستقيم                                                 334/053/642/3
دستمزد مستقيم                                                        491689568
سربار توليد                                                              319393973
بهاي توليد                                                               875/136/453/4
اضافه مي شود موجودي محصول اول دوره            62319000
محصول آماده فروش                                            4515455875
كسر مي شود موجودي محصول آخر دوره          62319000
قيمت تمام شده كالاي فروش رفته                                           
سود عملياتي
ساير درآمدها و هزينه ها:
هزينه هاي مالي و اداري          882/227/178
ساير درآمدها                          (525/717/27)
خالص كاهش هزينه ها                                                                                                                                            
سود قبل از كسر ماليات
 
نمونه اي از صورتهاي مالي است كه در شركت هاي توليدي لحاظ مي شود. لذا تقريباً تمامي كساني كه در كارخانه خدمت مي كنند يا به نحوي در ارتباط با كارخانه توليدي مورد بحث مرتبط هستند به صورتهاي مالي از جمله صورت سود و زيان نيازمند هستند، كارخانه ها يا كشورهايي كه مي خواهند محصول توليد كنند يا محصول مشابه با كارخانه مزبور به صورت سود و زيان كارخانه نيازمند هستند بانك ها و موسسات اعتبار دهنده كه شركت مربوط مي خواهد از آن ها وام بگيرد مطمئناً قبل از دادن اعتبار به صورت سود و زيان مؤسسه رجوع مي كنند و همچنين دولت براي ماليات از بررسي صورت هاي مالي به موسسات سود مي برد.
در همين رابطه از گزارش كه شركت توليدي هديه شمال براي بانك سامان كه يك موسسه اعتبار دهنده خصوصي است مي توانيم بهره ببريم.
گزارش بازديد از دفتر/ كارخانه/ شركت: توليدي مواد غذايي هديه شمال
اعتبارات/شعبه: رشت
نام كارشناس: بريموندي                      تاريخ بازديد: 7/11/81
الف ـ وضعيت كلي شركت و مديران:                                                          
                                                                             شماره ثبت: 2430
تاريخ ثبت: 13/3/69                                   محل ثبت: رشت
                                                           سرمايه ثبت شده پرداخت شده:000/000/10
موضوع فعاليت طبق اساسنامه:
تأسيس و احداث كارخانه توليد انواع ماكاروني به استناد موافقت نامه اصولي صادره توسط اداره كل صنايع استان گيلان و سرمايه گذاري در ساير شركت ها و با افراد حقيقي و اشخاص حقوقي حسب مورد صادرات و واردات كالاهاي مجاز و توليدات كارخانه.
 
عمده فعاليت شركت
توليد انواع ماكاروني
در صد سهام سهامداران عمده و اسامي مديران و تجربه و تخصص آنان:
1-سيد محسن عابدين زاده گيسوي:مدير عامل و عضو هيئت مديره (مدرس دانشگاه)فوق ليسانس مديريت بازرگاني
2-خانم اشرف عظيمي رشتي:رئيس هيئت مديره(فوق ديپلم تعليم و تربيت)
3-خانم سيده دلرام عابدين زاده: نائب رئيس هيئت مديره(دانشجو)
4-سيد دانيال عابدين زاده:عضو هيئت مديره(دانشجو)
آدرس كارخانه
رشت شهر، صنعتي،كارخانه هديه شمال
تلفن:2382572 –0132
مشخصات كارخانه
مساحت زمين: m2 5000
زير بنا: m2 1920
ارزش دارائيهاي ثابت:
كارخانه          927403826
ماشين آلات    459800000
تعداد كاركنان رسمي و قراردادي:
تعداد كاركنان رسمي:
قراردادي:
ميانگين حقوق پرداختي در هر ماه:
مواد اوليه مصرفي:
آرد-ساير مواد افزودني(ويتامينها،نمك،تخم مرغ و…)
 
 


منابع :


 
طراحی سایت : سایت سازان