میهن داکیومنت بزرگترین مرجع و مرکز دانلود پایان نامه (متن کامل فرمت ورد) فروش پایان نامه - خرید پایان نامه (کاردانی ، کارشناسی)همه رشته ها
حقوق اقتصاد مدیریت روانشناسی ریاضی تربیت بدنی کامپیوتر نرم افزار و سخت افزار عمران معماری برق صنایع غذایی علوم اجتماعی هنر علوم سیاسی فیزیک مکانیک حسابداری

تبلیغات کلیکی - افزایش رتبه گوگل

اگهی رایگان

مقاله حشره کش


کد محصول : 1000686 نوع فایل : word تعداد صفحات : 12 صفحه قیمت محصول : رایگان تعداد بازدید 978

دانلودرایگان فایل رمز فایل : m3d686

فهرست مطالب و صفحات نخست


حشره کش

توسعه دهندگان باید روش های جلوگیری یا مدیریت مقاومت حشره کشی را در آفت های مورد نظر پیدا کنند .
حشره کش های باکتریایی دیگر ، حشره کش هایی که تحت عنوان تجاری " دوم ، جاپیدمیک ، گراب اتک" و نام عمومی " بیماری های هاگ شیری " که حاوی باسیل پوپیلا و باسیل نتیمورباس فروخته شد . این باکتری ها نمی توانند در تانک های تخمیر رشد کنند ؛ آنها در آزمایشگاههای حشرات زیرکشت هستند . تولیدات حاوی باسیل پوپیلا و باسیل نتیمورباس می تواند برای چمن کردن و آب دادن به زیر خاک برای کنترل مرحله کرمی سوسک های ژاپنی استفاده شوند . وقتی که یک کرم ( نوزاد حشره ) آسیبب پذیر از هاگ های این باکتری ها استفاده می کند ، آنها در آن تکثیر می شوند و اندام های روی کرم آبکی می شوند و به سفیدی شیر می شود و این عارضه به آرامی گسترش می یابد و در طول 3 یا 4 هفته عفونت طول می کشد .
 باسیل پوپیلا و باسیل نتیمورباس برخلاف Bt  در چرخه محیط قرار می گیرد ، اگر تعداد بسیار زیادی از کرم ها در زمان استفاده وجود داشته باشند . وقتی که کرم ها با این باکتری کشته می شوند ، هاگ های جدیدی در خاک آزاد می شود . این هاگ ها می توانند در زیر خاک های دست نخورده برای مدت 15 تا 20 سال زنده بمانند .

ویروس ها :
نوزاد ( کرم ) بیشتر گونه های حشره ای برای بیماری های واگیردار نابود کننده از بیماری های ویروسی ، آسیب پذیر هستند . ویروس هایی که باعث این شیوع ها می شوند بسیار خاص هستند ، که معمولاً در مقابل یک نوع حشره یا حتی یک گونه فعال است . بیشتر ویروس هایی که ویروس های چند ضلعی هسته ای هستند (NPV ) و ذرات ویروسی بسیار زیادی که با یکدیگر در یک پاکت بلوری در هسته اصلی سلول حشره بسته بندی شده ،‌یا ویروس های دانه ای ( CV ) که یک یا دو ذره ویروس توسط بلور پروتئین دانه ای محاصره شده است . این گروه ویروس ها ، کرم ها و نوزادان حشره را در مرحله کرمی مگس ها عفونی می کنند .
ویروس ها ، مانند باکتری ها ،‌باید برای آلوده کردن حشره میزبان خورده شوند . در کرم مگس ، عفونت ویروس ها به دل و روده محدود بافت های دیگر بدن را هم عفونی می کنند . مانند روند عفونت ، اندام های داخلی کرم پروانه مایع می شود . کرم های پروانه با عفونت توسط کرم های دیگر استفاده شود آزاد می کنند . این پاتوژن می تواند در سرتاسر بدن حشره به این طریق گسترش یابد ( مخصوصاً وقتی که گسترش و استفاده از حشره کش های ویروسی محدود شده است . بر خلاف Bt ، ویروس های حشره باید در حشره زنده تولید شوند . بنابراین تولید هم گران و هم وقت گیر است . به خاطر اینکه ویروس ها یک نوع یا گونه خاص هستند ، هر حشره کش ویروسی یک علامت محدود شده دارد . این عوامل اقتصادی ،به عاملی که بعضی حشره کش های ویروسی به طور قابل توجهی تأثیر کمتری نسبت به حشره کش های شیمیایی و ترکیبی در دسترس دارند پیوند می خورد و توسعه آنا را محدود می کند .
با وجود این ، اگر چه که آنها زیاد شناخته شده و در دسترس نیستند ، اما چندین ویروس های حشره ای به وجود آمدند و ثبت شده اند که به عنوان حشره کش استفاده می شود. بیشترین آنها مخصوص گونه های تنها یا یک گروه کوچک از آفت های جنگلی هستند . آنها از نظر اقتصادی در دسترس نیستند اما توسط خدمات جنگلی ایالات متحده تولید و استفاده می شوند . آفت های جنگلی هدف های خوبی برای پاتوژن های ویروسی هستند زیرا استمرار محیط جنگلی به چرخه پاتوژن کمک می کند( انتقال از یک نسل به نسل بعدی ) .سایبان جنگلی نیز به حفاظت از ذرات ویروسی از ویرانی ناشی از اشعه فرابنفش کمک می کند .
ویروس های حشرة دیگر برای استفاده به عنوان حشره کش بررسی شد ، اگر چه بعضی از این ویروس ها تنظیم شده اند و در آزمایش ها به کار برده می شوند ، اما هیچ کدام ثبت و یا فروخته نشده است . هم شاهپرک GV و هم هلیوتیس NPV در یک زمان نوسط USEPA ثبت و تولید شوند ، اما این محصولات دیگر ثبت نمی شوند و در دسترس نیست .
اگر حشره کش های ویروسی ثبت یا محصولات ثبت شده بیشتر در دسترس باشد ، استفاده موثر آنها به مصرف کنندگانی بستگی دارد که حقایق اصلی زیر را به یاد داشته باشند : بیشتر ویروس ها خاص میزبان هستند و فقط در مراحل اولیه گونه ها مؤثر هستند . مصرف کنندگان باید مطمئن باشند که پاتوژن و آفت مورد نظر را به درستی مقایسه کرده اند . ذرات ویروسی با اشعه فرابنفش کشته می شوند که در عصرها و یا روز های ابری تأثیر خود را افزایش می دهند .

قارچ ها :
قارچ ها مانند ویروس ها ، به عنوان عوامل کنترلی بسیار مهم و طبیعی عمل می کنند و جمعیت حشرات را کنترل می کنند . بیشتر گونه هایی که باعث بیماری حشرات می شوند و از طریق هاگ های غیر جنسی که گونیدیا نامیده می شود گسترش می یابد . اگر چه کوندیای قارچ های مختلف در توانایی زنده ماندن در شرایط محیطی متفاوتند ، اما خشک کردن و اشعة فرابنفش ، دلایل اصلی و مهم تلفات در بیشتر گونه هاست . جایی که کوندیای زیستا به میزبان آسیب پذیر می رسد ، آب آزاد یا رطوبت بالا معمولاً برای رشد و نمو لازم است . برخلاف هاگ های باکتریایی یا ذرات ویروسی ، کوندیای قارچی می تواند در کوتیکول حشره رشد کند و ساختار های خاصی را که به قارچ ها اجازه می دهد تا در کوتیکول نفوذ کند و وارد بدن حشره شود را تولید کند .
قارچ ها برای ایجاد عفونت ثبت نمی شوند در بیشتر موارد ، مانند روند عفونی قارچ ها ، حشرات آلوده شد ، با سم های قارچی می میرند با تأثیرات دائمی انگل .
پاتوژن های قارچی از نظر دامنه مراحل زندگی و گونه ها متفاوتند و آنها قادرند که آلوده کنند . بیشتر پاتوژن های قارچی مهم به تخم ها ، حشرات نابالغ و حشرات کامل گونه های متفاوت دیگر آسیب می زنند . پاتوژن های دیگر بیشتر برای حشرات ناکامل هستند .
عوامل چندی پیشرفت حشره کش های قارچی را در ایالات متحده محدود می کند . اگر چه پاتوژن های قارچی ، می توانند محیط های طبیعی را ایجاد کنند اما تولیدات زیاد بیشتر پاتوژن ها هنوز انجام نشده اند . شرایط ذخیره سازی باید تأسیس و نگهداری شود تا مطمئن شوند که هاگ های آلوده تولید می شوند و بدون کبود قابلیت زیستی و قبل از اینکه به کار برده شوند ، ذخیره می شوند . یک قارچ پاتوژنیک زمانی مؤثر است که شرایط محیطی مناسب باشد ، رطوبت بالا یا بارش باران عموماً مهم است .
اگر چه که هیچ پاتوژن قارچی در ایالات متحده ثبت نشده و در دسترس نیست ، اما یک یا چند قارچ در بریتانیای کبیر ،‌چین ، جماهیر شوروی و کشورهای دیگر در اروپای شرقی و آمریکای جنوبی استفاده می شود . قارچ هایی که به عنوان حشره کش استفاده می شود عبارتنداز :
•    بیووریا باسیانا : این قارچ خاک های معمولی دامنه وسیعی دارد که شامل سوسک ها و مورچه ها می شود. این قارچ هم کرم و هم خود حشره را در بیشتر گونه ها آلوده می کند . یک یا چند شرکت مقداری از این قارچ ها را برای ثبت EPA توسعه می دهند . دانستن اینکه رابطة بین بیووریا و دیگر میکروارگانیزم های خاک ، ممکن است کلیدی برای استفاده موفق از این قارچ ها باشد .
•    نامورائی ریلیی : در دانه های سویا ( مخصوصاً  در جنوب شرقی ایالات متحده ) به طور طبیعی آلودگی های اپیدمی نامورائی ریلیی باعث کاهش چشمگیری در تعداد کرم های برگ خور می شود . تحقیقات در شیوع بیماری های پیش بینی شده که توسط این قارچ ها ایجاد می شود ، ممکن است به تعیین نیاز برای استفاده از حشره کش ها کمک کند .
•    ورسیلیوم لسانی : این قارچ های آبزی برای نوزادان چند نوع پشه بسیار آلوده کننده است . این قارچ به طور مؤثری در محیط آبی در چرخه قرار می گیرد        ( هاگ ها در کرم های آلوده تولید می شوند و کرم های نسل های بعد را آلوده می کنند ) حتی زمانی که پراکندگی پشه کم است . تأثیر گذاری آن در دماهای بالا افزایش می یابد .
•    هیرسوتلاتامسونی : اگر چه داروهای این پاتوژن توسط  USEPA ثبت شده و با عنوان تجاری میکارو به فروش رفته است ، اما هنوز از نظر اقتصادی در دسترس نیست . هیوسوتلاتامسونی ، پاتوژن کنه قهوه ای درختان مرکبات می باشد .

تک سلولی :
پاتوژن های تک سلولی به طور طبیعی دامنة وسیعی از حشرات را آلوده می کنند . اگر چه این پاتوژن ها می توانند میزبان حشرات خود را بکشد ، اما تعداد زیادی از آنها برای تأثیرات دائمی خودشان مهم تر هستند . یک نتیجه مهم و معمولی از آلودگی تک سلولی ، کاهش در تعداد نوزادان تولید شده توسط حشرات آلوده شده می باشد . اگر چه پاتوژن های تک سلولی یک نقش اساسی در محدودیت طبیعی جمعیت حشرات دارد ، اما به نظر می رسد تعداد کمی از آنها برای توسعه به عنوان حشره کش مفید باشند .
به نظر می رسد گونه هایی از نوع ناسماو واربمورفا، بیشترین امکان برای استفاده به عنوان حشره کش را داشته باشند . پاتوژن های این نوع به کرم لپیدوپتران و حشرات اورتوپترا حمله می کنند ( ملخه ها و حشرات مانند آن ) . تنها تک سلولی که به عنوان یک فرمول حشره کشی ثبت شده در دسترس می باشد ، میکرواسپوردیان ناسما لاکوستا می باشد ، که پاتوژنی برای ملخ هاست . این دارو با نام " نولو بایت " و " ملخ کش " فروخته شد .استفاده از آن در هنگامی که ملخ ها بزرگ نیستند ، مؤثر تر است ( مرحله نوزادی ) . روند آلودگی به آرامی انجام می شود ؛ جایی که پاتوژن ملخ را می کشد ، مرگ بین 3 تا 6 هفته بعد از آلودگی اولیه اتفاق می افتد . البته همة ملخ ها کشته نمی شوند .
ناسمالاکوستا ، برای کاهش تعداد ملخ ها در مناطق زیستگاهی استفاده شده است ، و کنترل مناسب زمانی به دست می آید که درمان برای مناطق وسیع و در هنگامی که ملخ ها کوچکتر هستند به کار برده شود . اگر چه همة ملخ های منطقه مورد درمان با ناسمالاکوستا از بین نمی روند ، اما ملخ های آلوده شده از برگ های کمتری استفاده می کنند و ملخ های مادة آلوده تخم های زیستای کمتری نسبت به ملخ های مادة غیر آلوده تولید می کنند . ناسما لاکوستا در پوسته تخم ها باقی می ماند تا در فصل های بعدی میزان آلودگی متفاوتی ایجاد کند . تأیر گذاری و استفاده از ناسما لاکوستا برای کنترل ملخ های مناطق زیستگاهی ، برای افزایش تحقیقات می باشد.
متأسفانه بسته های کوچک یک پوندی ، داروهای ناسما لاکوستا برای فروش به باغداران و خانه داران تولید شده که آنها استفاده کمتری از آن می کنند . تحرک ملخ ها این حقیقت را که ملخ های آلوده تا چند هفته بعد از خوردن پاتوژن کشته نمی شوند را ثابت می کند و به این معنی است که استفاده از دانه های حاوی ناسما لاکوستا برای چمن کاری ها و باغچه های شخصی ، برای کاهش تعداد ملخ ها یا خرابی ناشی از آنها می باشد .       ( دانستن اینکه شما بعضی ملخ ها را آلوده کرده اید که ممکن است یا ممکن نیست بعدها در باغچه شخص دیگر بمیرد ، ممکن است تا حدی رضایت بخش باشد ، اما اگر هدف شما جلوگیری از خرابی سبزیجاتتان است این کار کمک زیادی به شما نمی کند .)
نماتودها :
برای صحیح بودن ، نماتودها عوامل میکروبی نیستند ، در عوض کرم های گرد چند سلولی هستند . نماتودهای استفاده شده در تولیدات حشره کشی از نظر سایز ، بسیار ریز و میکروبی هستند و بیشتر شبیه به تولیدات میکروبی که قبلاً درباره آنها بحث شد استفاده می شود . نماتودهای انتوموجنوس استنر نما فلیتا ( که گاهی اوقات با نام نئوآپلکتانا کارپوکاپسا شناسایی می شود ) S . اسکاپتریسکا ، S . کارپوکاپسا ، گونه های معمولی در داروهای حشره کش هستند . در طول هر کدام از این گونه ها ، نژاد های متفاوتی وجود دارد که تفاوتها در توانایشان برای آلوده کردن و کشتن حشرات را نشان می دهد .
عموماً این نماتودها دامنة گسترده ای از حشرات را آلوده می کنند . در یک پایگاه وسیع ، آزمایشگاه و استفاده های آزمایشی در برابر بیش از 600 گونه آفت مؤثر بوده است که شامل تعداد زیادی سوسک ،کرم مگس و کرم های پروانه بوده است .
مرحله آلودگی این نماتودها ، مرحله سوم رشد است که اغلب به مرحلة J3  یا کرم (دائور) بر می گردد . در این مرحله نماتودها بدون تغذیه در خاک مرطوب و زیستگاههای مشابه و برای مدتهای طولانی زنده می مانند گونه های استنرنما حشرات میزبان را با وارد شدن از طریق سوراخ های بدن ، دهان ، مقعد و اندام های تنفسی آلوده می کند . حشرة جوان هترورهابدیتید نیز از طریق سوراخ های بدن وارد حشره میزبان شده و در بعضی موارد قادر به تکثیر شدن در پوسته حشره می باشد . اگر محیط گرم و مرطوب باشد این نماتودها چرخه زندگی خود را در بدن حشره آلوده تکمیل می کنند .( شکل 2) . حشرات آلودة جوان به شکل بزرگ در می آیند و این بزرگسالان در بدن همان میزبان نسل جدیدی را تولید می کنند و همان طور که نوزادان بزرگسال در مرحله J3 قادر به ترک حشره مرده هستند و به دنبال میزبان جدیدی هستند .
شکل (2) . چرخه زندگی استینرنما در نماتئدهای انتومدجنوس . (1) حشرات آلوده جوان از طریق سوراخ های بدن ( دهان ، مقعد و سوراخ های تنفسی ) وارد بدن و سیستم تنفسی می شود . (2) حشرات آلوده جوان به طور فعالی به دیواره دل و روده نفوذ پیدا می کنند و وارد فعالیت بدن می شوند و باکتری آزاد می کنند . (3) همین طور که باکتری ها تکثیر می شوند ، میزبان از عفونت خون می میرد . حشرات جوان از باکتری ها و بافت های میزبان تغذیه میکنند تا رشد پیدا کنند . (4) بزرگ ها جفت گیری و تولید مثل می کنند . اگر شرایط مناسب باشد 2 تا 3 نسل تولید می شود .(5) وقتی که تهیه غذا به پایان می رسد ، نسل جدید حشرات جوان آلوده میزبان را ترک می کنند و در جستجوی یک میزبان جدید می باشند .
باکتری های هم زیست به همراه نماتودهای انتوموجنوس ، باعث مرگ حشرات آلوده می شوند . زمانی که در داخل یک حشره میزبان ، نماتودها زنجیره باکتریایی خود را به داخل جریان خون حشره خالی کند . سپس نماتودها همان طور که باکتری ها تکثیر می شوند آنها را می خورند . حشره ازآلودگی خون به باکتری می میرد . این نماتودهای انتوموجنوس و باکتری های همراه آن برای سمی بودن در ارگانیزم های ( موجودات زنده ) غیر هدف آزمایش شده است و به نظر می رسد که برا ی گیاهان و حیوانات غیر رسمی و غیر پاتوژنیک باشد .
تولید زیاد نماتودها آغاز شده است . و چند حشره کش که حاوی نماتودهای انتوموجنوس است اکنون در بازار یافت می شود . این تولیدات حاوی حشرات جوان آلوده شده ( مرحله J3 ) می باشد و برای استفاده به عنوان اسپری یا دارو ساخته شده است . اگر چه گونه های استنرنما و هترورهابدیتیت برای مؤثر بودن در مقابل تعداد زیادی از حشرات در آزمایشات آزمایشگاهی نشان داده شده است ، اما دامنه میزبان آنها در استفاده های آزمایشی اغلب با شرایط دما و رطوبت در زیستگاه ههای حفاظت شده دیگر استفاه می شود . مؤثرتر واقع می شود . نمونه های زیر موقعیت هایی را نشان می دهد که نماتودها برای کنترل حشرات مؤثر هستند .
برای کنترل کرم های سفید سالانه در خاک چمن ، نماتودهای انتوموجنوس باید هنگامی که در زمان مناسب برای چمن آب داده مؤثر است استفاده شود .اگر کاربردها زمانی ساخته شوند که کرم وجود داشته باشد ، نماتودها فقط برای مدت چند روز برای کاهش خرابی ناشی از کرم ها لازم است که فعال بمانند . بخاطر اینکه بیشتر خانه داران و چمن کاران قادر به آبیاری هستند ، می توانند به طور مؤثری در آبیاری از داروهای نماتود استفاده کنند و خاک را با اندازه کافی مرطوب نه دارند تا نماتودها زنده بمانند وکرم ها آلوده شوند . اگر چه ممکن از نماتودها برای مدت طولانی در سرما و خاکهای مرطوب زنده بمانند ( بالغ بر چند ماه ) ، اما خانه داران باید بپذیرند که نماتودها فقط برای دو تا چهار هفته زنده می مانند .
همچنین نماتودها به طور مؤثری در مقابل کرم شپشک ریشه در راه های باریک استفاده می شود و آفت های مشابه خاکی به گیاهان ،‌ محصولات باغچه و گیاهان کاشته شده حمله می کنند . توانایی برای حفظ رطوبت عامل مهم در موفقیت این روش های درمانی است .


 


منابع :


 
طراحی سایت : سایت سازان